Допоки трудівників Тальнівського хлібокомбінату тероризуватимуть нескінченними судовими процесами?

screenshot_19

З якого боку ви б не заїздили у м. Тальне Черкаської області – скрізь побачите світло від млина ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Талне» з іноземними інвестиціями». Це світло слугує людям не лише своєрідним дороговказом – воно дарує містянам впевненість у завтрашньому дні: працює млин – працює підприємство, а значить місцевий бюджет поповнюється і вчителі, лікарі, працівники інших бюджетних установ м.Тальне матимуть гарантовану заробітну плату й разом з нею – надію на спокійне розмірене життя…

 screenshot_2

Але так було не завжди. Працівниця хлібокомбінату Галина Сафьян з болем згадує, як наприкінці 90-х трудівники місяцями сиділи без зарплатні, як боролися з рейдерами і, доведені до відчаю, приковували себе до воріт підприємства. Люди були сповнені рішучості у бажанні відстояти рідне підприємство та домогтися справедливої оцінки своєї праці. Чи думалось тоді, що ці якості характеру знадобляться їм у подальшому? Певно, що ні. Сподівались, лихо, яке у вигляді рейдерського захоплення підприємства, неодноразово стукало у ворота ТОВ та зустрічало гідний опір, надалі стороною обходитиме хлібокомбінат. Виявляється, помилялись: сьогодні вони знову змушені боротись. Тільки супротивник став хитрішим і методи боротьби інші – із застосуванням різноманітних юридичних пасток та залученням до процесу суддів і прокурорів.

screenshot_4

Якщо у «лихі 90-ті» громадяни були поділені за кольором піджаків («малинові» – кримінал, сірі – «роботяги»), то зараз – за кольором партійної символіки, а тут вже не розібрати, де свій, де чужий. І мова у слуг народу, ніби одна, і гасла – правильні: все про благополуччя та добробут людей, про боротьбу з корупцією та швидке просування реформ, які зроблять Україну інвестиційно привабливою державою. Спробуй-но розберись відразу, хто з тих нардепів правду говорить, а хто тільки вдає праведника. Візьмемо, наприклад, останні події, у центрі яких опинилося ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Талне» з іноземними інвестиціями».

Як відомо, у 2014 році Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Хліб України» – «Тальнівський КХП» було визнано банкротом. За рішенням суду одній з українських компаній продано з аукціону 5 складів, розвалений комбікормовий та їдальня боржника.

screenshot_8

В подальшому його новим власником став іноземний інвестор – АТ «Агро Інвест Компані», яке, окрім майна, придбало корпоративні права вже діючого підприємства – ТОВ «КХП Талне». Зареєструвавши в установленому порядку інвестиції акціонерне товариство створило ТОВ «КХП Талне з іноземними інвестиціями».

Майно, що було придбано, АТ «Агро Інвест Компані» передало в оренду ТОВ «КХП Талне з іноземними інвестиціями». Після цього протягом кількох років на підприємстві тривала модернізація виробництва, внаслідок якої ТОВ «КХП Талне з іноземними інвестиціями» стало найбільшим експортером борошна в Україні, а також одним з головних бюджетоутворюючих підприємств міста Тальне.

screenshot_21

«Королівське борошно» знають і залюбки купують як в Україні, так і за її рубежами

Наразі продукція товариства постачається у 13 країн світу, трудівники підприємства вчасно отримують заробітну плату, мають соціальний пакет послуг. Здавалося б, такому повороту долі можна тільки радіти. Та, як з’ясувалося, успіхи підприємств викликали не тільки щиру радість, але ще й задрість та бажання поживитись за чужий рахунок. Причому прагнення до наживи у декого виявилося настільки сильним, що зупинити його може хіба що згуртований трудовий колектив та потужний громадський осуд. Однак настав час перейти і до персоналій.

laxnenko-1

Лахненко Євген Миколайович директор Державного підприємства Державна акціонереа компанія (ДП ДАК) «Хліб України» Тальнівський КХП». Його мета забрати елеватор у нинішнього власника. Причому спочатку офіційно повернути у власність держави (не уточнюючи, хто саме представляє державу ДАК «Хліб України» чи Кабмін України), неофіційно за змовою керівництва ДАК передати елеватор за винагороду потрібним людям.

Бити в набат та закликати громадськість зайняти місця у машині часу, аби здійснити захоплюючу подорож в минуле й визнати результати аукціону з продажу майна недійсними, призначено саме Євгена Лахненка, який і став представником ДАК «Хліб України», директором Державного підприємства Державна акціонерна компанія (ДП ДАК) «Хліб України» Тальнівський КХП».

