Нардепівська благодійність — для чого політики створюють благодійні фонди…

Після обрання Павла Різаненка народним депутатом України Благодійний Фонд «Лівобережна Київщина» на два роки зник з поля зору громадськості, а на діяльність фонду нардеп не перераховує своєї зарплати, як стверджують у соцмережах наближені до нього люди…

Кажуть, інколи краще промовчати, ніж сказати абищо, а ще говорять: слово — не горобець, випустиш — не спіймаєш. Як бачимо, розмов з цього приводу багато, а от дослухатись до народної мудрості охочих мало. Так трапилось і цього разу — вступивши в полеміку з приводу участі народного депутата Павла Різаненка у невдячній справі «вибивання грошей» із державного бюджету на соціально-економічний розвиток громад свого виборчого округу, Ірина Лісова мимохідь зауважила, буцімто свою заробітну платню Павло Олександрович перераховує у Благодійний Фонд «Лівобережна Київщина» і навіть завбачливо скинула посилання на сайт цього Фонду, аби кожен бажаючий міг ознайомитись не тільки з діяльністю цієї благодійної організації, але і з її партнерами та людьми, котрі у Фонді працюють. Інформація виявилась вельми цікавою, а тема — вартою ретельного вивчення…

rizanenko-5

Свою діяльність народного депутата України VII скликання Павло Олександрович Різаненко почав у грудні 2012 року. У тому ж 2012 році Павлом Різаненком був заснований і Благодійний Фонд «Лівобережна Київщина», правда сталося це дещо раніше — наприкінці травня. Чим він мав займатися? Про амбітні плани Благодійного фонду на сайті повідомляється наступне:

«Кожен із нас є членом місцевої громади, а усі громади разом — це наше спільне суспільство. Якщо цю думку розуміти, як шлях до покращення загального добробуту, а відтак і добробуту кожного члена суспільства, то починати варто з самих себе — з того, що оточує нас у нашому повсякденному житті: з власного будинку, подвір’я, вулиці, кварталу, села, селища, міста.

Втіленням цього сміливого і водночас нелегкого завдання якраз і займається фонд розвитку громад «Лівобережна Київщина» і його засновник Павло Різаненко — броварчанин, політик нової політичної культури, котра відмовляється грати за правилами корумпованої, тіньової політики».

І сказаному хочеться вірити, особливо, коли детальніше знайомишся із опублікованими на сайті повідомленнями. Наприклад, про діяльність Фонду за минулі роки. Так, з невідомо яких причин, там надана інформація про роботу благодійної організації починаючи… з 2007 року. Між тим, Фонд зареєстровано у 2012-му. То що виходить? З 2007-го року «Лівобережна Київщина» працювала в тіні? За правилами «тіньової політики» від яких політик нової культури Павло Різаненко остаточно відмовився у 2012-му році? Щось у цьому не так.

Як показує життя, здебільшого благодійні фонди засновуються вітчизняними політиками з однією метою — здобути рейтинг, забезпечити «впізнаваність», а заодно й вивчити проблеми округу, де в майбутньому будеш балотуватися до Верховної Ради України. Шкода, але Павло Різаненко не став винятком із загального правила: заснований ним фонд був для майбутнього народного депутата стартовим майданчиком. До сьогодні відвідувачі сайту БФ «Лівобережна Київщина» можуть насолоджуватись анонсом спільної прес-конференції Віталія Кличка та Павла Різаненка:

bezymyannyj1

Загальновідомо, що у 2012 році Павло Різаненко обраний народним депутатом Україні VII скликання від ПП «УДАР» (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка. І анонс події — не що інше як рекламна кампанія Павла Олександровича у рамках… благодійного проекту.

На сайті благодійного фонду Павла Різаненка прискіпливий громадянин не знайде ні Статуту БФ «Лівобережна Київщина», ні відомостей про його керівника, ні повних звітів про джерела залучення коштів (майна) для провадження благодійної діяльності.

