Порошенко: Бюро фінбезпеки має стати не спецназом чи «прослушкою» — воно стане інтелектуальним центром

Президент на зустрічі з представниками бізнес-асоціацій — СУП, ЄБА та Американської торгової палати — забрав естафету реформи податкової міліції у міністра фінансів і передав її голові парламентського Комітету з питань податкової політики Ніні Южаніній. Модель Олександра Данилюка випала з порядку денного.

bf

На бізнес-форумі були обговорені реформи, які конче потрібно реалізувати у найближчий час. Тон розмови задавав Порошенко. Він розставив як економічні, так і політичні реформаторські акценти: ринку землі не буде ще як мінімум рік, в реформі податкової міліції він робить ставку на Ніну Южаніну, а податку на виведений капітал бути попри втрати для бюджету, позицію Мінфіну та відсутність консолідованої позиції бізнесу.

Під час зустрічі з бізнесом у фокусі Порошенка опинились три реформи: земельна, реформа податкової міліції та реформа податку на прибуток шляхом його заміни податком на виведений капітал.

Посил президента щодо реформи податкової міліції був досить лаконічним: міністр фінансів нею більше не займається.

Створення Служби фінансових розслідувань замість податкової міліції довго було «фішкою» міністра фінансів Олександра Данилюка. Оперативна ліквідація податкової міліції — одна з перших цілей, яку він анонсував, ставши міністром у квітні 2016 року.

bachat-po-riznomu

З оперативністю не склалося — умовою ліквідації старого органу було створення нового. Процес занадто затягнувся. В результаті у грудні 2016 року під час голосування поправок в Податковий Кодекс депутати «випадково» видалили з Кодексу норму про податкову міліцію. Вона опинилась частково поза законом, і власне, так весь рік і пропрацювала в напівлегальному статусі.

Мінфін підготував свій законопроект про створення служби фінансових розслідувань, однак він не знайшов підтримки у силового блоку.

«Зараз ми шліфуємо інший законопроект — про бюро фінансової безпеки.

Не будуть більше стояти в черзі представники шести правоохоронних органів для того щоб перевірити бізнес. Бюро відлучить від впливу на економіку та на бізнес і Генеральну прокуратуру, і Нацполіцію, і НАБУ, і МВС, і СБУ. Нема там що їм робити.

Ніяких маски-шоу, ніяких виїздів не потрібно. Бюро має стати не спецназом, не «прослушкою», не штурмовиками, а має стати інтелектуальним центром, робота якого базуватиметься на використанні сучасних ризик-орієнтованих методів кримінального аналізу. Бо саме це виявляє реальні та потенційні правопорушення в економічній сфері.

Бізнес побоюється народження монстроподібної мегаструктури з надзвичайними можливостями впливу. Підстав для цих хвилювань абсолютно немає. Відповідні запобіжники передбачені», — сказав президент.

І додав: «Ніна Петрівна Южаніна презентує президентську концепцію нового органу. Я налаштований подати його в парламент в найближчі кілька днів. Може, тижнів».

Таким чином президент забрав естафету реформи податкової міліції у міністра фінансів і передав її голові парламентського комітету з питань податкової політики Ніні Южаніній. Модель Олександра Данилюка вже не на порядку денному.

nina

Про новий орган поки відомо небагато. Точно можна сказати, що у нього буде інша назва — Національне бюро фінансової безпеки.

Основою НБФБ буде аналітично-інформаційний блок, який, за словами Южаніної, займатиметься «викриттям злочинних схем, та причетних до них осіб на підставі обробки великих масивів інформації з використанням уніфікованих програмних продуктів кримінального аналізу, що не потребують великої кількості людських ресурсів».

 

Як пояснила Южаніна, філософія нового органу у тому, щоб всіляко спонукати бізнес до сплати донарахованих податків.

