Чиновник з Березані: Не чіпайте «Умку» – це ж невинне ведмежа…

Стажист, який претендує на посаду провідного чиновника в Березані, розпочав свою кар’єру із захисту місцевих «хижаків бізнесу»

Петренко

Андрій Петренко

Свій допис на сторінці ФБ під заголовком «Полювання на «Умку» стажист на посаді заступника міського голови Березані Андрій Петренко завершує так: «Я нікого не захищаю. Подальша дискусія має сенс тільки після надання фактів про те, що «Умкіна» земля належить школі. Все інше буде вважатись пустобрехнею».

Очевидно, пан Андрій полемізує, а точніше буде сказати – повчає авторів публікацій «Як депутати Березанської міськради шкільну землю продавали» і «Умка» може залишитись з носом», що розміщені на сайті http://berezan.net.ua/

Відразу окреслимо, в чому ми погоджуємося з А. Петренком.

По-перше, в тому, що, як він пише, «компанія-тезка кумедного няшного ведмежатка з дитячого мультфільму розпалила недитячі пристрасті у Березані». Ще б пак! Коли без п’яти хвилин заступник міського голови розпочинає свою публічну кар’єру з того, що переймається бізнесовими справами Березані, то це дійсно не дитячі забави, а справжні дорослі пристрасті.

По-друге, нам також сподобалася мрія пана Андрія, що «прекрасний стадіон Березані міг би стати центром спортивного дозвілля». Згодні також і з його доводами, що створювати у місті фітнес-центр поки не на часі, бо «з точки зору бізнесу це – провал».

Та на цьому й зупинимося. А далі поговоримо про те, чому чиновник раптом став перейматися бізнесовими проблемами власника спортивно-оздоровчого комплексу – ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД», за яким стоїть депутат Березанської міської ради Володимир Братко.

Братко

Володимир Братко

В принципі, нема нічого кримінального в тому, що чиновник переймається проблемами бізнесу, якщо присутня така обов’язкова умова, як справедливий підхід до всіх його учасників на ввіреній держслужбовцю території. Коли ж комусь надаються безпідставні преференції, то можна сміливо говорити про корупційну складову, а якщо без балачок, то слід порушувати кримінальну справу.

Закінчуючи свій «реферат» у «неробочий час», стажист Петренко майже божиться (адже пише це він у Великодні свята), що «нікого не захищає». Але, мовляв, «подальша дискусія має сенс тільки після надання фактів про те, що «Умкіна» земля належить школі. Все інше буде вважатись пустобрехнею».

А чому пан Андрій відкидає третій варіант? Він є і полягає в тому, що ніяких фактів нікому не потрібно надавати.

Стажист вимагає їх, бо напевне володіє інформацією  документу про те, що «Умкіна» земля належить школі», просто не існує. Тобто формально земля (як і сама школа – ось ключовий момент!) належить Територіальній громаді м. Березані в особі Березанської міської ради. Тобто в принципі громада має право ставити питання: чому продається земельна ділянка, якою повинна користуватися школа?

Але, скориставшись тим, що журналісти приділили більше уваги емоційній стороні матеріалу, пан Петренко намагається перехопити ініціативу і перевести дискусію у вигідне йому русло.

Ми ж навертаємо А. Петренка до іншого – до обговорення того, як переймається влада міста бізнесовими інтересами тих чи інших мешканців Березані.

Наступний пасаж з його допису наведемо дослівно:

«Але диявол, як відомо, криється в дрібницях. Від чого весь цей сир-бор з «Умкою…»? Ласий шматок, за якого б’ються бізнесмени і який буде приносити великі прибутки? То він більше десятка років був нікому не потрібен. Володимир Братко викуповує землю за безцінь? Ну сто п’ятдесят тисяч з хвостиком гривень не така вже й «шара». Виходить близько 800 доларів за сотку – комерційна ціна землі на сьогодні у Березані. Сам цікавився. Так в чому справа? А справа ось у чому. Зламано сам принцип здійснення купівлі землі. Створено прецедент, при якому будь-який бізнесмен, у якого є споруди, а земля в оренді може без усіляких хабарів за експертною оцінкою земельної ділянки, тобто реальною ціною здійснити її викуп. Без хабарів, відкатів та іншого. Звичайно, це багато кому не подобається. Так це зрада чи перемога, шановні?».

