Пане Президенте, вимагаємо невідкладно підписати обіцяний Вами указ!

Та надати легеням  Київщини статусу Національного природного парку,

дотримавши свого  слова – зберегти Біличанський ліс, як й інші

ліси навколо  столиці, від зухвалого дерибану!

 

Ще  недавно ми були свідками, як окремі посадовці місцевого самоврядування Київщини дружно відгукнулись на рішення столичної міськради про збільшення території Києва на 1400 га і затято заволали, мовляв, руки геть від нашої земельки! Розпочав цей ґвалт, як і годиться, губернський очільник Анатолій Присяжнюк, котрого тут же підтримав його колишній перший заступник, нині нардеп Ярослав Москаленко, а їм «підспівали» селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський та його колега з Лісників Ольга Сагач.

Зокрема, В.Садовський бідкався, що Київрада вже  другий рік блокує «ініційоване областю  рішення про перетворення Біличанського  лісу на заповідник». А от пані Сагач  навіть згадки про заповідники боїться, адже в Лісниках очолювана нею сільрада відтяла у заповідному Чернечому лісі 10 га і пустила землю на розпродаж.

Про те, як наліво й направо дерибанять ліс  у Коцюбинському, змістовно і  аргументовано розповіли на сайті  «Українська правда» представник Громадського об’єднання «Самозахист» Ігор Домбровський, журналісти Наталія Соколенко і Олена Жежера. До уваги читачів – скорочений варіант статті «Лісовий гамбіт: Башун та Пєший проти Януковича».

 У 2010 році, Коцюбинська селищна  рада Київської області, окрилена дерибаном 501 ділянки, які депутати роздали  собі, родичам та підставним особам, зрозуміла, що дерибанити 4 тисячі гектарів по 10-15 соток і шукати підставних – вкрай марудна робота.

Тому ті, хто стоять за дерибаном, дали наступну вказівку депутатам  селища, котрі вже отримали свої 15 соток у 2008-му під час першого розподілу, і тепер голосують за все, і дають так просто розкрасти тисячі гектарів державного рекреаційного ресурсу.

У 2010 році маріонеткам Коцюбинського  наказали мало не по 100 гектарів віддати міфічним кооперативам. Хто туди входить, депутатам не повідомили.

 

Аналіз інформації про  кооперативи показав, що всі кооперативи зареєстровані практично одночасно. Чотири з 5-ти кооперативів зареєстровані в будинку культури селища Коцюбинське, за адресою: вул. Доківська, 5. Один із кооперативів – «Берковець». Очолює Прошкін Віктор Іванович. На нього депутати виділили аж 107 гектарів рекреаційного ресурсу. Кооператив «Злагода» очолює Сарнацький – 105 гектарів. Кооператив «Моноліт» очолює Чернишов Андрій Михайлович. Йому депутати не пошкодували теж 105 гектарів лісу. Кооператив «Спільнота» очолює Пєший Олексій Валерійович. Цей кооператив отримав добро від депутатів на 75 гектарів.

 

До речі, голова кооперативу – 23-річний Олексій – нині передає «привіт» ошуканим українцям з далекого Лос-Анджелесу, де шикарно відпочиває. Втім, завдяки його татові та його кримінальним партнерам право на рекреаційний ресурс народу також відпочиває…

 

До слова, батько Олексія  – Валерій Пєший є чинним депутатом Ірпінської міськради від ВО «Батьківщина». Він також донедавна був членом земельної комісії Ірпінської міської ради. Більше того, Валерій Пєший під час двох хвиль дерибану в Коцюбинському працював у Держкомземі. На сайті Ірпінської ради значиться, що Пєший є працівником Держкомзему. Рівень зарплат чиновників у державній структурі, очевидно, дозволяє відправити сина за океан або на відпочинок у Дубаї.

 

У 2010 році ГПУ після депутатських звернень матеріали у цій справі направила на додаткову перевірку. Правоохоронці мали з’ясувати, чи порушив селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський, виконуючий обов’язків начвідділу земельних ресурсів Валерій Пєший та начвідділу архітектури Ірпінської міськради Володимир Цибенко статті Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за службову недбалість, службове підроблення, зловживання владою.

 

Ну, а поки правоохоронці занурилися у з’ясовування, родина Пєших поставила дерибан лісу на сімейний підряд. Нам удалося знайти кілька копій актів права власності на ділянки в лісі, які роздали в 2008 році завдяки рішенням депутатів Коцюбинської селищної ради. І що ж: акти підписані не ким іншим, як начальником Ірпінського відділу земресурсів Валерієм Пєшим!

 

І попри те, що на наше звернення  до Держагенції земельних ресурсів, заступник голови агенції пан Калюжний у 2011 році відповів, що «в ході проведення … перевірок встановлені численні порушення вимог земельного законодавства при передачі Коцюбинською селищною радою земельних ділянок лісогосподарського призначення в межах Києва, які перебувають у користуванні КП «Cвятошинське лісопаркове господарство», та Держкомзем відповідними листами проінформував генпрокуратуру, – знищення Біличанського лісу, яке благословив Пєший, триває далі.

 

Виходить, у той час, як пан Пєший залагоджує справи в Держкомземі й вирішує питання видачі актів права власності на землю депутатам селищної ради, їхнім родичам та підставним особам довірили очолити один із міфічних кооперативів, як от синові Олексію – «Спільнота», які покликані додерибанити Біличанський ліс.

 

До слова, Олексій Пєший є також членом ВО «Батьківщина», і на місцевих виборах разом із батьком балотувався, але, на відміну від Пєшого-старшого, у депутати Ірпінської ради не пройшов. За іронією долі, його в окрузі обігнала інша коцюбинчанка – головний лікар Людмила Бідула. Цинізм ситуації: вона пройшла до Ірпінської ради від Партії зелених України – при тому, що сама ж отримала ділянку від Коцюбинської селищної ради в Біличанському лісі в 2008 році. Після обрання «зелена» Бідула стала «тушкою», яка опинилася в лавах Партії регіонів.

 

Варто зазначити, що для родини Пєших операції з кооперативами не є новими. Нам до рук потрапив статут ЖБК «Зелений гай», який 2007 року зареєстрували в Ірпені. Адреса реєстрації кооперативу: Гостомель, Чапаєва, 1. «ГПУ в ході перевірки дотримання вимог земельного законодавства на території Київської області 10 лютого 2011 року опротестувала два рішення Ірпінської міськради про надання у власність обслуговування кооперативу «Зелений гай» двох земельних ділянок загальною площею 290 гектарів. Як було встановлено, земельні ділянки вилучались з користування ДП «Київське лісове господарство» без його згоди та зміни цільового призначення», – йдеться в повідомленні пресс-служби Генпрокуратури.

 

У Генпрокуратурі також зазначили, що засновниками кооперативу «Зелений гай» в Ірпінському регіоні було шість громадян – Пєший Валерій Анатолійович, Дерибас Олександр Макарович, Федієнко Людмила Володимирівна, Вітенко Владислав Анатолійович, Дробна Олена Володимирівна, Несміянов Антон Вікторович. Але ж усі вони зареєстровані та проживають у столиці, і не потребують покращення житлових умов. Виходить, кожен із цих шести для покращення своїх житлових умов захотів близько 50 гектарів лісу поблизу столиці. Це в той час, коли в черзі на землю в Ірпінському регіоні десятками років стоять тисячі людей.

 

От для яких цілей створюються  кооперативи, і на них заводиться незаконно рекреаційний ресурс для  забудови… Тобто, якщо не вдалось отримати 290 гектарів на кооперативи в Ірпіні, то вирішили зробити це за рахунок неправомірного розширення селища Коцюбинське. Тому під загрозою знищення опинились сотні гектарів Біличанського лісу. І це при тому, що навіть колишній заступник голови Київської облдержадміністрації Ярослав Москаленко підтвердив, що площа Коцюбинського складає всього 87 гектарів.

