Основний інстинкт міського голови Березані пана Тимченка

Незважаючи на усілякі намагання влади закрити від громадськості відомості про свої статки та уникнути відповідальності за неправдиві відомості, внесені до щорічних декларацій, українці з неприхованою цікавістю стежать за тим, як зростають доходи наших чиновників. Причини тої цікавості допоки остаточно не зрозумілі: чи то просто обивательська звичка, що змушує люд прискіпливо стежити за тим, як живуть інші, чи то вже спрацьовує усвідомлена необхідність накопичення знань про доходи та витрати місцевих керманичів, які з часом можуть призвести до соціального вибуху…

Хто нам винний – тим пробачаємо

Як добре, що в Україні, врешті-решт, запровадили декларування доходів та витрат чиновників. Попри всю недосконалість системи контролю, вона все ж таки дозволяє громаді відслідковувати якщо не відповідність їхніх доходів витратам, то хоча б побачити майстерність, з якою ті намагаються приховати свої статки раз-по-раз переписуючи декларації. Так, наприклад, у щорічній декларації міського голови м. Березань за 2015 р. Володимир Тимченко вказав, що у нього є грошові активи у розмірі 4 420 000 грн. у вигляді позики третій особі.

bezymyannyj1

Але як тільки ця інформація потрапила у соцмережу – активи миттєво зникли!

bezymyannyj2

І на сайті e-декларація (https://public.nazk.gov.ua/declaration/8c90f430-130b-459f-b914-5379fe533a4b) декларація за 2015 рік міського голови м. Березань Володимира Тимченка виглядає чиста, немов сльоза дитини – дохід у вигляді зарплати розміром 40 818 грн та дві земельні ділянки, придбані у 2010 та 2012 роках загальною площею 4020 кв. м.

Єдине, що псує ідилію у картинці, – легковий автомобіль марки Тойота, моделі Прадо 2013 року випуску, придбаний декларантом… 03 жовтня 2016 року.

Яким чином покупка потрапила в декларацію доходів та витрат за 2015 рік, де мають бути внесені відомості про придбане майно у 2014-му році?

bezymyannyj3

Є ще один розділ у декларації мера, який радує дівочою чистотою. Це розділ 13. Фінансові зобов’язання:

bezymyannyj4

Як бачимо, міський голова у 2015 році повідомляє громаді, що у нього не існує жодних фінансових зобов’язань. Минає рік. І вже з декларації Володимира Тимченка за 2016 рік стає зрозумілим, що міський голова просто «забув» про свої фінансові зобов’язання! Вони в нього таки є і причому починаючи з 2013 року.

bezymyannyj5

Стережись автомобіля!

Однак, давайте повернемося до придбаного 03 жовтня 2016 року автомобіля. Про покупку цього майна пан Тимченко поінформував громадян у декларації за 2015 рік. У декларації за 2016 рік інформація  у розділі «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» – відсутня:

bezymyannyj6

Де ж поділася «Тойота» моделі «Прадо»? Міський голова її того ж року й продав за 161000 грн. громадянину Орлову Дмитру Юрійовичу, депутату Березанської міської ради, про що вказав у декларації.

http://berezan.org.ua/depytat.html

orlov

Та от заковика – сам Орлов Дмитро Юрійович у своїй декларації доходів за 2016 рік не зізнається про придбання легкового автомобіля. Натомість у декларації він вказує, що є власником двох вантажівок – марки «МАN» вартістю 12 000 грн. та марки «DAF», вартість якого невідома:

bezymyannyj7

Як не відомо, за який рахунок придбав Дмитро автомобіль, адже у 2015 році у нього не було джерел доходу і в жодній з декларацій не йдеться про відчуження майна депутата Орлова чи членів його родини.

file:///C:/Users/%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD/Downloads/deklaracya-orlova-dmitra-yuryovicha-deputata-radi.pdf

bezymyannyj8

Де подівся придбаний у міського голови легковий автомобіль, та за яку дірку від бублика придбав Дмитро Орлов автомобілі вантажні – історія замовчує…

Кого люблять гроші?

Переглядаючи сторінки декларацій місцевих чиновників, можна дізнатися, хто та наскільки з них почав більше заробляти.

Так річна заробітна плата міського голови м. Березань зростає такими темпами:

2014 рік – 40 818 грн.;

2015 рік – 155 342 грн.;

2016 рік – 241 932 грн.

