У Києві відбувся 30-тисячний Марш за імпічмент

Яків Осташ закликав людей активніше виступати проти корупції у владі

Третього грудня, в Києві відбувся багатолюдний Марш за імпічмент, який організувала патріотична опозиція діючій владі – не плутати з проросійським «Оппоблоком»

bezymyannyj1

Яків Осташ – на знімку праворуч

Перебуваючи в гущині подій і дивлячись на те, як висвітлюють акцію більшість ЗМІ, ставало сумно за українську журналістику, яка продалась владі і олігархічним ФПГ. Бо навіть «Українська правда» наводила цифри про 3 тисячі мітингувальників, тоді як неозброєним оком було добре видно, що людей за самими скромними підрахунками, значно більше ніж 10 тисяч. Голова многолюдної колони вже піднімалась до Алеї Героїв Небесної сотні, а хвіст лише спускався з бульвару Тараса Шевченка.

marsh_bilya_universitetu

І хоча деякі патріотичні ЗМІ давали цифру чи не півсотні тисяч учасників, реально, щоб не брехати самим собі, на мітингу за імпічмент було приблизно 25-30 тисяч учасників. В будь-якому разі, це вже разів у десять (!) більше, ніж було на минулому мітингу проти корупції в діючій владі.

Влада і численні владні посіпаки – журналісти і блогери (порохоботи, як їх називають в соцмережах), не розуміють одного: намагаючись не помічати цього, вони принижують народні протести, прагнуть дискредитувати саме право народу на висловлення невдоволення діями влади, вони разом із владою, якій так старанно прислуговують, наближають і самих себе до краху. Таку кількість людей, яка була на Європейській площі 3 грудня, неможливо проплатити. Цього не розумів під час обох Майданів Путін і Янукович, цього не розуміє, як видно, і обраний у 2014 році Президент України Порошенко. Показово, що центральні телеканали теж наступають на старі граблі, як у часи Януковича, ігноруючи або зневажаючи протести, виконуючи темники олігархів, які змогли зберегти свої шахрайські схеми, і домовитись з владою про паритетні умови.

Із головних вимог, які озвучили виступаючі (депутати Єгор Соболєв, Сергій Лещенко, Євген Дерев’янко, мер Конотопа Артем Семеніхін, громадський діяч Яків Осташ, Михайло Саакашвілі та інші) – це прийняття закону про імпічмент, для того, щоб у простих громадян був дієвий механізм відкликання президента, який порушує Конституцію та не виконує своїх обіцянок. Також говорилось про необхідність зламати олігархічну систему –бо поки олігархи і влада діють як союзники, народ, а з ним і вся Україна, будуть вимирати, занепадати та скочуватись у прірву. Серед інших вимог – нове виборче законодавство, яке не дасть змоги прийти в Раду за закритими списками злодіям і шахраям, створення антикорупційного суду, а також дати можливість працювати НАБУ, єдиному органу, що дійсно намагається боротись з корупцією в Україні.

gimn_molodi

Яків Осташ – заспівувач «Гімну молоді»

Наприкінці мітингу активіст і громадський діяч, голова руху «Молодь війни» Яків Осташ виконав «Гімн Молоді України», який разом з ним співала вся багатотисячна Європейська площа. Після чого Я. Осташ закликав владу випустити усіх політв’язнів, а простих людей – не складати зброю, об’єднуватись на засадах патріотизму і високих моральних принципів, наполегливо працювати заради майбутнього та вірити у перемогу здорових, прогресивних сил. Активіст відзначив напрочуд важливу роль молоді у відбудові держави та звернув увагу на необхідність активніше впроваджувати в економіку нові технології, замість того, аби бути сировинним придатком Європи. Такий народний дух, який ми побачили в цей день, дійсно не зламати.

bezymyannyj2

Наступний мітинг на Майдані, як було анонсовано, пройде через тиждень, 10 грудня. І якщо динаміка зростання народного протесту збережеться, то можна буде очікувати вже близько 100 тисяч незгодних з політикою діючої влади, яка замість реформ і розбудови держави, на жаль, обрала політику витискання останніх ресурсів з української землі, а також залякування, брехню та замилювання очей світової спільноти, тоді як український народ ледве виживає, і зводить кінці з кінцями, або масово виїжджає у пошуках кращої долі за кордон.

Кор. НВ

Sharing is caring!

Send a Comment