На Київщині мешканці шести згорілих квартир майже рік потерпають від місцевих бюрократів (документи)

Мешканка Київщини Лідія Саєць звернулася до редакції «Наша версія» і «УкрПрес Інфо» з проханням розібратися з цинічною байдужістю місцевої та обласної влади. А саме: 23 січня 2018 року в с. Новосілки Макарівського р-ну, Київської обл., в шістнадцятиквартирному будинку по вул. Широка, 4 сталася трагедія: вибух з пожежею, внаслідок якої повністю знищено 5 квартир і 1 напівзруйнована.


Оскільки, зазначений будинок перебуває на балансі Новосілківської сільської ради відповідно до ст.31 ЗУ «Про органи місцевого самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту жилих будинків, головою Макарівської районної державної адміністрації Семеновою Т.М. було обіцяно відбудову будинку в стислі строки за бюджетні кошти.

акт про пожежу1, 

Протягом всього часу з дня трагедії і до сьогодні ми неодноразово зустрічалися з пані Семеновою Т.М. та Головою села Новосілки Кияницею Оленою Миколаївною.

Такі зустрічі були проведені 06.02.18 р.; 05.03.18; 14.05.18; 27.08.18.; 29.08.18.; 06.10.18., ще ряд зустрічей, які планували і відміняли. На кожній зустрічі нам обіцяють відбудову будинку, але й до сьогодні ніякого відновлення фактично навіть не розпочато.

експертний звіт п-к

На сьогодні зроблені наступні дії для початку реконструкції будинку:
— проведена експертиза щодо його аварійності – технічна експертиза;
— розроблена та затверджена з відповідним експертним звітом проектно-кошторисна документація на реконструкцію будинку.

звернення Горган

Обидва документи були зроблені з затягуванням, і буквально «вижаті» з наших очільників. Так, проектно-кошторисна документація пройшла Державну експертизу 30.07.18 (про це свідчить експертний висновок) і протягом місяця перекидалася по столах Голів.
27.08.18. на чергових загальних зборах я підняв питання щодо пошуку коштів і початку будівництва, оскільки вже є затверджена проектно-кошторисна документація. Ця зустріч закінчилася скандалом.

звернення Семенова

звернення Семенова1

Так як, зі слів Семенової вартість робіт, згідно проектно-кошторисної дуже завищена. На моє питання чому тоді, протягом місяця ніхто не зробив ніяких зауважень і виправлень, і що робити нам? – була дуже «розумна відповідь»: робіть у будинку дах і я спробую допомогти з підключенням газу, аби ті люди, що лишилися в будинку змогли перезимувати, ті, хто лишився на вулиці просто чекайте, ну а поки ми будемо виправляти проект.

звернення Старикова

Не знаю які чинники вплинули на рішення Семенової, але в той же день 27.08.18. була призначена наступна зустріч з мешканцями будинку та представником проектної організації Демешком Петром Григоровичем.

Ця зустріч відбулася 29.08.18. і на ній було вирішено затвердити проект таким, яким він є, з кошторисною вартістю 10 606,117 тис. грн. і намагатися все ж до зими відбудувати стіни та дах будинку. Нам було сказано, що, оскільки в районному бюджеті коштів на реконструкцію нашого будинку немає, пані Семенова прямо «завтра» поїде просити їх в Голови Київської обласної державної адміністрації Горгана О.Л. Десь в жовтні буде сесія, на якій розглянуть питання виділення коштів і почнемо будувати.

Разом з тим, паралельно ми шукали підтримки в депутата Верховної Ради по нашому округу Сольвара Р.М. і через його помічника були запевнені, що так, питання виділення коштів на реконструкцію буде розглянуто на найближчій сесії Київоблради, зразу ж проводимо тендер і починаємо будувати.
На тому й заспокоїлись.

20.09.18. був написаний запит до Голови Макарівської РДА Семенової Т.М. з проханням все ж надати копію її звернення до Горгана О.Л. для включення до порядку денного чергової сесії Київоблради нашого питання. Відповіді на цей запит немає й досі….

06.10.18. Голова с. Новосілки Кияниця О.М. провела з нами ще одну зустріч, на якій повідомила, типу передачку від Семенової, що ніхто ніякі кошти для нас не проситиме і або справа з відбудовою будинку «замнеться», або мешканцям будинку необхідно збиратися і їхати в Київоблдержадміністацію самим.
Напередодні, ми також спілкувалися з помічником Сольвара Р.М., який вже трошки змінив свою думку, щодо швидкої відбудови і теж розповів, що це дуже складний і дооооовгий процес, і, як і Семенова раніше, порадив утеплятися і чекати.

Сесія Київоблради відбудеться 10.10.18., тобто завтра. Питання виділення коштів на реконструкцію будинку в Новосілках в порядку денному немає, до того ж в телефонних розмовах з організаторами сесії, намагаючись вияснити, можливо наше питання є десь в підпунктах таких питань як «зміни до бюджету»….

Заступник директора департаменту фінансів Київоблдержадміністрації досить різко відповів, що в Макарівському районі на 01.10.18 перевиконання бюджету складає 28 млн.грн. і чому ваша Семенова не хоче профінансувати реконструкцію з коштів свого району. От так і виходить… район каже звертайтеся до області, а область вертає в район. Де шукати правди ніхто не знає.

До вчора, всі наші зустрічі, прохання і обіцянки відбувалися лише на словах – без звернень, протоколів…. Так як нас щоразу запевняли – не хвилюйтеся, вашим питанням займаються всі і на всіх рівнях, а ми вірили і сподівалися.

Зараз я бачу, що ми залишилися фактично нікому не потрібні, і на сьогодні 6 родин вже залишилися на вулиці, а з часом їх стане 16. Так як стан будинку тільки погіршується. Та й ще в мене питання… технічна експертиза проводилася у лютому, 8 місяців назад і на скільки вона буде актуальна через ще декілька місяців? Чи вже й справді дочекаємось завалу того будинку.

Мешканці будинку, разом з Головою села записались на прийом до Заступника Голови Київської обласної державної адміністрації Анісімова А.Є. на 10.00 ранку 17.10.18 р. можливо він нам скаже щось більш обнадійливе. ПРОШУ присутності журналістів «Наша версія» на цій зустрічі.

43579746_1882701195153368_2151930919131283456_n

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment