Останній бій з індустрією смерті її заручниці Марини Довгої…

Трагічна смерть в стінах медичного закладу мешканки Дарниці в м. Києві. Як повідомляє Громадська організація «Громадянська комісія з захисту прав людини в Україні», 11 серпня 2018 співробітникові ГКПЧ України стало відомо про смерть при дивних обставинах «пацієнтки» психіатричної лікарні ім. Павлова в Києві.

Громадянська комісія з прав людини України з початку 2018 ініціювала відкриття ряду судових проваджень щодо злочинної групи психіатрів, діючу пенсійну систему Павлівської психіатричної лікарні. Але 6 серпня, за нез’ясованих обставин, в Павлівці померла одна з постраждалих і головний заявник про злочини психіатрів в цій справі, Марина Довга.

14-30

Напередодні Марина в черговий раз примусово і незаконно була поміщена в «психушку». Заступник головного лікаря психіатричної лікарні Ігнатов М. Ю. 6 серпня близько 14:30 відмовив представнику правозахисної організації і довіреній особі загиблої у зустрічі з нею. Він стверджував, що Марина знаходиться на лікуванні добровільно. Пізніше стало відомо, що в цей день ввечері Марина померла. Марина Довга звернулася в ГКПЧ в листопаді 2016 року зі проханням допомогти їй припинити примусові госпіталізації в «психушку». За анкетою було встановлено, що мають місце переслідування і цькування з боку родичів з метою звільнити квартиру, яка була власністю Марини.

У березні 2016, коли загибла була примусово поміщена до Павлівки, з її квартири зникли 14 тисяч доларів. Після її заяви про зникнення в поліцію і зміни замків на дверях квартири, її запросили в «психушку» нібито для закриття лікарняного, але замість цього, застосувавши фізичне насильство, знову закрили в психіатричному стаціонарі.

Юридичний відділ ГКПЧ України за цей період досяг того, щоб Верховний Суд України розглянув касаційну скаргу в інтересах Марини Довгої за рішеннями Подільського суду міста Києва від 05.09.2016 та апеляційного суду 05.06.2018 про незаконну примусову госпіталізацію.

Тут хочеться відзначити, що Марина є народним стипендіатом України, мала грамоти за хорошу працю і десятки позитивних відгуків від співробітників і родичів. Після 13.08.2018 повинно було відбутися розгляд справи про незаконну примусову госпіталізацію. Але…

15-55

Як вдалося з’ясувати, в день смерті Марини, 6 серпня в Подільський суд м.Києва о 15:55 судді Наталії Ларіоновій надійшла заява про примусову госпіталізацію Марини Довгої, і вона не була розглянута. Але ЗА ДВІ ГОДИНИ до цього близько 14:30 заступник головлікаря Ігнатов М. Ю. стверджував, що Марина знаходиться добровільно в «психушці», і в порушення закону і її прав не дозволив з нею зустрітися.

Україна як і раніше платить життями громадян за безлад в області права. Справа Марини Довгої розкриває злочинну діяльність організованої групи психіатрів. І воно показує, що виконавчі норми, прив’язані до «Закону про психіатричну допомогу» грубо зневажають Конституцію країни.

Тільки суд вирішує, чи може людина бути примусово госпіталізована. Навіть якщо суд приймає позитивне рішення, то протягом 30 днів можна подати апеляцію і рішення не матиме сили. Але в цей час людина вже знаходиться в неволі в «психушці», і до неї застосовуються заходи примусового лікування, що також незаконно.

Як показує історія Марини Довгої для когось така вільність у поводженні з Конституцією варта життя…

Sharing is caring!

Send a Comment