НАБУ з’ясовує обставини – як стала мільйонеркою суддя у Рівному, яка віддала росіянам трубопровід

У НАБУ вважають, що суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко умисно віддала росіянам трубопровід за 8 мільйонів доларів. Суд дав доступ детективам НАБУ до матеріалів справи про передачу росіянам частини нафтопродуктопроводів «Самара-Західний напрямок» та «Грозний-Армавір-Трудова», яку розглядав Господарський суд Рівненщини. Суддя, яка його розглядала, раптово розбагатіла.

Про дозвіл суду повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду.

Трубопроводи були збудовані за часів Радянського союзу і перебували у загальносоюзній власності. Після проголошення незалежності трубопроводи протяжністю 1 433 км мали перейти у власність України на підставі правонаступництва.

Однак службові особи Дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс» Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт» ці трубопроводи у власність України не передали.

На 1 листопада 1992 вартість майна оцінили у 8,18 мільйона доларів.

У 2011-му році Господарський суд Рівненської області задовольнив позов заступника Генпрокурора і витребував частини нафтопродуктопроводів у російської компанії, визнавши право власності за Україною. Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015-му роках рішення підтвердили.

Документи 17-річної давності як причина передачі трубопроводу росіянам

Загалом розгляд позову і вирішення його на користь держави тривало 10 років.

Але 21 квітня 2015 року суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко за одне засідання за заявою «Прикарпатзахідтранс» про перегляд за нововиявленими обставинами вищезгадане рішення скасувала.

Детектив НАБУ повідомив, що на підтвердження до заяви подали два акти на списання, видані ВАТ «Південно-Кавказький Транснафтопродукт» ще у 2002 році (за 13 років до засідання).

А також три листи: заступника Міністра палива та енергетики Росії, ВАТ «Південно-Кавказький Транснафтопродукт» та Представництва Міністерства оборони, що датовані 1998-м та 1997-м роками (більше ніж за 17 років до дати судового засідання).

Такі докази, вважає детектив НАБУ, безумовно не могли бути прийняті судом як нові.

У НАБУ вважають, що Гудзенко умисно вчинила дії в інтересах «Прикарпатзахідтранс» з використанням наданої їй влади та службового становища.

Як зазначає видання «Наші гроші», у 2015-му році російський оператор нафтопродуктів «Транснефть» заявила про продаж «ПрикарпадЗахідтрансу». Зараз власником української фірми вказана швейцарська фірма «ITC Industry Trading Company SA» німця Анатолія Шефера, який пов’язаний з угрупуванням Віктора Медведчука.

Несподівана мільйонерка

«Четверта влада» проаналізувала декларації про майно і доходи судді Ярослави Гудзенко, завдяки якій трубопровід потрапив до рук росіян. Ще з 2007-го року в неї – дві квартири у Києві, паркомісце та автівка Toyota RAV4. Яким житлом суддя користується у Рівному, де вона працює – не вказала.

У відкритому доступі є її декларації з 2013-го року. Увесь цей час вона працює на посадді судді господарського суду Рівненської області. До 2017-го року декларує зарплату – трохи менше 200-т тисяч на рік.

Водночас у декларації за 2015-ий рік у судді невідомо звідки з’являється 44 тисячі доларів готівки (більше мільйона гривень). А у 2017-му році суддя отримала 50 тисяч гривень в якості подарунку від якоїсь Галини Данильченко.

«Четверта влада» намагалася поспілкуватися із суддею Ярославою Гудзенко, щоб почути її точку зору на звинувачення НАБУ, а також звідки в неї з’явилися такі кошти. Однак в господарському суді нам сказали що і суддя, і її помічник сьогодні – на навчанні, тож не мають можливості спілкуватися. Порадили звернутися за коментарем у понеділок, 10 вересня, що ми і зробимо.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment