Бюджетні кошти у м. Березані, що на Київщині, розподілилися в результаті сумнівних тендерів

У минулому році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку місто Березань, що на Київщині, за нашими підрахунками отримало 6 млн. 100 тис. грн.

vikonkom

Підтримали російського товаровиробника

Так, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 70-р. на адресу містян надійшов 1 млн. грн. для придбання шкільного автобусу.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 310-р Березань отримала ще один мільйон грн. (500 тис. грн. – на капітальний ремонт фасаду бібліотеки по вул. Героїв Небесної Сотні, 3, в м. Березані Київської області та 500 тис. грн – на капітальний ремонт фасаду ЦНАП по вул. Героїв Небесної Сотні, 20).

Чергову порцію від державного пирога у вигляді 1млн. 700 тис. грн. місто отримало у липні (Розпорядження Кабінету Міністрів від 12 липня 2017 р. № 463-р): кошти у сумі 1 млн. 200 тис. грн. передбачалися для придбання ультразвукової системи MyLab40 (виробник ESAOTE Europe B.V.) для Березанської міської лікарні, а кошти у розмірі 500 тис.грн – на придбання обладнання 4 дитячих спортивно-розважальних майданчиків.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 689-р місту було виділено 1 млн. 400 грн. на придбання машини дорожньої комбінованої МДКЗ (з піскорозкидальним, поливомийним обладнанням, щіткою та снігоочисним відвалом) на шасі МАЗ-4381N2. І, нарешті, згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 861-р Березань отримала 1 млн. грн. на придбання біохімічного, гематологічного, імунологічного аналізаторів та електрокардіографа.

Кому ж дісталися державні кошти? Хто став переможцем тендерних процедур стосовно закупівлі товарів та надання послуг? Відповіді на ці запитання ми й намагалися отримати у ході нашого журналістського розслідування. І вже перші знахідки у ході його проведення змусили нас неабияк здивуватись.

З’ясувалось, наприклад, що переможцем тендеру на закупівлю шкільного автобуса стало ТОВ «Радіал-Україна». Його конкурентом у тендерних торгах було іноземне підприємство «АІС-Полтава». Між тим, журналісти програми «Наші гроші» встановили, що засновником київської «Радіал-Україна» є ТОВ «Гармонія» харків’янина Владислава Кулікова. «Гармонія» прописана в Києві по пров. Балтійському, 20 разом із ТОВ «Група компаній «АІС». Останнє пов’язане з нардепом Дмитром Святашем (раніше – Партія регіонів, зараз – «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим. Куліков раніше керував ПІІ «Автоінвестстрой-Брок» і ТОВ «АІС-Моторс» з тієї ж групи.

Фірму-суперника «АІС-Полтава» записано на Сергія Труша і Андрія Цюрупу, який у 2015 р. йшов у Полтавську облраду від партії «Сила людей». Директором є Вадим Вашак, який керував ПІІ «Автомобільне товариство «Автоінвестстрой-Полтава» Олега Шаблатовича – бізнес-партнера дружини Святаша Лариси по «ВО «Авто-Холдінг».

Самі ж автобуси виробляються російським ТОВ «Павловський автобусний завод», яке входить до сфери управління ТОВ «Російські автобуси – Група ГАЗ». Наразі ведеться слідство стосовно дій посадовців ДП «Український центр сертифікації та захисту споживачів» і низки приватних структур у фальсифікації даних про відповідність екологічним нормам цих шкільних автобусів. Зокрема, встановлено, що для розмитнення техніки на території України посадовці «ПАЗ» надавали сертифікати з неправдивими даними. А саме – вказували, що їх техніка відповідає екологічним вимогам «Євро-5», бо автобуси з нижчими показниками екологічних норм з 1 січня в Україну імпортувати заборонено. На підставі цих неправдивих даних «ВО «Авто-Холдінг» ввозить автобуси і переоснащує їх… під шкільні. Таким чином, перший мільйон гривень з державного бюджету пішов на підтримку російського товаровиробника…

Мільйон у кишені

Не менш цікавою виявилася доля наступного мільйона гривень, який розділили навпіл для проведення капітального ремонту двох березанських будівель: міської бібліотеки та ЦНАПу.

Кошти на проведення капітального ремонту фасаду бібліотеки отримав ФОП Клочков Олег Леонідович. Причому з тендерної документації наданої Відділом культури та туризму Виконавчого комітету Березанської міської ради у публічному доступі тільки відомості про електронний підпис. Конкурента у ФОП Клочков Олег Ленідович, який надавав послуги на суму 500 тис. грн. з державного бюджету не було. Завдяки зусиллям Відділу культури та туризму Виконавчого комітету Березанської міської ради вище згадана фізична особа-підприємець виявилася поза конкуренцією.

Взагалі загадковим стало надання цьому самому ФОП Клочков Олег Леонідович коштів з державного бюджету на проведення капітального ремонту фасаду ЦНАП м. Березань. Якщо перші 500 тис. грн. були виділені йому як переможцю тендерної процедури (!!!) з одним учасником, то жодного тендеру на послуги, пов’язані з проведенням капітального ремонту фасаду ЦНАПу не проводилося взагалі.

bezymyannyj1

Отже, другий мільйон гривень з державного бюджету щасливо осів у кишені визначеного місцевою владою підрядника – ФОП Клочков Олег Леонідович.