Як публічно зазначала раніше Ніна Южаніна, суттєву допомогу очолюваному нею Комітету ВР в підготовці законопроекту про новий орган фінансової безпеки надали Вадим Мельник і В’ячеслав Некрасов — http://n-v.com.ua/novosozdannoe-nacbyuro-finansovoj-bezopasnosti-isklyuchit-vsyakie-maski-shouvideo/

malchiki

Про це читайте тут: http://n-v.com.ua/nova-sluzhba-finansovo%D1%97-bezpeki-dast-zmogu-biznesu-pracyuvati-chesno-eksperti/

«У разі сплати податкових зобов’язань кримінальне переслідування підприємця припинятиметься», — зазначила Южаніна, додавши, що на сьогодні бізнес роками перебуває у судових процесах, а потім 70% цих справ закриваються без сплати податкових зобов’язань.

З риторики Порошенка та Южаніної зрозуміло, що НБФБ відрізнятиметься від СФР Данилюка функціоналом аналітиків. У працівників бюро будуть жорсткіші обмеження у використані спецзасобів та веденні оперативно-розшукової діяльності. Однак чітко усе буде зрозуміло після появи законопроекту.

Ніна Южаніна презентувала концепцію нового органу.

dok1

dok2

dok3

dok4

dok5

dok6

dok7

dok8

dok9

dok10

dok11

Презентація не дає відповідей на ключові питання: коли він запрацює? Яким буде його штат? Кому він буде підпорядковуватися?

«Зараз мова про те, що це буде незалежний орган», — зазначила у розмові з ЕП Ніна Южаніна. По строках його створення та кількості працівників — поки без конкретики. Переговори із силовим блоком тривають, але «туго».

Позиція міністра внутрішніх справ Арсена Авакова незмінна: або забирайте усе, або нічого. Вибірковий підхід до перерозподілу підслідності він не підтримує.

Більш докладно читайте тут: http://n-v.com.ua/chergova-zustrich-poroshenka-i-grojsmana-z-predstavnikami-biznes-asociacij/

Sharing is caring!

2 thoughts on “Порошенко: Бюро фінбезпеки має стати не спецназом чи «прослушкою» — воно стане інтелектуальним центром”

  1. Дуже багато кольорових картинок з запропонованих южанвною змін чітко вбачається одне, податків сплачувати в Україні НЕ ТРЕБА. Сплачувати їх будуть тільки дураки. Потрібно чекати коли тебе зловлять за несплату податків, і лише тоді треба сплати податки. А якщо не зловили – то і платити нетреба. Тобто немає ніякої потреби сплачувати податки допоки не виявлять несплату податків. Це проект закону який узаконює несплату податків. І готується цей проект закону зацікавленими особами під себе «любих». Як це бізнес небуде сплачувати податок на прибуток, а хто тоді його має сплачувати прості громадяни з мізерних заробітних плат???? Ви «друзі» вже від наглості мозгами поїхали схаменіться щоб небуло запізно. А офшори взагалі потрібно закрити і не грабувати країну, це найбільша шкода в цій державі!!!! І ніхто з цим небориться, ігнор повний дед ці ряжені патріоти депутати з законодавчою ініціативою ????

  2. Дуже багато кольорових картинок з запропонованих южаніною змін чітко вбачається одне, податків сплачувати в Україні НЕ ТРЕБА. Сплачувати їх будуть тільки дураки. Потрібно чекати коли тебе зловлять за несплату податків, і лише тоді треба сплати податки. А якщо не зловили – то і платити нетреба. Тобто немає ніякої потреби сплачувати податки допоки не виявлять несплату податків. Це проект закону який узаконює несплату податків. І готується цей проект закону зацікавленими особами під себе «любих». Як це бізнес небуде сплачувати податок на прибуток, а хто тоді його має сплачувати прості громадяни з мізерних заробітних плат???? Ви «друзі» вже від наглості мозгами поїхали схаменіться щоб небуло запізно. А офшори взагалі потрібно закрити і не грабувати країну, це найбільша шкода в цій державі!!!! І ніхто з цим небориться, ігнор повний, а деж ці «ряжені патріоти» депутати з законодавчою ініціативою????

Send a Comment