Тож, як закликає журналістів автор наведеної цитати, проаналізуємо факти.

Що цікаво, у протоколі з поіменним голосуванням депутатів Березанської міської ради від 24 березня 2016 року видно, як проголосували депутати за надання дозволу продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,0734 га по вул. Фрунзе, 4-а (нині це вул. Героїв Небесної Сотні, 4-а), на якій розташований спортивно-оздоровчий комплекс, що перебуває у власності товариства ТОВ «УМКА ТЕТ ЛТД», а серед оприлюднених на офіційному сайті рішення з цього питання немає! Чому так? Щоб ніхто не зрозумів як наполегливо міська влада протягує потрібні їй рішення по суті змушуючи депутатів двічі голосувати за одне й те ж саме? Прицінюється, скільки голосів не вистачає та з ким ще потрібно домовитись?

І ще березанців цікавить, а що це за спортивно-оздоровчий комплекс у Братка, і коли він з’явився? Невже пан бізнесмен нап’яв на свій комплекс шапку-невидимку, що його ніхто з мешканців міста, окрім посвячених, не бачить?

А наступний факт, пане стажисте, вимагає приспікливої уваги правоохоронців, які опікуються корупційними злочинами. І полягає він ось в чому:

Наприкінці минулого року ТОВ «УМКА ТЕТ ЛТД» звертається до міської ради з проханням про надання дозволу на продовження терміну користування земельною ділянкою для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,0734 га терміном на 10 років, а вже через місяць міський голова Володимир Тимченко підписує рішення про надання права В. Братку викупити цю ділянку. До чого цей поспіх?

Давайте проаналізуємо деякі цифри і факти. Експертна грошова оцінка земельної ділянки становить 152 231,6 грн. Саме за таку суму депутати Березанської міської ради дозволили Володимиру Братку викупити земельну ділянку. Скільки від цього сумнівного продажу місто втратило?

Якби В.Братко відповідно договору оренди платив протягом 10 років по 5 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка становить 371 035,54 грн., то він мав би сплатити 185 517,77 грн. Але щедрий мер Березані Володимир Тимченко, мало того, що «зекономив» В. Братку 33 тис. 286,17 грн., так ще й віддав землю у повну власність!

Ото таке, як Ви любите закінчувати свої дописи, пане Петренко!..

Але ми ще не закінчили.

В тому самому рішенні, на підставі якого депутати дозволили викупити землю Володимиру Братку, йдеться про заяву Парахнюк Анни Андріївни, яка хотіла придбати земельну ділянку площею 0,0367 га по по вул. Фрунзе, 29 (нині вул. Героїв Небесної Сотні, 29) за 126 987 грн. Причому (увага, пане Андрію!) нормативна грошова оцінка цієї земельної ділянки становить 130 190,21 грн. – тобто пані Парахнюк не зменшено реальну вартість у два з половиною рази, як це зроблено для Братка! За які такі заслуги?!

Причому ділянка В. Братка знаходиться у центрі міста (!), а у Парахнюк Анни Андріївни – не в центрі. І що дивно, Ви, пане Петренко, вирахували вартість однієї сотки у 800 доларів і пояснили, що це є «комерційною ціною землі на сьогодні у Березані». Але пан міський голова та його депутати-поплічники мають іншу думку: $800 – це для бізнесмена А. Братка, а от для А. Парахнюк вони встановили іншу «комерційну ціну» – $1385 за сотку! Тобто, виходить, що вона має переплатити 2147 доларів?

Та коли б не було в міськраді подвійних стандартів, то й скарбниця Березані додатково поповнилась від Братка аж на 8 тис. 752 долари США! А якщо врахувати набагато краще місцерозташування ділянки цього бізнесмена, то і на всі $10 тисяч, як мінімум!

Дозвольте на закінчення дати Вам пораду.

Оскільки Ви, пане Андрію, сіли не в свої сани – не в тому сенсі, що взялися не за свою справу як чиновник достатньо значного рангу, а те, що їдете в обозі не зовсім чесних на руку бізнесменів. Пересядьте краще у свої (обєктивні й неупереджені) сани, і передайте нашу пораду зробити це ж саме і панові міському голові.

Іван ГРИГОРІВ

green_trees_3-wallpaper-1024x576

Sharing is caring!

Send a Comment