Пан Лахненко представляє інтереси відомого на всю Україну банкрота з сумою боргу в 1,3 млрд. грн., а ще працює на 12 підприємствах, які, за інформацією оприлюдненою на сайті Української бізнесово-пошукової системи, знаходяться у процесі банкрутства (ПАТ «Одеська ТЕЦ», ПАТ «Білецький завод «ТЕПЛОЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ», ТОВ «Карія Тур Юкрейн», ТОВ «Пан Маркет», ТОВ «Юнайтед Білдерз», ДП «Державна судоходна компанія «Чорноморське морське пароплавство», ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», ЗАТ «Акціонерне товариство закритого типу «Коростенський фарфор», ВАТ «Черкаський завод телеграфної апаратури», ГО «Системні рішення», ГО «Всеукраїнська громадська організація «Асоціація антикризового менеджмента»), раптом ні сіло-ні впало піддав сумніву законність договорів купівлі-продажу ТОВ «КХП Тальне».

screenshot_17

Представник голови Комітету кредиторів хлібокомбінату Анастасія Масло:

– Все майно, в тому числі і склади були передані ДАКом Тальнівському КХП в статутний капітал ще у 90-х і стали власністю Дочірнього підприємства. Але тепер ДАК каже, що це його майно, бо коли воно розвалювалось, то цінності не представляло для ДАКу, а тепер у Києві помітили, мовляв, держава втратила…

АТ «Агро Інвест Компані» – іноземний інвестор, який купив майно у ТОВ «КХП Тальне». Крім того, це товариство придбало на території України корпоративні права вже діючого підприємства – ТОВ «КХП Талне» (не ТОВ «КХП Тальне») та, зареєструвавши в установленому порядку інвестиції створило ТОВ «КХП Талне з іноземними інвестиціями». Майно, що було придбано АТ «Агро Інвест Компані» передано в оренду ТОВ «КХП Талне з іноземними інвестиціями», яке протягом двох років провело повну модернізацію виробництва, і підприємство стало найбільшим експортером борошна в Україні.

І чому такий інтерес викликав саме Тальнівський комбінат хлібопродуктів, оскільки ДАК «Хліб України» має у своєму підпорядкуванні більше 100 дочірніх підприємств, майно яких було відчужено у різні способи. Інтерес викликав тільки Тальнівський комбінат хлібопродуктів?..

screenshot_14

Лахненко як директор ДП Тальнівський КХП подав заяву про визнання недійсним аукціону з продажу майна. Ухвалою суду від 11.11.16 цю заяву було прийнято до розгляду та зобовязано заявника (Євгена Лахненка) надати суду оригінали документів, копії яких за власним підписом він долучив до заяви. В засіданні Лахненко сказав, що оригіналів у нього немає і не було і попросив суд витребувати ці оригінали у нотаріуса.

Ось про що розповідають у своєму колективному зверненні працівники ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Талне» з іноземними інвестиціями»:

«Євген Лахненко під патронатом народного депутата України Максима Полякова намагається заблокувати роботу нашого підприємства та задовольнити особисті інтереси. Розповсюджуючи неправдиву інформацію, що іноземні інвестори незаконно заволоділи майном, вище названі особи просто прикриваються державницькою позицією, а насправді – переслідують свої «шкурні» інтереси. Мають на меті заблокувати роботу нашого підприємства з метою отримання неправомірної вигоди. Використовуючи статус народного депутата, зловживаючи правами заради виправдання брудних вчинків, розповсюджуючи неправдиву інформацію, маніпулюючи громадською думкою, нардеп Максим Поляков вводить в оману органи прокуратури, суду, поліції…»

screenshot_11

Як бачимо, у нашій історії з’являється новий персонаж – Максим Поляков, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, член фракції партії «Народний фронт». Правда, громадяни України прізвище нардепа Полякова звикли пов’язувати не з його посадами у Верховній Раді, а зі скандалами, пов’язаними зі спробами рейдерських захоплень підприємств. В одній із таких публічних чвар праведник Поляков активно відстоював інтереси кіпріотки Георгіни Папапетроу та її неназваних господарів, яка, представляючись директором компанії Moston незаконно претендувала на мільйонні підряди компанії «УкрГазВидобування».