Якщо порівняти заробітну плату міського голови м. Березань Володимира Тимченка із зарплатами мерів таких міст, як Київ, Чернігів, Одеса, Кропивницький чи Херсон, то побачимо наступне: найвищу заробітну плату у 2016 році, відповідно до даних сайту е-декларація, отримував мер Чернігова – 301 829 грн., слідом за ним за рівнем отриманої заробітної плати крокує мер Херсона – 287 356 грн., наступну сходинку на п’єдесталі посідає міський голова м. Кропивницький – 243 143 грн., мер м. Березань заробив 241 932 грн., міський голова м. Київ – 186 668 грн., а мер м. Одеса – 106 381 грн.

Після того, як українці дізнались, що мер міста обласного підпорядкування може мати вищу заробітну плату, ніж мер столиці України, пора подивитись, які у міського голови Володимира Тимченка існують фінансові зобов’язання. Отже, як ми розповідали вище, у декларації за 2015 рік не існує навіть натяку на те, що міський голова брав у банках позику. Зате у декларації за 2016 рік він згадав про позику у банку «Укрсоцбанк» та банку «Прокредитбанк»:

bezymyannyj9

Згідно з оприлюдненими відомостями, кредит міський голова брав 03.12.2013 року та 30.12.2014 року.

У щорічній декларації 2017 року Володимир Тимченко розкриває чергову порцію своєї кредитної історії та повідомляє, що 25.12.2014 року у нього виникли грошові зобов’язання перед банком «Прокредитбанк» на суму 164 381 грн., а 30.12.2014 року (перед цим самим банком) – фінансові зобов’язання на суму – 110 829 грн.

Таким чином, загальна сума позики міського голови, згідно з відомостями, поданими у деклараціях, складала у 2016-му році 870 783 грн.

Батьки і діти

Уважний громадянин, якому потрапить до рук декларація міського голови м. Березань Володимира Тимченка, відразу зверне увагу, що у мера немає ні власного житла, ні одного квадратного метра орендованої житлової площі. Знаючи, що в Україні серед чиновників поширена практика переписувати майно на своїх дітей, давайте поглянемо, а що є у власності сина Володимира Тимченка – Сергія Володимировича Тимченка та у доньки – Юлії Володимирівни Тимченко (відомості про майно внесені до декларації її чоловіка – начальника відділу ВП Центральна ЕС ДП «НЕК «Укренерго» Качаленка Артема Геннадійовича).

https://declarations.com.ua/declaration/nacp_212c3834-5387-4233-8e63-dde4a6b4cc4c

Отже, Юлія Володимирівна Тимченко має у власності житловий будинок площею 243 кв. м у Ворзелі Київської області, квартиру площею 48 кв. м у місті Березань та земельну ділянку площею 1012 кв. м у с. Михайлівка-Рубежівка/Києво-Святошинський район/Київська область.

Також у Юлії Володимирівни Тимченко є автомобіль TOYOTA моделі RAV4 2011 року випуску вартістю 280 тис. грн.

Тимченко Юлія Володимирівна є власницею ПП «С.В.Т.», яке займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна,  ПП «Глорія», яке займається діяльністю приватних охоронних служб, власником-контролером ТОВ «Нафтосервіс», яке займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна. Розмір отриманого доходу від діяльності цих підприємств у декларації чоловіка Юлії Тимченко – Артема Качаленка – не вказано.

Сергій Володимирович Тимченко є керівником та водночас бенефіціаром ТОВ «ТЕРРА МАЙНІНГ ГРУП», яке займається посередництвом у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами, а також керівником  ТОВ «МОНТАЖСЕРВІС Україна», яке займається посередництвом у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами.

З 13 березня 2018 року Сергій Володимирович Тимченко – керівник Березанської міської організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Нещодавно діти Володимира Григоровича отримали ще трохи земельки для будівництва й обслуговування жилих будинків у м. Березань по вул. Шевченка:

bezymyannyj10

Як бачимо, Володимир Тимченко все найкраще віддав нащадкам…

Гасло «Все краще – дітям» з’явилося під час Громадянської війни. І це цілком зрозуміло: коли на тебе дивляться голодні очі дитини, найсуворіший батько віддасть їй не те, що кращий – останній шматок. Однак що ж змушує державного чиновника згадати про цей принцип в умовах, коли його статево стиглим дітям голодна смерть не загрожує? Як це не парадоксально – інстинкт самозбереження. Нє, пане Тимченко?

Наталя КИРИЛЕНКО, власкор газети «Наша версія»

Sharing is caring!

Send a Comment