 

У прокуратурі міста Києва нам повідомили, що за фактами зловживання службовим становищем посадовцями Державного відділу земельних ресурсів у місті Ірпінь та перевищення службових повноважень службовими особами Гостомельської селищної ради було заведено справу. Валерій Пєший, колишній начвідділу земресурсів допитувався слідчими в якості свідка. Наприкінці 2012-го справу закрили.

 

Але дерибанники знову  прокололись. Цього разу їм не пощастило  з кооперативами в Біличанському лісі. Землелюби так квапились реєструвати за однією адресою кооперативи, що похапцем у графі для контактних номерів залишили телефон приймальні депутата Київської обласної ради Вадима Башуна. Коли почався дерибан у 2008 році, останній був у «Батьківщині», а тепер радо перекинувся до лав ПР. Тепер зрозуміло, чому закрили вищезгадану справу у 2012 році.

 

Виходить, у нашого народу крадуть рекреаційний ресурс задля  власного збагачення й наживи – і члени ВО «Батьківщина», і члени Партії регіонів, які вчасно перебігли з лав опозиції. Дерибанники розставили своїх людей із знанням злодійської справи, коли частину засланих козачків лишають в опозиції – на випадок зміни влади з точністю до навпаки.

 

У селищну раду Коцюбинського  організатор дерибану Башун відрядив «наглядача». Ним став Владислав Євстифєєв, який був обраний депутатом селищної ради Коцюбинського. Він, за пропозицією селищного голови В. Садовського, став очільником профільної комісії, яка проводить усі «дерибанні рішення». Євстифєєв об’єднав усіх депутатів-маріонеток Коцюбинської селищної ради в одну групу із красномовною назвою – «Спільна мета»! Члени цієї групи на всіх сесіях голосують за всі питання Євстифєєва, які часто вносяться виключно з голосу, ніхто не має на руках проектів рішень.

 

Крім зазначених 5-ти кооперативів, є ще один кооператив – «Коцюбинський», але даних на нього ми ще не отримали. Хто став членом цих усіх одіозних 6-ти кооперативів – інформації теж поки немає. Коли прокуратура Ірпеня надіслала протести прокурора, селищні урядники, не вагаючись, у поіменному голосуванні відхилили протести прокурора. Воно й не дивно, адже депутати Коцюбинського дозволяють собі виганяти із зали працівника Генпрокуратури України! Цікаво, що на це скажуть у головному наглядовому відомстві за дотриманням українського законодавства?

 

Колишня депутатка Коцюбинської ради Любов Малишко, яка отримала в 2008 році ділянку, так пояснила сесії, чому треба підтримати дерибан лісу на міфічні кооперативи й відхилити протести прокурора Ірпеня: «Для того, щоб виготовити генплан, треба копійка. Прийшли нормальні люди та сказали, що дадуть землю, але треба їм ураховувати і свої інтереси. Ми ж не платимо. Але ми хочемо. Нехай нам відріжуть три пальці, але два нам залишиться». Ось так!

 

Місцеві урядники Коцюбинського  не в змозі зрозуміти, що цапами-відбувайлами будуть у цій історії зрештою  вони – несвідомі маріонетки. А організатори будуть про них згадувати хіба за океаном і ніжитись на пляжі в Дубаї.

 

Тішить той факт, що в  Ірпінському суді прокуратура домоглась  скасування реєстрації кооперативу «Біличанка». Він був зареєстрований за адресою Залізнична, 7 у селищі, і на нього завели 109 гектарів. Очолював кооператив Бабенко Андрій Юрійович.

 

Але ніхто з винуватців дерибану і в тому, що держава витрачає такий колосальний кадровий і часовий ресурс на збереження свого рекреаційного ресурсу – досі не покараний згідно із чинним законодавством. Вони продовжують виносити злочинні «дерибанні рішення» й створювати все нові й нові кооперативи.

 

На останній сесії Коцюбинської ради народилась нова схема дерибану лісу – тепер через комунальне підприємство шукатимуть інвестора, який забудує ліс висотками понад 20 поверхів. І щось підказує, що його вже визначено, і схема робиться під конкретного забудовника. Є навіть карта майбутньої забудови…

 

Аналогічна ситуація зі створенням комунального підприємства, яке буде розпоряджатися землями населеного пункту, і в селищі Гостомель того ж Ірпінського регіону (до слова, місцеві ради і Коцюбинського, і Гостомеля адміністративно входять до складу міськради Ірпеня). Гостомельська, як і Коцюбинська, селищні ради самовільно розширилися за рахунок столичного лісу. Сотням гектарів тут також загрожують дерибанні схеми.

 

Депутат Гостомельської селищної ради Олег Мамчур, якого нещодавно обрали головою новоствореного КП «Житлоінвестбуд», «ходив по людях і давав малозабезпеченим гостомельчанам по 400 гривень, щоб вони дали свої паспортні дані на оформлення земельних ділянок у лісі. Зрозуміло, що зовсім інші особи отримали ці землі. Керував усім цим процесом депутат Ірпінської міської ради від «Батьківщини» Валерій Пєший. Взагалі дерибан Біличанського лісу – це була його ідея», – розповідає джерело, близьке до гостомельської влади.

 

Нагадаємо, що Валерій Пєший обраний по округу Гостомель. «Гостомельські депутати разом із Валерієм Пєшим провели закриту сесію Гостомельської селищної ради та прийняли рішення про прийняття до Гостомеля, згідно з генпланом селища, частини лісу Святошинського району. На сесії ірпінський депутат сказав, що є можливість отримати депутатам та мешканцям Гостомеля в лісі земельні ділянки. Спочатку мав бути такий поділ – 50% гостомельчанам, а 50 – йому й тим, чиї інтереси він представляє. Але незабаром усе змінилося, гостомельчанам – 30%, а Пєшому – 70. Депутати пристали й на цю пропозицію», – додає джерело.

 

Зі слів джерела, лише в 2011 році депутати Гостомеля віддали 125 ділянок лісу. 114 з них пішло на громадян, а решта – на працівників прокуратури та в адміністрацію. «Всього роздали 114 ділянок, 14 гостомельським депутатам, на їхніх дітей та родичів, по 10 соток. Ще на сесії голова земельної комісії, депутат Гостомельської ради Дмитро Омельченко сказав, що частина списку по 76-й номер – не обговорюється, тобто вони приймаються пакетом. Вносити правки можна лише в список прізвищ, які стоять з 77-го по 114-й, тобто список депутатів Гостомельської ради та черговиків», – розповідає свідок цих подій.

 

На 27-й сесії Гостомельської селищної ради, яка відбулася 21 березня 2013 року, у «різному» був запланований виступ Валерія Пєшого. Він мав доповідати про виготовлення документів по оформленню права власності на земельні ділянки в лісі на вулицях Київська, Щорса, Мостищанська.

 

«Під час виступу Валерій Пєший сказав, щоб депутати не хвилювалися, право власності вони отримають. Він сказав, що суди вже виграні і справа за малим – дочекатися виборів мера Києва. Бо до того часу ніхто їхні питання вирішувати не буде. Гостомельський депутат Олександр Осадов запитав у нього, на якій стадії процес оформлення землі в лісі, і коли конкретно депутати зможуть отримати акти. Осадов сказав, що на 1-2 лінії в лісі акти вже є, а в нас ще нема. Тобто собі Пєший і компанія оформили, а гостомельським – ні. На що Пєший йому сказав: «Мальчик, ты сначала подумай, что ты говоришь, посиди сформулируй вопрос, а потом выступай». Коли Осадов почав його наполягати відповісти на його запитання про домовленості, які між ними були, Пєший вийшов із себе і нахабно промовив Осадову: «Ты, бычара, сядь и закрой рот», – додає джерело.

 

Також Пєший сказав, що все що могли, вони зробили, а з цими питаннями порадив депутатам «розгрібатись самим». Джерело також розповіло, навіщо в Коцюбинському й у Гостомелі терміново створюють комунальні підприємства, яким на останніх сесіях рад доручили шукати інвесторів під забудову територій: «Суди виграли, і цей ліс приєднали до Гостомеля. Багаті хочуть легалізувати свій дерибан. Зараз вони беруть землі в оренду й будують, але гроші за оренду потрібно сплачувати в бюджет селища. А коли буде створене КП – навіщо ж буде платити оренду, якщо це комунальне підприємство? Це ж нібито будується для людей, чого ж вони будуть оренду платити. Власне, це і є основна мета створення КП. У кожного депутата є свої шкурні інтереси. Рада діє за принципом – ти лобіюєш мої інтереси, я твої. Ніяких принципів».