Наразі, переповнений почуттям патріотизму, Максим Поляков вирішив «відстояти інтереси держави» і повернути незаконно, на його думку, відчужене у неї майно Тальнівського комбінату хлібопродуктів. І невтямки сердешному слузі народу, що майно цього підприємства не було державним. У відповідь на інформаційний запит журналіста Інформаційної агенції Українських національних новин Юлії Сімакової Фонд державного майна надіслав лист, де, зокрема, йдеться: «Дочірнє підприємство ДАК «Хліб України» Тальнівський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 0092551) в Реєстрі корпоративних прав держави не обліковується».

vidpovid-fondu-derzhmajna-1

vidpovid-fondu-derzhmajna-2

Висновок з цього напрошується один – у пошуках «грішників» і Євген Лахненко, і Максим Поляков, й «іже з ними» прагнуть знайти шлях до особистого Раю. От тільки персонального Раю не існує. Не повинно існувати ані на землі, ані на небі. І закон у нашій державі має бути один для всіх: що для народних депутатів, що для простих громадян, а в ньому (у тому законі) не передбачено, щоб прокуратура в суді незрозуміло за чиїм дорученням представляла інтереси акціонерних компаній, занадто, якщо ті будуть прикриватись назвою «державна». Законом не передбачено, щоб суддя відкрито підігравав одній із сторін процесу, як це відбувається під час розгляду справи про визнання результатів аукціону недійсними та визнання недійсними договорів продажу майна ДП ДАК «Хліб України» «Тальнівський КХП».

screenshot_6

Облпрокуратура в особі начальника відділу представництва громадян та держави в судах прокуратури Черкаської області та при виконанні судових рішень Дмитра Чустрака вбачає своїм головним завданням виключно державні інтереси. Щодо інтересів українських громадян (хоча це слово фігурує навіть у назві його посади) пан Чустрак не відразу зрозумів запитання. А коли зрозумів, то сказав, що ніхто з людей не звертався до прокуратури про порушення їхніх прав.

Повернути уже законно куплене підприємство назад у державу – це значить прирікати його на нове банкрутство і далі за відомою в Україні схемою… Така позиція прокурорських грає на руку виключно рейдерам і корупціонерам.

Цікаво, чи знає прем’єр-міністр Володимир Гройсман, що прокурорські, не маючи на руках документу від Кабміну, проте посилаються на цей орган, щоб виконати рейдерську забаганку кількох депутатів з фракції «Народний фронт»?

До речі, з цього приводу представник голови Комітету кредиторів хлібокомбінату Анастасія Масло сказала наступне: «Є декілька способів переходу права власності на майно. Приватизація застосовуються у передбачених законом випадках щодо державного чи комунального майна. До даного підприємства приватизація не застосовувалась і не повинна була застосовуватись».

Ніде, в жодному із законів нашої багатостраждальної держави не сказано, що її народ має жити у бідності. Бо що означає рішення про визнання аукціону з продажу майна недійсним? Це означає, що покупець має повернути те майно власнику, а той, в свою чергу, має віддати покупцю кошти. 17 млн. грн. за куплені у переможця аукціону 5 складів, розвалений комбікормовий та їдальню плюс вкладені в розвиток багато мільйонів гривень! Сума чимала і непосильна для банкрота.

screenshot_10

Що означає прийняття такого рішення для працівників підприємства? Реальне безробіття та безгрошів’я, адже підприємство працює і розвивається за рахунок вкладень інвестора. Не буде грошей – зупиниться й робота… Та представники «Народного Фронту» продовжують наступати. І невтямки «фронтовикам» від політики, які начебто в «інтересах держави» затіяли війну з власним народом, що результат того поєдинку передбачуваний.

З цього приводу нагадаємо подібним масовикам-затійникам рейдерських захоплень рядки поезії полум’яного українського поета Павла Тичини:

Я єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила! —

а сила знову розцвіла…

Словом, працівники ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Талне» з іноземними інвестиціями» готові йти до кінця, захищаючи рятівне світло млина. Тільки цього разу, на відміну від «лихих 90-тих» кайданками до воріт люди можуть ненароком прикувати не себе, а своїх кривдників – двуликих янусів, котрі, ховаючись за красивими гаслами про відстоювання «державних інтересів», прирікають своїх співвітчизників до злиденного животіння та голодної смерті.

screenshot_22

Коли ви завітаєте до м. Тальне Черкаської області, зверніть увагу на світло, яке йде від млина ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Талне» з іноземними інвестиціями». За це світло зараз борються люди – працівники товариства. Їх катують нескінченними виснажливими судовими процесами, докоряють, що вони відстоюють не правду, а гроші… Але трударі затялися вийти з цієї борні переможцями.

Ірина КУПРІЄНКО

screenshot_9

PostSkriptum

Усім рейдерам, прокурорам і суддям України треба негайно второпати, що так зване ДАК «Хліб України» юридично має статус акціонерної компанії, а слово «державне» служить корупціонерам з вищеназваних установ, аби й надалі завдавати збитки державі, бюджет якої не отримуватиме податкових надходжень, та ще й опускати нижче плінтусу інвестиційну привабливість України.

 

 

Sharing is caring!

Send a Comment