Майданчики для відмивання коштів

У липні містяни отримали 1 млн. 700 тис. грн. На них мали закупити ультразвукову систему MyLab40 та 4 спортивно-розважальні майданчики. Постачальником ультразвукової системи внаслідок перемоги у тендері стало ТОВ «МЕДХОЛДІНГ», засновником якого є Швецов Сергій Володимирович. Його конкурентами під час проведення тендеру стали Товариство з обмеженою відповідальністю «Медгарант» (засновник Островський Олександр Анатолійович) та ТОВ «ААА+» (засновники Гапко Віта Іванівна та Гапко Станіслав Станіславович).

Що стосується переможця закупівлі спортивно-розважальних майданчиків, то ним стало ТОВ «Компанія Європейський парк». Зауважимо, що конкуренцію у тендерних торгах йому склав ФОП «Блащак Роман Петрович». Причому електронні адреси та телефони обох підприємств вказані у тендерній документації «конкурентів» одні й ті ж, що звело тендер до банальної фікції або, як пояснює це слово тлумачний словник, до обману, підробки.

Тож для березанців такий дивний збіг обставин – не новина. У 2016 році з місцевого бюджету було виділено 180 тисяч грн. на закупівлю обладнання для дитячих ігрових майданчиків. Тоді у Березані було облаштовано 6 нових дитячих майданчиків та планувалося встановити ще сім. Договір укладено з ФОП «Ромашова Ірина Вікторівна». Наступного місяця договір на закупівлю дитячих ігрових майданчиків на суму 180 тис. грн. було укладено з ФОП «Ісаков Олександр Олександрович». Так ось, ці дві фізичні особи-підприємці також зареєстровані за однією адресою:

bezymyannyj2

У 2017 році міська влада продовжила виділяти кошти на придбання дитячих майданчиків. У того ж самого ФОП «Ромашова Ірина Вікторівна» було придбано два комплекти дитячих майданчиків на суму 63 тис. грн. Загальна кількість придбаних дитячих майданчиків таким чином становить 15 шт. І це при тому, що Березань і до цього мала облаштовані ігрові майданчики.

bezymyannyj3Економія має бути економною!

У вересні місту було виділено 1 млн. 400 грн. на придбання машини дорожньої комбінованої МДКЗ (з піскорозкидальним, поливомийним обладнанням, щіткою та снігоочисним відвалом) на шасі МАЗ-4381N2. Учасниками тендеру на придбання техніки стало дві компанії – ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «БУДШЛЯХМАШ» та ПП «ТОРГОВИЙ ДІМ МАЗ» (засновник Коваль Віталій Валерійович).

Одноосібним власником ТОВ «Торговий Дім Будшляхмаш» є Мирослав Михайлович Гуйван — основний акціонер та кінцевий бенефіціарний власник ПАТ «Спецбудмаш», а також співвласник ще 6-ти підприємств. Варто відзначити, що ТОВ «Торговий Дім Будшляхмаш» є чи не найбільшим постачальником техніки для комунальних підприємств України. З 2008 року, за даними сайту z.texty.org.ua, фірмою було укладено 328 договорів з комунальниками та держпідприємствами на загальну суму 727,39 млн. грн.

Отже саме ТОВ «Торговий Дім Будшляхмаш» дістався 1 млн. 400 тис. грн. державних коштів, а до цього ще 347500 грн. Де взялося 347 тис. 500 грн? З місцевого бюджету, так би мовити за програмою партнерського фінансування, про яку час від часу нагадує березанцям мер міста Тимченко Володимир Григорович. Машина дорожня комбінована влетіла містянам у неабияку копієчку. До слова, таку ж саму техніку у минулому році на тендерних торгах КП «Комуненерго» Ізяславської міської ради ТОВ «Торговий Дім Будшляхмаш» пропонувало купити за 1 млн. 550 000 грн. Робимо висновок, панове!

bezymyannyj4

Передноворічний подарунок

Останнім передноворічним подарунком із державної скарбниці стало виділення коштів у розмірі 1 млн. грн. для мешканців міста на придбання біохімічного, гематологічного, імунологічного аналізаторів та електрокардіографа.

У результаті оголошеного Березанською міською лікарнею тендеру кошти на придбання аналізаторів дісталися ТОВ «Лаб-Універсум» (засновники: Велика Анна Сергіївна, Мицик Ольга Олександрівна та Науменко Наталія Олександрівна). ТОВ «Лаб-Універсум» з 2008 року отримувало перемогу у 176 тендерах на загальну суму в 132 млн. 343тис. 500 грн.

ТОВ «Циммер медізин сістем Україна» (Засновник Бренгартнер Ірина Анатоліївна) отримало 50 тисяч грн. з державного бюджету за продаж електрокардіографа.  Його, до слова, можна було б купити й за значно нижчу ціну:

bezymyannyj5

Але ж гроші надійшли з державного бюджету, хіба їх шкода? Другого січня міський голова Володимир Тимченко передав електрокардіограф працівникам Березанської підстанції екстреної медичної допомоги, про що Березанський Медіацентр на сторінці ФБ поінформував громаду як про особисте досягнення мера: «Цей апарат вартістю 50 тисяч гривень був придбаний за кошти державного бюджету за особистого сприяння нашого голови», ніби натякаючи на те, що без особистих зв’язків та знайомств (читай «корупційної складової») у нашій державі не обійтися і побороти її неможливо.

Стас Черкас, Наталя Кириленко, кор. НВ

Sharing is caring!

Send a Comment