 

Свідок гостомельського дерибану стверджує, що в 2011 році створення КП лобіював гостомельський депутат Іса Курмагамєдов, кум депутата Ірпінської міської ради від ПР Петра Короля. Через те, що винні досі не сидять, і придумують усе нові й нові схеми дерибану Біличанського лісу, правоохоронцям з роками додається все більше роботи.

 

Створено міцну схему, за якою члени владних і опозиційних  партій дуже злагоджено працюють. За словами  джерел у правоохоронних органах, частина  ділянок ще за помаранчевої влади  була розподілена й для членів ПР, щоб коли повіє «вітер змін», місцеві «народні обранці» з табору помаранчевих були в безпеці. Саме тому, попри те, що змінилась влада, дерибан, який почався в області за часів Губського, який теж зараз перебіг до лав ПР, так важко зупинити – не зважаючи на медіа-розголос та роботу –

Попри те, що в країні парламентська  криза через конфлікт провладних і опозиційних сил – у Приірпінні (та й по всій Київщині) вони плідно співпрацюють у земельних питаннях. Навіть організовують в одному приміщенні депутатські приймальні – у Гостомелі приймальня Пєшого, який представляє «Батьківщину», розташована разом із приймальнею депутата-регіонала Юрія Прилипка. Тобто, поки народ в Україні навертають думати, хто за владу, а хто за опозицію, на місцях представники Партії регіонів та «Батьківщини» об’єднались в ПДУ – Партію дерибану України. Їх об’єднує «спільна мета».

 

А місцеві депутати – таких собі Гостомельскої, і Коцбюбинської республік – згодні змінити статус громадянина України на статус «бичари» – бо їм обіцяють по 10-15 соток Біличанського лісу. Тож активісти разом зі створеною парламентською міжфракційною групою «За збереження Біличанського лісу» вимагають від президента, невідкладно підписати обіцяний указ і надати легеням Київщини статусу Національного природного парку, і дотримати свого слова – зберегти Біличанський ліс (як й інші ліси навколо столиці) від зухвалого дерибану!

 

Підготовлено  за матеріалами УП

http://www.pravda.com.ua/articles/2013/04/16/6988273/

 

PostSkriptum:

 

Про те, що земельно-лісова проблема залишає небайдужими простих  українців, свідчать коментарі до публікації. Наведемо лише два з них.

 

«Тема більше не політична, а соціальна, екологічна. Треба рятувати ліс і поставити на місце лісових дерибанщиків. Цікаво, що з цього приводу думає Анатолій Присяжнюк, який запевняв, що бажає зберегти ліс? Може варто запитати у свого однопартійця Башуна, який має інші плани по врегулюванню екологічної проблеми?»

 

«Деребанщики – це вбивчий зажерливий вірус! Вони проникають всюди, камуфлюються, тушкуються, коли прийде час, лише, щоб дерибанити за будь-яких умов. «Опозиційність» частини з них – це лише ширма, спосіб замести сліди, щоб жерти, жерти, жерти. Для ригоналів цей вірус ще й спосіб нищення опозиції з середини, спосіб множення собі подібних виродків. Деребанщиків потрібно ампутовувати, видаляти, множити на нуль кожного окремо і цілими ригональними партіями. Дякую авторам!!! За статтю, за мужність, за активну громадянську позицію, за захист лісів!»

 

На  знімках:

 Валерій Пєший – один з організаторів дерибану із правом підписання актів права власності на землю (ліс)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Башун з Євстифєєвим  приїхали на День селища Коцюбинське, аби оглянути свої тисячі гектарів

 

 

 

 

 

 

 

 

Червоним маркером виокремлено на мапі понад 4 тисячі гектарів – для покращення житлових умов обраних…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *