Для чого Луценко зустрічався з олігархом Коломойським?

Якщо кримінальну справу проти «Кролла» не буде закрито, то ніяких шансів у ГПУ, НАБУ, САП довести, що будь-які засоби з «Приватбанку» виводилися незаконно, не буде…

bezymyannyj

У той час, коли очікується звіт про те, куди при націоналізації «вимилися» гроші Приватбанку, – генеральний прокурор Юрій Луценко «випадково» зустрічається в Амстердамі з екс-власником «ПриватБанку» Ігорем Коломойським. Про що вони говорять?

Матеріал Юрія Бутусова, головного редактора Цензора:

У січні 2018 року очікується публікація звіту розшукового агентства «Кролл» про те, куди зникли кошти «Приватбанку», на яких рахунках вони знаходяться. Це розслідування профінансовано державою, яка має намір заарештувати за кордоном і повернути ці кошти в націоналізований «Приватбанк». Генпрокуратура веде кримінальну справу за фактом незаконного виведення коштів з банку напередодні рішення про націоналізацію, і здавалося б, повинна бути зацікавлена в успіху «Кролла».

4 липня Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що ГПУ відкрила справу стосовно бенефіціарів «Приватбанку», які за чотири дні до націоналізації банку вивели на нібито підконтрольні структури 389 мільйонів доларів і 60 мільйонів євро, і готується висунути підозру. Ціна питання вражає.

А 25 листопада Генеральний прокурор Юрій Луценко «випадково» зустрічається в Амстердамі з екс-власником «Приватбанку» Ігорем Коломойським.

7 грудня Генпрокуратура і Нацполіція проводять обшук в націоналізованому «Приватбанку» оскільки на думку ГПУ і Нацполіціі: «службові особи ПАТ КБ« Приватбанк», за попередньою змовою з представниками Національного банку України, а також з власниками та керівниками ряду суб’єктів господарювання, зокрема, іноземній детективної компанії «Kroll», використовуючи службове становище, з корисливих мотивів, за грошову винагороду, маючи на меті приватне незаконне збагачення, всупереч інтересам служби, організували схему систематичної розтрати коштів ПАТ КБ «Приватбанк». Ось текст цього скандального і несподіваного рішення: https://censor.net.ua/resonance/3040272/o_chem_govorili_lutsenko_s_kolomoyiskim_v_amsterdame

Тобто після зустрічі з Коломойським Генеральний прокурор не висуває підозра проти бенефіціарів «Приватбанку». Навпаки, підозра висувається проти детективного агентства «Кролл», Національного банку і націоналізованого «Приватбанку», які розслідує, куди були виведені гроші напередодні націоналізації і як на них накласти арешт. Що це означає? Що коли «Кролл» з дня на день опублікує результати розслідування, і з цими результатами представники «Приватбанку» або Нацбанку звернуться до суду, і вимагатимуть накласти арешт через Генпрокуратуру на рахунки, то ВСІ європейські суди відмовлять – адже чого варте розслідування тих, хто сам звинувачується в розкраданнях коштів цього банку?

При цьому проти колишніх власників «Приватбанку» підозри не висунуто – вони формально чисті перед українським законом.

Тобто висунута Генпрокуратурою підозра по суті повністю паралізує розслідування кримінальної справи, яке сам Луценко анонсував 4 липня!

Якщо там дійсно розкраданням коштів займається сам «Кролл», разом з новим керівництвом «Привату» і Нацбанку – значить Генеральний прокурор може озвучити відомі факти. Що ж, вперед, вже не можна мовчати.

Варто нагадати, що розслідування «Кролла» розпочато з подачі самого президента Петра Порошенка.

Якщо кримінальну справу проти «Кролла» не буде закрито, то ніяких шансів у ГПУ, НАБУ, САП довести, що будь-які засоби з «Приватбанку» виводилися незаконно, не буде.

Дивує відсутність поки заяв і дій в цій справі з боку Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які офіційно беруть участь в розслідуванні по «Приватбанку» спільно з ГПУ. Однак «Цензор.НЕТ» відомо, що антикорупційні органи на цю середу готують заслуховування цієї справи і ухвалюватимуть рішення щодо своїх подальших дій.

Ця ситуація вже, зрозуміло, доведена до всіх наших міжнародних партнерів, включаючи МВФ, і свою позицію Захід сформулює найближчим часом. Міжнародні наслідки просто непередбачувані. керівництво держави має найближчим часом чітко оголосити свою позицію.

Джерело: http://texty.org.ua/pg/news/textynewseditor/read/81644/GPU_vpysalasa_za_Kolomojskogo_Z_oligarkhom_zustrichavsa

 

Sharing is caring!

Send a Comment