Важко дізнатися й скільки коштів витратив  він на свою «розкрутку»: про діяльність Благодійного Фонду «Лівобережна Київщина» у той період  прийнято було розповідати, використовуючи словосполучення «організатор свята», «підтримує розвиток», «надає фінансову допомогу» тощо. Воно й не дивно. Якщо зазирнути у Декларацію  про доходи та витрати Павла Різаненка за 2012 рік, то побачимо, що загальна сума сукупного доходу родини Різаненків складала 305 845 грн. Причому дохід самого декларанта складав лише 21 553 грн. Справедливості ради слід  додати, що на рахунку Павла Різаненка в 2012 році перебувало 1 106 340 грн. Але в VI розділі Декларації «Фінансові зобов’язання декларанта та інші його витрати», де у п. 59 мала б бути зазначена інформація про витрати на благодійну діяльність, стоїть красномовний прочерк…

bezymyannyj2

Коли ж першочергової мети було досягнуто і Павла Олександровича Різаненка таки обрали народним депутатом Верховної Ради України VII скликання, — Благодійний Фонд «Лівобережна Київщина» на два роки зник з поля зору громадськості. Принаймні, жодних слідів діяльності на своєму офіційному сайті протягом того часового проміжку не залишив.

bezymyannyj3

Як стверджують автори журналістського розслідування «Мільйонер з  Красилівки: неймовірна історія статків та витрат нардепа від Броварщини» (http://revisor.org.ua), протягом 2013 та 2014 років вітчим Павла Різаненка отримав у власність майже 40 га землі в Броварському районі. Як раз під час депутатства Павла Різаненка у Верховній Раді та під прикриттям боротьби проти злочинного режиму Януковича. Все робили дуже швидко. 22 листопада 2013 року зареєстрували право власності на дві ділянки, наступного дня — ще на три. 9 грудня пройшла реєстрація наступних двох. А вже на початку 2014 року вітчим Різаненка став власником всіх 12 земельних ділянок на території Красилівської сільради Броварського району, загальною площею 39,04 га. Останню ділянку дооформили 17 лютого 2014 року — рівно за добу до початку розстрілу Небесної Сотні на Майдані.

bezymyannyj4

Активізував свою роботу Благодійний Фонд тільки у 2015 році. Тоді БФ «Лівобережна Київщина», якщо вірити наданій на сайті інформації, надав допомогу громадам Київщини на суму 850 254 грн. За рахунок яких джерел існував протягом трьох років Благодійний Фонд «Лівобережна Київщина», хто був його фінансовим донором, чим він взагалі займався — невідомо.

Достеменно знаємо, що Павло Олександрович Різаненко не перераховує на діяльність фонду своєї платні, як стверджують у соцмережах наближені до нього люди. У декларації про доходи та витрати за 2015 рік розділ «Фінансові зобов’язання декларанта» не заповнений. У розділі «Видатки та правочини суб’єкта декларування» відомості про надання таких коштів Павлом Різаненком чи членами його родини на благодійну діяльність відсутні.

bezymyannyj5

У 2016 році Благодійний фонд «Лівобережна Київщина» продовжував виконувати свої основні статутні завдання спрямовані на підтримку ініціативи громад, освітніх та культурних проектів, дитячого та юнацького спорту. З цією метою, за інформацією, розміщеною на офіційному сайті благодійної організації, перераховано 865 943 грн., що на 25 689 грн. більше, ніж у 2015 році. І знову ж повна відсутність у щорічній декларації народного депутата будь-якої інформації про благодійні витрати. Звісно, це можна було б віднести до природньої сором’язливості Павла Олександровича Різаненка, якби не одне фото, викладене на сайті БФ «Лівобережна Київщина», де депутат постає перед громадянами мало не в повний зріст.

bezymyannyj6

Ненав’язливо, скромно й зі смаком. Просто, аби народ не забував, кому саме має завдячувати за прояви благодійності.

Наталя КИРИЛЕНКО, власкор НВ

Відео по темі: 

Sharing is caring!

Send a Comment