Павелко – не Гоцул, тому й вчепився у своє крісло, наче кліщ

Перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул подав у відставку після того як Національне агентство по запобіганню корупції виявило в його діяльності «конфлікт інтересів». Глава ФФУ Андрій Павелко, який опинився в куди більш скандальної ситуації, вчепився в своє крісло, як кліщ…

Однією з топ-новин останніх днів в світі вітчизняного спорту стала інформація про те, що перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул подав заяву про відставку за власним бажанням. Про це йдеться у відповіді секретаріату уряду на запит агентства «Інтерфакс-Україна».

«У секретаріаті Кабінету міністрів обробляються відповідні матеріали щодо звільнення Гоцула І.Є. з посади першого заступника міністра молоді та спорту України», – повідомили в секретаріаті.

Як пише «Українська правда», в міністерстві стверджують, що Гоцул подав заяву за власним бажанням. Уточнюється, що ще 8 червня міністр спорту Ігор Жданов направив в уряд лист з відповідною пропозицією. Однак у відомстві донині на нього не відповіли.

Гоцул був призначений на посаду першого заступника міністра молоді і спорту в грудні 2014 року. У березні 2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до Печерського суду протокол про конфлікт інтересів у Гоцула. Зазначалося, що він сприяв виділенню 86 млн. гривень бюджетних коштів на користь очолюваної ним же Федерації легкої атлетики.

Джерело також повідомило, що Печерський суд кілька разів призначав розгляд справи, але в підсумку відміняв засідання в зв’язку із «завантаженістю судді». Крім того, на початку року Гоцула намагалися притягти до відповідальності за несвоєчасне заповнення декларації, але цю справу закрили у зв’язку із закінченням строків.

…Вивчаючи історію з Гоцул, можна провести чимало паралелей зі скандальною ситуацією навколо глави ФФУ Андрія Павелка, чия діяльність бурхливо обговорюється в ЗМІ вже протягом багатьох місяців.

Мова – перш за все, про закупівлі покриття для футбольних полів. ЗМІ неодноразово підкреслювали, що рішення про виділення бюджетних коштів на ці потреби брав бюджетний комітет ВР під керівництвом Павелка. При цьому підряди без аукціону отримали в основному комерційні структури Федерації футболу України, яка, знову таки, знаходиться під керівництвом Андрія Павелка.

Преса неодноразово наводила думку незалежних експертів по ситуації, що склалася.

«Якщо цей чиновник впливає на виділення коштів і на їх подальший розподіл і де-факто освоєння, то тут є безумовний конфлікт інтересів», – вважає, зокрема, політичний аналітик Олександр Кочетков.

«Це очевидно конфлікт інтересів, коли голова Федерации футболу, очолюючі Бюджетний комітет, подає такий законопроект, безпосередньо бере участь в його прийнятті, а потім кошти відповідно потрапляють уже в результаті їх реализации до компании дотичної до Федерации футболу», – дає безкомпромісну оцінку подіям, що відбуваються, юрист ГО «Центр протидії корупції» Олена Щербан.

Після серії журналістських розслідувань діяльності Павелка, відпали навіть найменші сумніви в тому, що глава ФФУ й іже з ним зірвали хороший куш, «втюхуючи» країні штучне покриття за завищеними цінами.

«Трава у нас найдорожча на континенті, а ціна зведення футбольного поля за бюджетні гроші, щонайменш, на півмільйона вища за ринкову. Згідно з державною програмою у 2018 році в Україні мають побудувати 360 майданчиків. Якщо на кожному відмили 500 тисяч, то в масштабах держави це 180 млн. грн., які осіли в кишені бенефіціарів схеми», – дивуються масштабами афери глави ФФУ автори спецпроекту «Федерація розкрадання України» на телеканалі 112. «Федерація розкрадання України» на телеканалі 112.

Більш того: ЗМІ довели, що ФФУ використовувала шахрайські схеми і при будівництві заводу з виробництва горезвісної трави, «приховавши» пристойну частину з чотирьохмільйонного кредиту УЄФА.

«Корупційна схема з присвоєння кредитних коштів УЄФА на суму приблизно 700 тисяч доларів підтверджується листуванням, що міститься в архіві електронної пошти генерального секретаря ФФУ Юрія Запісоцького. З листування випливає, що присвоєні кошти осіли на офшорній «прокладці» з ОАЕ, яку спеціально для цього включили в ланцюжок закупівлі обладнання для заводу ФФУ з виробництва штучного покриття», – йдеться в аналітичному звіті голови PR-департаменту в траблшутингової компанії Underdog The UnLawyers Ірини Ковальчук.

Ну, і чимало є питань з приводу електронних декларацій Павелка – преса наводить неспростовні факти махінацій голови ФФУ при їх заповненні і нагадує, що за приховування інформації про майно і доходи у нас в країні, взагалі-то, передбачена відповідальність перед законом.

Словом, загальна картина – більш, ніж гнітюча: зловживання практично на кожному кроці, не кажучи вже про повністю провалену роботу з розвитку футболу в країні.

На даний момент Павелко – це, по ідеї, клієнт номер один для антикорупційних органів. І в пресі не раз вже висловлювалася думка, що для початку цей одіозний керівник повинен подати у відставку.

«Не можу собі уявити, щоб у будь-якій європейській країні, країні-члені ЄС і НАТО, коли мова зайшла про підозри в корупції, не було ніякої реакції з боку правоохоронних органів, з боку федерації (футболу). Очевидно, що в правовій державі президент федерації футболу вже подав би у відставку. І це було б правильно», – сказав авторитетний екс-дипломат Маркіян Лубківський.

Саме так вчинив Ігор Гоцул, якому вистачило сміливості прийняти правильне і логічне рішення.

Павелко ж продовжує викручуватися і викручуватися, намагаючись всіляко гальмувати розслідування, яке під натиском громадськості веде по відношенню до нього НАЗК. Поки що у нього вистачає важелів, щоб не доводити ситуацію до суду. Інакше чим пояснити, що НАЗК гальмує цю справу, маючи в своєму розпорядженні 13(!) протоколів, в яких зазначено, що дії Андрія Павелка містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Але, без сумніву, глава ФФУ прекрасно розуміє, що його історія невблаганно наближається до розв’язки. І фінал буде для нього аж ніяк не райдужним.

Павелко в невгамовному прагненні самопіару перетворився на посміховисько!

У травні цього року на Майдані встановили стенд, де можна було сфотографуватися з Павелком та кубком Ліги чемпіонів. На тантамаресці в центрі столиці України відобразили епізод, коли президент Федерації футболу України Андрій Павелко позував з кубком Ліги чемпіонів разом з тестем свого сина Олександром Петровським, якого ЗМІ називають кримінальним авторитетом на прізвисько Алік Нарик.

pavelko-2

Павелко (ліворуч) привозив футбольний трофей в храм «Несподівана радість» в Дніпрі

Майдан Незалежності в Києві 24 травня. Тут розмістили стенд для фотографування – на тантамаресці відобразили епізод, коли Павелко в храмі «Несподівана радість» в Дніпрі позував з трофеєм разом з місцевим священнослужителем і тестем свого сина Олександром Петровським, якого ЗМІ, зокрема «Україна кримінальна» і «Обозреватель», називають кримінальним авторитетом на прізвисько Алік Нарик.

pavelko-3

«Ще трохи – і від сміху упісяюсь! Тролінг 80 рівня!» – прокоментував на ФБ інсталяцію Костянтин Андріюк

pavelko-4

Також під постом користувачі опублікували фото ще одного стенду, але вже із зображенням прийомної дочки президента ФФУ Єлизавети Чаус, яка також раніше тримала в авто кубок Ліги чемпіонів

Павелко називав новини про останнє зображення фейком, але в Союзі європейських футбольних асоціацій (УЄФА) заявили, що роз’яснили ФФУ «суворі рекомендації» щодо використання трофея на публічних заходах.

Джерело-1, Джерело-2

Sharing is caring!

Send a Comment