Під час буріння Об’їзної дороги мер Ірпеня Карплюк та його заступники фактично визнали факт перевищення кошторису будівельних робіт

Правоохоронцям та представникам контролюючих органів цікаво, чи вдасться Ірпінським «фінансовим геніям» повернути до бюджету кошти, начебто виплачені «підприємцю»-покійнику?

bezymyannyj1

Цікаву картину можна було спостерігати сьогодні зранку на вулиці Підгірній (більш відома, як Об’їзна дорога під залізничним мостом) в Ірпені. Проїжджу частину перегородила бурова машина, яка… пробивала свердловину в дорожньому покритті.

Тільки не подумайте, що в Ірпені знайшли нафту чи цілющі джерела. Насправді, все прозаїчніше. Будівельники під наглядом правоохоронців та контролюючих органів перевіряли товщину матеріалів, витрачених на, нещодавно завершений і помпезно відкритий один з багатьох ірпінських дорожніх довгобудів.

Річ у тім, що прокуратура справді таки міцно затиснула в свої лещата Ірпінських корупціонерів. Тож вони похапцем заходилися шукати й повертати до міського бюджету надміру переплачені мільйони. Зокрема, на недавній сесії Ірпіньради, на яку ледве назбирали кворум і намагалися провести так, аби поменше присутніх бачили цей сором.

От що з цього приводу пише на сайті «Громада Приірпіння» опозиційний депутат від ВО «Свобода» Богдан Мельничук: «Чого лише варте питання №12 порядку денного «Про корегування вартості об’єктів капітального будівництва». Тільки за прийняттям цього рішення ховається розкрадання коштів з міського бюджету більше 1 700 000 гривень. Як приклад – під час капітального ремонту дороги по вул. Личака по договорах № 554, 708 та 710 від 9 грудня 2016 року виконавцю «випадково» переплатили півмільйона гривень.

bezymyannyj2

По вул. Натана Рибака за капітальний ремонт дороги з тротуарами відзвітували ще в 2016 році – скорегували фактичні витрати на 661 тис. грн. Під час реконструкції центрального міського стадіону по вул. Соборній, 183 – переплатили 364 тис. грн. Навіть при будівництві дитячого майданчику на міському стадіоні фактичні витрати були завищені на 3191,28 грн.»

bezymyannyj3

Словом, нинішня поки що влада, за умови зовнішнього контролю спроможна не тільки «накручувати», а й повертати назад до міського бюджету, як бачимо, чималі суми. Власне, цими рішеннями міський голова Володимир Карплюк разом із депутатською більшістю фактично визнали факт перевищення кошторису будівельних робіт.

bezymyannyj4

І це тільки початок. Продовження 12 вересня спостерігали по вулиці Підгірній, де наразі шляхом буріння дорожнього покриття з’ясовують його відповідність затвердженому кошторису. Таке-от буратінство по-ірпінські – закопують зайві мільйони, а потім їх відшукують, руйнуючи нову дорогу.

До слова, серед присутніх на бурінні Об’їзної дороги в присутності правоохоронців можна було побачити одного з двох підозрюваних підприємців, арештованих три місяці тому після обшуків в Ірпіньраді. Саме тих, кому інкримінуються «відмивання» бюджетних коштів через шахрайські схеми, зокрема, завищення кошторисів та оформлення договорів на «підприємця»-покійника. Цікаво, чи вдасться Ірпінським «фінансовим геніям» повернути до бюджету кошти, «виплачені» небіжчикові?

bezymyannyj5

Наразі під час буріння Підгірної журналісти не виявили ні Карплюка, ні його заступників – Христюка та Михальченко, яким інкримінують різного роду зловживання й правопорушення. За неофіційною інформацією вони добре проштудіювали «Мертві душі» Миколи Гоголя і винайшли власний спосіб, як здерти гроші з покійника.

Олександр НАКАЗНЕНКО, «Зоря Приірпіння»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *