«Забудовницький патріотизм» навіяв меру Ірпеня Карплюку думку про… «Силіконовий кар’єр»

48-му сесію VII скликання Ірпінської міської ради, під час великого снігу минулого четверга, Володимир Карплюк оголошував якось невпевнено, тільки з третього разу вірно назвавши її номер. Ця непевність повторилася й у подальшому розгляді багатьох питань порядку денного.

Зокрема, коли нинішній мер Ірпеня переконував депутатів і громадськість в необхідності проголосувати за «надання дозволу на розробку детального плану території по вул. Соборна, 152 в Ірпені». Йдеться про територію колись відомого на всю Україну комбінату «Перемога». За різними підрахунками це разом з озерами – колишніми промисловими кар’єрами – ні багато ні мало, а від 30 до 40 гектарів.

screenshot_2

Ще наприкінці минулої весни Ірпінське КіНО (Карплюк і Нові обличчя) віддало в оренду цю територію промислової зони в оренду компанії «Промоенерджі». Тоді опозиційні депутати й громадськість забили на сполох, занепокоєні тим, що на місці колишнього комбінату «Перемога» збираються втнути чергову багатоквартирну забудову. І тоді Карплюк завірив, що то буде промислова зона, і на звітній сесії він заявив, що на цьому місці збираються створити такий собі ІТ-парк.

Мовляв, люди часто виступають проти промислового виробництва, шкідливого для здоров’я, то облаштуємо на землях колишньої «Перемоги» таке собі нешкідливе ІТ-виробництво, на якому працюватимуть мізками.

«Надійшла пропозиція від різних об’єднань, у тім числі й іноземних: спробувати у місті Ірпені створити ІТ-парк, тобто, грубо кажучи, об’єкт, в якому були б представлені і створили свої робочі місця найбільші ІТ-компанії в світі», – розповів про плани використання згаданої території Володимир Карплюк. Для цього, виявляється, необхідно розробити детальний план згаданої території на БКЗ, аби створити в Ірпені такий собі «Силіконовий кар’єр» на зразок «Силіконової долини» у Каліфорнії. До слова, «Силіконова» – це помилкова назва «Кремнієвої долини» на заході США, насиченої високотехнологічним виробництвом. Зважаючи на це виникають сумніви, наскільки міський голова Ірпеня розуміє, що таке ІТ-парки та які необхідні умови для їхнього розвитку. Підозрілим видалося, що Карплюк, доповідаючи з цього питання, спочатку був переплутав ІТ-компанії з інтернет-компаніями, а потім підстрахувався, зробивши вставочку – «за їхніми словами» – тобто нинішніх орендарів території колишньої «Перемоги», коли говорив про перспективи її розвитку та необхідність розробки детального плану території. Справді, досить дивною виглядає потреба його розробки, зважаючи на те, що на словах начебто не планують тут житлового будівництва і не збираються змінювати промислового цільового призначення землі.

Не спроста зазначаю: «на словах». Знаючи «інноваційну» специфіку мислення Карплюка не складно здогадатися, що невдовзі може виникнути потреба спорудження житла для майбутніх ІТ-фахівців світового рівня, які масово ринуться переселятися із Каліфорнії та інших світових наукових центрів до нас на БКЗ. Відтак, виявиться, що під цим ІТ-«соусом» у першу чергу «Перемогу» потрібно буде забудувати багатоквартирними висотками. Заселити їх, якщо не вийде ІТ-фахівцями, то просто в кого вистачить грошей викупити там квартири. Це якісь ще 10–15 тисяч переселенців. Потім, аби їм не було сумно на БКЗ, відкрити там ще кілька закладів напівлегального лотерейно-ігрового бізнесу. Чомусь саме такий «ІТ-парк» вимальовується в прогнозах обізнаних в методами й принципами діяльності Ірпінського КіНО. Тож не дивно, що більшістю голосів 26 «так» із 29, що голосували – депутати надали дозвіл на розробку детального плану території по вул. Соборна, 152.

Перед цим «слуги народу» були зарахували 1 млн 610 тис. грн. чотирьом забудовникам за пайову участь, яка згідно чинного законодавства повинна перераховуватися до міського бюджету живими грошима.

bezymyannyj2

Перед голосуванням двох питань за «надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки Ірпінської міської ради в м. Ірпінь» по вул. Девидчука, 63 та Глінки, 4 – представниця громадськості Неля Лавровська застерегла мера і депутатів щодо незаконності даних рішень.

Йдеться про території колишніх таборів відпочинку для дітей «Дружба» (площа 4,9706 га) та «Ясний» (площа 4,2848 га), які також надумали забудувати.

bezymyannyj3

Зі слів Нелі Лавровської, земля «Дружби» знаходиться під заставою Національного банку України, який не надавав права нею розпоряджатися.

bezymyannyj4

Земля ж табору «Ясний» є власністю територіальної Громади міста Києва. Відтак, нею не може розпоряджатися Ірпінська міськрада.

У відповідь Карплюк звинуватив Лавровську у зацікавленості київськими забудовниками, запевнюючи, що обидві згадані земельні ділянки начебто перебувають у власності територіальної Громади Ірпеня. Міський голова запевнював, що міськрада начебто «проти багатоповерхової забудови цих територій», натомість, «якщо будемо вести поділ цих територій, то тільки по списку учасників АТО, або ж по списку соціальної сфери людей, які працюють в жеку, Водоканалі, які потребують покращення, поліпшення… або ж це будуть багатодітні родини, яких в нас є три і чекають цієї території, та будь-якої території вже десятки років…».

Після чого депутати на чолі з мером підтримали поділ земельних ділянок на Давидчука і Глінки – відповідно 25 і 26 голосами «так» із 29 присутніх.

Досить дивним з цього приводу видається позиціонування себе Карплюком начебто «патріотом» Ірпеня, який «героїчно» відвойовує і забудовує землі, які можуть належати територіальній Громаді сусіднього міста. Київська Громада може мати у власності табір відпочинку, територіально розташований в Ірпені, так само, як наприклад, наша Ірпінська міська лікарня географічно розташована в Бучі.

Забирати й забудовувати територію табору відпочинку – це те саме, якби, наприклад, мер сусіднього міста і за сумісництвом кум Карплюка – Анатолій Федорук — надумав би забрати й забудувати територію Ірпінської міської лікарні в Бучі. Так само для прикриття роздаючи ділянки учасникам АТО та бюджетникам. (В Ірпені люди вже начувані, в яких пропорціях все це розподіляється, і який мізерний відсоток квартир отримують атовці й бюджетники від загального валу зданих забудовниками метрів).

На мою думку, справжнім виявом патріотизму було б збереження цих земель як таборів відпочинку, не знищуючи лісові насадження. Якщо Київ не спроможний використовувати табори за цільовим призначенням, то нехай би це зробив Ірпінь. А так виходить, що прикриваючись начебто благими намірами, КіНО розчищає ділянки нехай і не під багатоповерхову, а котеджну, але все таки забудову. Відтак, виходить, що ірпінський «патріотизм» по-карплюківськи зводиться до того, аби максимально забудувати місто.

Олександр НАКАЗНЕНКО

http://zora-irpin.info/pro-silikonovij-kar-yer-na-bkz-ta-zabudovnitskij-patriotizm-karplyuka/

Sharing is caring!

Send a Comment