Децентралізація у м. Березань чи диктаторські замашки міського голови Тимченка?

На початку квітня близько 100 жителів Березані, що на Київщині, вийшло під стіни міської ради з вимогою скасувати рішення Виконавчого комітету Березанської міської ради Київської області №85 від 15 березня 2018 року «Попередня мережа перших та десятих класів у 2018-2019 навчальному році», згідно з яким відразу у двох школах міста, (а саме у Березанській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Березанській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 мав бути припинений набір учнів до 10-х класів).

http://n-v.com.ua/zno-dlya-vlady-mista-berezan/

Протестна акція березанців на якийсь час відтермінувала намагання влади «тихим сапом» закрити навчальні заклади, однак жодним чином не змусила змінити своїх намірів. Правда, відтоді методи, до яких вона вдалася, стали ще більш цинічними. Що робити, коли не можна, але дуже хочеться? Правильно, шукати обхідних шляхів! Саме таким чином і почали діяти посадовці, використовуючи при цьому контролюючі органи як засіб тиску на «неугодних» керівників…

Певно, всі пам’ятають, як 28 березня 2018 року під час чергового засідання Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр Володимира Гройсман закликав посадовців звернути увагу на засоби пожежогасіння, пожежні сигналізації в закладах освіти, охорони здоров’я. «Я пам’ятаю, коли не було грошей в місцевих бюджетах, було надзвичайно важко переобладнати всі школи. Але зараз це є абсолютно можливим», – наголосив він у своєму виступі.

Реакція відповідних служб на заклик Володимира Гройсмана не забарилась – Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала наказ № 202 від 29.03.2018 «Про здійснення позапланових перевірок», яким зобов’язав Головні управління ДСНС України в областях та м. Київ до 2 квітня 2018 року скласти перелік та розробити графік проведення позапланових перевірок торговельних підприємств (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та закладів дозвілля, що відповідно до вимог пункту 5 статті 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» належать до класів наслідків (відповідальності) СС2 і СС3, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням.

Як поінформувало Головне управління ДСНС України в Київській області, на виконання вище названого наказу станом на 29 травня 2018 року проведено перевірки стосовно дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки у 911 закладах. До цього переліку ввійшли й дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади м. Березань, ДНЗ «Березанський професійно-аграрний ліцей» та Березанська міська лікарня.

До яких висновків прийшли перевіряючі? Наскільки  березанські освітні та лікувальні заклади охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням безпечні для громадян?

Наслідки перевірки виявились невтішними.

З акту № 84,складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Березанської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 Березанської міської ради Київської області:

«Будівлі корпусів №1, №2, №3 не обладнано пристроями захисту від блискавок відповідно до ДСТУ Б В.2.5-38:2008; дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) корпусів №1, №2, №3 не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності; в будівлях та приміщеннях корпусів №1, №2, №3 не встановлено системи протипожежного захисту; приміщення недоукомплектовано первинними засобами пожежогасіння згідно з Типовими нормами належності вогнегасників…» і т.д. і т.п.

bezymyanyj1

Такі ж порушення правил протипожежної безпеки виявлені й у інших загальноосвітніх закладах міста. Ось, наприклад, які порушення виявили у Березанському НВК:

bezymyanyj2

А це перелік порушень, які виявили у Березанській ЗОШ № 4:

bezymyanyj3

Не кращий стан справ і в Березанській міській лікарні:

bezymyanyj4

У дошкільних навчальних закладах та професійному аграрному ліцеї міста така ж історія:

http://kyivobl.dsns.gov.ua/ua/Akt-skladeniy-za-rezultatami-provedennya-planovoyi-pozaplanovoyi-perevirki-schodo–doderzhannya-subektom-gospodaryuvannya-vimog-zakonodavstva-u-sferi-civilnogo-zahistu–tehnogennoyi-ta-pozhezhnoyi-bezpeki.html

Невже у Березані працюють настільки безвідповідальні та байдужі до питань безпеки громадян керівники? Ні. З керівниками освітніх та лікувального закладів міста якраз все гаразд. Проблема у коштах, які не надає на виконання приписів Головного управління ДСНС України в Київській області Березанська міська рада. Адже оброблення засобам и вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності дерев’яних  елементів горищних покриттів, пристрої блискавкозахисту, системи протипожежного захисту коштують недешево і на їхнє придбання у шкіл та лікарні просто не вистачає коштів. А місцева влада не просто не реагує на прохання керівників посприяти у виконанні приписів, але й використовує контролюючі органи, як додатковий засіб тиску на «неугодних» керівників.

Цього разу на роль «цапів-відбувайлів» призначено… керівників Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2 – саме ці навчальні заклади потрапили до переліку об’єктів з масовим перебуванням людей за результатами перевірок яких направлено позовні заяви до адміністративних судів щодо застосування запобіжних заходів. Наразі двом школам Березані загрожує повне зупинення роботи.

bezymyanyj5

Між тим, міський голова Березанської міської ради Володимир Тимченко не вельми переймається цими проблемами, повністю нехтуючи зверненням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана: «…я закликаю всіх керівників обласних державних адміністрацій, районних державних адміністрацій, керівників громад, органів місцевого самоврядування: будь ласка, негайно підключайтеся до цієї роботи». А навіщо? У нас децентралізація…

Наталія КИРИЛЕНКО, власкор газети «Наша Версія»

Sharing is caring!

Send a Comment