Грігол КАТАМАДЗЕ: «Ми будемо вас підтримувати!»

Президент Асоціації платників податків України, екс-посол Грузії Грігол Катамадзе впевнений: Національне бюро фінансової безпеки треба якнайшвидше створити в нашій державі. І підзвітним НБФБ має бути не Міністерству фінансів, а Президенту та Верховній Раді, як і передбачено в законопроекті.

«12 березня була дуже важлива зустріч Президента України з бізнесом. Обговорювалися в тому числі питання створення нової служби фінансової безпеки України. І тоді Президент сказав бізнесу: «Чи вистачить вам тижня, щоб надати свої пропозиції та зауваження?». Я так розумію, що Американська Торгівельна Палата і Європейська Бізнес-Асоціація вже надали свої пропозиції. Ми теж 16 березня надіслали вам листа з пропозиціями, – повідомив Катамадзе під час дискусії на тему «Робота Нацбюро фінансової безпеки», що днями відбулася в Києві. – Скажу відверто, коли ми це писали, я подивився поверхово на цей законопроект. А вчора, розуміючи, що іду на круглий стіл, згадав, що колись отримав освіту юриста. І до пізньої ночі читав цей законопроект. Зараз хочу сказати з цього приводу декілька речей.

По-перше, ми як АППУ вже три роки говоримо про те, що треба створювати нову окрему структуру, яка буде займатися правопорушеннями в економіці. Вона не буде заміною податкової міліції, це буде зовсім інша структура. І ваш законопроект про це вже говорить».

За словами Грігола Катамадзе, детальне вивчення тексту законопроекту про створення НБФБ дозволило президенту АППУ кардинально змінити свою думку щодо підзвітності майбутньої структури.

«В деяких країнах така структура існує під міністерством фінансів, і я відстоював цю позицію, – пояснює Катамадзе. – Але переконався в тому, що абсолютно правильно, якщо така структура буде підзвітною Президенту країни і Верховній Раді. Чому – зараз поясню».

«Я добре пам’ятаю цей круглий стіл в 2015 році. Коли я декілька місяців як прийшов до АППУ – коли ви, Ніно Петрівно, презентували ідею лібералізації податкового законодавства, – заявив голова Асоціації платників податків, звертаючись до Ніни ЮЖАНІНОЇ, голови комітету ВР з митної та податкової політики, керівника авторського колективу законопроекту про НБФБ. – І якби ще тоді і парламент, і виконавча влада почули і прийняли запропоновані рішення, спрямовані на лібералізацію податкового законодавства, сьогодні ситуація була би зовсім іншою. Але тоді сталося те, що сталося. А зараз, я переконаний, час все-таки настав».

Грігол Катамадзе підкреслює: повернути довіру бізнесу до влади в Україні можна лише в один спосіб.

«Влада повинна зробити крок назустріч бізнесу і запропонувати нові «правила гри», прийнявши обов’язково цей законопроект. Нові правила будуть також у вигляді нового податкового ліберального кодексу, такого необхідного сьогодні закону про нульове декларування. Якщо ми комплексно до цього не підійдемо, буде важко», – підкреслив голова АППУ.

На думку Катамадзе, нове нацбюро має стати ефективним поєднанням усіх найкращих можливостей аналітичної служби та слідчо-оперативних підрозділів.

«Я згоден: лише білі комірці нічого не дадуть. Ми три роки відстоюємо позицію, що це повинна бути аналітична структура з можливістю поліцейської функції. Без цього нічого не буде. Ви сказали, що будете боротися. Я хочу запевнити від імені великої спільноти АППУ: ми будемо вас підтримувати. Ми – за те, щоб НБФБ було створено якнайшвидше».

screenshot_1

Запис дискусії на тему роботи НБФБ України тут: https://www.facebook.com/LIGAZAKON/videos/1710340365688728/

Sharing is caring!

Send a Comment