Криворізькі перевертні в погонах поліцейських торгують загарбаним пальним і б’ють непокірних водіїв

У цьому кількасот тисячному місті процвітає злочинний бізнес продажу пального з мобільних та стаціонарних незаконних заправок

screenshot_1

За інсайдерською інформацією, пальне крадеться з військової танкової частини, з гірничо-збагачувальних комбінатів та з металургійного заводу «Арселор-Міталл Кривий Ріг» (колишній металургійний комбінат «Криворіжсталь»).

Цей ринок чітко розділений між декількома злочинними групами. Одну з таких груп контролює Василь Гапоненко, колишній міліціонер, який в свій час був звільнений з органів, тоді ще міліції, за злив інформації про те, що готується засідка на бандитів. Але Гапоненко не з тих, хто здається, і ось він вже в формі нової реформованої патрульної поліції. І судячи з подій, які відбулися останнім часом, за сумісництвом займається кримінальним бізнесом з пальним. Банда змушує водіїв КрАЗів, БелАЗів зливати їм певну кількість пального отриманого ними на маршрут. Незгодних залякують та калічать.

Водії «АрселорМіталл» не хочуть зв’язуватись з криміналом і починають відмовлятись від примусової участі у злочині. На жаль, внутрішня безпека цього підприємства не ризикнула взяти під захист своїх працівників, а залишила їх один на один з криміналом в погонах.

Одним з таких «непокірних» водіїв, який не захотів йти на компроміс з совістю, виявився Андрій Величко, молодий хлопчина водій КрАЗа на підприємстві «Арселор-Міталл». Його 27 грудня 2017 року по дорозі на роботу перестріли бандити на чолі з поліцейським, більше того – на службовій патрульній машині. Андрію погрожували та добряче побили так, що він опинився в лікарні зі струсом мозку та численними забоями. В цьому побитті приймали участь семеро людей, серед яких хлопець впізнав патрульного поліцейського Василя Гапоненка та Віталія Адамчука. А вимагали вони від нього одного – красти для них пальне з робочого автомобіля.

Журналісти звернулись за коментарями, щодо цієї події, до керівництва та прес-служби підприємства «Арселор-Міталл», але отримали відмову. Спроби отримати коментар від керівника патрульної поліції Кривого Рогу А. Шкроба та керівника прокуратури №3 В. Кондратова завершилися нічим – через їхню відсутність на робочому місці.

Ще влітку 2016 року до редакції газети «Наша Версія» звернулися небайдужі жителі Кривого Рогу та місцеві активісти, які на той час використали всі можливі методи боротьби, зі свавіллям та кришуванням місцевою правоохоронною системою незаконного бізнесу з продажу краденого пального. Приїхавши до Кривого Рогу, журналісти з’ясували, що дійсно такий бізнес працює. В різних районах міста була зафіксована робота нелегальних заправок, на яких дизельне паливо збувалось за заниженими цінами.

Одна з таких заправок працювала в 150 метрах від Криворізької прокуратури №3, керівником якої був тоді В. Кондратов, який і по цей день займає цю посаду. Зібравши відеоматеріали, журналісти звернулись до нього з повідомленням про правопорушення. Було відкрито кримінальне провадження та відомості занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо незаконної діяльності автозаправних станцій (вони знаходяться за адресами: місто Кривий Ріг, дорога на Південно-збагачувальний комбінат, зупинка «Руднична» та вулиця Іллічівська, 71-а) з кваліфікацією статті 198 КК України – «Придбання або збут майна, завідомо здобутого злочинним шляхом».

Під час проведення розслідування слідча, яка займалася цією справою, повідомляла наших журналістів про тиск на неї з боку прокуратури. А також журналістами був виявлений факт підміни речових доказів у цій справі.

zapravka

Заправка, яка працювала на Іллічівській, 71-а

І як наслідок, через 18 днів це кримінальне провадження було закрите на підставі п. 2 частини 1 статті 284 КПК України за відсутністю складу злочину. Натомість склали адміністративний матеріал на підставну особу. І за рішенням судді Саксаганського суду С.В. Хомініч з цих «бізнесменів» стягнули штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

В тому ж 2016 році журналісти «Першого міського» каналу Кривого Рогу провели власне розслідування, щодо незаконних заправок в місті. В цій справі також фігурують люди в погонах, а саме – підполковник О. Гоптарєв, заступник начальника міської поліції.

screenshot_2

Його дружина Ірина Гоптарєва зі своєю родичкою Жанною Івановою керували цим бізнесом. Під час розслідування справа, дивним чином, потрапила до самого Гоптарєва. Справа дійшла до суду, де підполковника Гоптарєва визнали винним в корупції і оштрафували на 2040 гривень, після чого він спокійно продовжив працювати на своїй посаді.

Перевертні в погонах та бездіяльність влади породжують природний супротив пересічних громадян. Жителі Кривого Рогу не збираються миритися з таким безчинством злочинних угрупувань. Тож настав час керівництву Національної поліції та Генеральному прокурору терміново звернути увагу до справедливих і законних вимог активістів і журналістів і втрутитися в перебіг подій в Кривому Розі.

 Сергій НОВІКОВ, спецкор НВ

Sharing is caring!

Send a Comment