Хто дав право пілотам ФПУ ризикувати ще й життям туристів у Закарпатті?

Вітчизняні парапланеристи-інструктори, виконуючи свої комерційні «покатушки», можуть піддавати смертельній небезпеці інших громадян

Після виходу кореспонденції «В небі над Боржавою знову сталася трагедія!», нарешті, вдалося переговорити хоча б по телефону з президентом Федерації парапланеристів України Олексієм Колесником.

Щоправда, дивна у нас розмова вийшла. На моє прохання якось прокоментувати трагедію, що сталася з його колегою пан президент ФПУ чомусь вирішив, що в цьому немає необхідності. Олексій Колесник категорично впевнений, що стався нещасний випадок з пілотом, який має 30-річний досвід польотів на параплані. На прохання назвати прізвище загиблого пілота президент відмовився відповідати. Та ще й присоромив мене, мовляв, ви хочете отримати коментар, а чому ж не знаєте нічого про людину, з якою сталася трагедія.

Мало того, він почав розповідати, що, мовляв, вам журналістам даєш якусь інформацію, а потім читаєш все у спотвореному вигляді. Стосовно цієї сентенції пана Колесника, то я все ж надіслав йому посилання на публікацію НВ – http://n-v.com.ua/v-nebi-nad-borzhavoyu-znovu-stalasya-tragediya/ – і письмово пообіцяв, що наш сайт надрукує його коментар без жодного втручання у текст.

Але є великі сумніви, що очільник федерації парапланеристів змінить свій гнів на милість і висловить свій погляд на проблеми літаючої братії, головною з яких є безпека польотів.

Що ж доведеться без пана президента ФПУ провести дослідження з даного приводу. Для початку повідомлю, що загиблим виявися львівський пілот Олексій Хатиг(п)ов. Згідно із даними свідоцтва про народження йому 10 серпня ц.р. виповнилося б 36 років.

metryka

Отже, якщо вірити Олексію Колеснику, то людина почала керувати парапланом… з 6-річного віку(!?). Словом, президент ФПУ тому й не забажав спілкуватися з журналістом, бо сам нічого не знав про загиблого. Десь, хтось і щось йому доповів – от і вийшов казус.

В армії радянських часів казали: «служи по уставу – завоюешь честь и славу». Отже і ми будемо оцінювати діяльність членів та керівників цієї громадської організації, виходячи з положень «Статуту Федерації парапланеристів України».

Скажіть, чи не порушив статут організації її керівник, коли відмовився спілкуватися з журналістом? Питання, звичайно, риторичне, бо в статуті ФПУ чорним по білому записано: «Забезпечення гласності в діяльності Федерації». Якщо так примітивно розуміють поняття гласності ті, хто записав текст після двокрапок (див. скриншот нижче – пункт 3.1.22.), то це не означає, що мають порушуватись в угоду недолугому статуту базові закони про гласність та ЗМІ в Україні.

stat_2

Тобто не має права президент ФПУ не забезпечувати гласність в діяльності федерації і обмежувати її як йому заманеться. Отже виконання положення, викладене в п. 3.1.22. статуту, навіть для президента ФПУ не обов’язкове.

Зате положення наступного пункту – 3.1.23. – члени ФПУ набагато активніше втілюють у життя і реалізує своє право «займатися будь-якими іншими видами діяльності». Ще б пак, адже тут пахне непоганою копійчиною! Більш конкретно в статуті це право відображено в пункті 3.1.15. (див. скриншот нижче):

stat_1

Так, уже тривалий час пілот-інструктор львівського клубу парапланеристів Андрій Когут на інтернет-сайті «Wings Paragliding in ua» час від часу подає рекламу: «Парапланерний клуб/школа у Львові. Навчання, спорядження. Покатушки на тандемі, точність на приземлення на параплані в Україні».

Інформація про «покатушки» на параплані розміщена також на сайті, який належить А. Когуту: «В нашому клубі ви можете пройти повний курс навчання і стати самостійним парапланеристом. На період навчання ми надаємо вам все необхідне спорядження відповідно до вашого росту, ваги і комплекції. Ви отримаєте всі необхідні теоретичні знання та практичні вміння. Також, по завершенню всі необхідні документи для польотів в Україні та за кордоном».

pokatushky-kogut

Пілот-інструктор Андрій Когут виконує «покатушки»

За посиланням в Гуглі (http://sky-country.lviv.ua/), ви можете також ознайомитися з розцінками, за якими пілот-інструктор Львівського «Парапланерного клубу» Андрій Когут та його колеги виконують «покатушки» за годину польоту: Олесько-Підгірці – 850 грн.; Куликів (Львів) – 750 грн.; Тернопіль (Аеропорт) – 750грн.; Луцьк (Волинь) – 800 грн.; Кременець (Почаїв) – 800 грн. і, нарешті, найдорожча Боржава (Закарпаття) – 900 грн.

Як бачимо, чималий зиск має львівський хлопак та його колеги-пілоти, особливо, на Боржавській полонині. За світловий день таких «покатушок» кожен пілот-парапланерист налітати 8-10 разів. На Боржаві це становить 7200-9000 гривень! Непоганий, погодьтесь, заробіток протягом одного світлового дня…

Андрій Когут та його колеги у ФБ активно рекламують свою діяльність, де тільки можуть:

+38(097)4804716

instructor@sky-country.lviv.ua

Sky Country Lviv є офіційним дилером фірми Sky-Country у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Рівненській, Волинській, Закарпатській областях

ГО «Львівський регіональний парапланерний авіаційно-спортивний технічий клуб»

Федерація парапланеризму України

emblema-fpu

Як бачимо, ФПУ має і свою емблему має…

На форумі у Фейсбуці А. Когут та його однодумці дуже переймалися проблемою безпеки польотів через те, що в горах Боржавської полонини запланували будівництво вітряних електростанцій. Але ж нині там немає жодного вітряка, проте уже третій пара планерист знайшов свою смерть в Закарпатті.

У пункті 3.1.16. (дивіться вище скриншот) Статуту записано, за що відповідає ФПУ, а отже і її керівник: «Здійснення контролю за дотриманням правил безпеки, охорони здоров’я, честі й гідності громадян при проведенні занять парапланеризмом…»

Тож звертаюсь ще раз до пана президента ФПУ Олексія Колесника: цікаво, для кого ви писали свій Статут і хто врешті-решт відповість за трагедію над горами Боржави?

Чи парапланеристи тепер будуть ризикувати не лише власним, а ще й життям туристів Закарпаття, виконуючи свої «покатушки»?

В’ячеслав КОВТУН, «Наша версія»

PS: Сподіваємось, що керівництво Нацполіції України, куди редакція НВ звернеться із відповідною заявою, не допустить жодних фальсифікацій у розслідуванні причин трагічного випадку.

Sharing is caring!

Send a Comment