Вадим МЕЛЬНИК: «Кримінальна розвідка – це ефективний спосіб отримати доступ до інформації»

Саме кримінальна розвідка є одним із найдієвіших інструментів боротьби з організованою економічною злочинністю, яка сьогодні оперує мільярдами статків. Так вважають кандидати юридичних наук Вадим МЕЛЬНИК та В’ячеслав НЕКРАСОВ, автори Концепції про фінансову безпеку України. Доповнювати цей процес повинна кримінальна розвідка, що надасть можливість отримати доступ до джерел інформації та слідів злочину, до яких немає вільного доступу або відсутня можливість отримати такий доступ у гласний спосіб.

І це продиктовано наступними обставинами:

  1. У тіньовому секторі організованими злочинними угрупованнями будується кримінальна інфраструктура з використанням легальних та штучно створених об’єктів.
  2. У тіньовому секторі здійснюється фактичний рух грошових засобів, товарів та послуг.
  3. У зв’язку з тим, що відслідковувати рух готівки фактично неможливо, ризики потрапляння фігурантів в поле зору правоохоронних та контролюючих органів – мінімальні.
  4. Ускладнюється процес встановлення кінцевих бенефіціарів та інших вигодонабувачів кримінальних схем.
  5. Злочинцями через корумпованих можновладців створюється правове підґрунтя для функціонування кримінальних схем та технологій тощо, у тому числі – шляхом запровадження прогалин у законодавстві.

Тому окремі корумповані представники державних інституцій створюють непрозорі, економічно необґрунтовані правила провадження господарської діяльності.

Започатковуючи безсистемні моделі нормативної бази, додаючи до цього корупційний тиск, вони заганяють суб’єкти господарювання «в тінь». А ще – отримують значний відсоток, з мінімальним для себе ризиком, при перерозподілі результатів кримінальної злочинної діяльності.

Впливати на ці процеси можна, але лише в один спосіб. Руйнуючи інфраструктуру злочинності у сфері господарської діяльності.

Кримінальна розвідка сприяє:

  1. Визначенню джерел інформації та слідів злочину, до яких немає вільного доступу або відсутня можливість отримати такий доступ у гласний спосіб.
  2. Отриманню ґрунтовної інформації про:

− об’єкт, відносно якого є обґрунтовані підозри щодо причетності до злочину;

− ієрархічну побудову ОЗУ, специфіку та характеру їх діяльності, розгалужену кримінальну інфраструктуру.

  1. Нейтралізації діяльності окремих ОЗУ, руйнування кримінальних технологій.

Докладніше читайте тут: http://n-v.com.ua/yak-podolaty-voroga-bagatshogo-za-korporatsiyi/

Sharing is caring!

Send a Comment