Макаренко: До бюджету України не надходять мільярди доларів митних надходжень

Над українською митницею зараз немає нормальної системи управління, сказав екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

Відповідаючи на запитання, скільки грошей іде через митницю повз бюджет, він сказав: “Приблизно 30 відсотків від надходжень, які зараз є”.

Макаренко підкреслив, що це величезні гроші.

“Десятки мільярдів гривень і мільярди доларів”, – заявив він.

За словами Макаренка, над українською митницею зараз немає нормальної системи управління: “Митницею не керують. Вона нагадує дитину, у якої сім няньок, але вона нічийна, недоглянута, покинута. Фактично над митницею України сьогодні немає системи управління, нормальної та адекватної. Існує система певних “смотрящих”, місцева еліта намагається впливати на ту чи іншу митницю… Напівкримінальні елементи, окремі персонажі з депутатського корпусу… Митниця України переживає дуже тривожний і непростий час. Можливо, один з найскладніших етапів у своєму розвитку”.

Колишній заступник голови Державної фіскальної служби України Костянтин Лікарчук заявляв у коментарі виданню “ГОРДОН” у січні 2017 року, що українська митниця щомісяця збирає приблизно 20 млрд грн, “із яких від 4 до 8 млрд грн утрачається”.

Джерело

 

Sharing is caring!

Send a Comment