Про 1000 «листів щастя» та 350 нових виборців у «день тиші» в селищі Затока, що на Одещині

Як вже неодноразово повідомляли ЗМІ, однією з найнеспокійніших передвиборних територій стало селище Затока в Одеській області. Так, недавно у міськрайонному суді Білгород-Дністровська, що на Одещині, відбувся судовий розгляд справи по висуненню судимого кандидата в депутати (?!). А чим ближче до дня виборів, то політичне шахрайство набирало все більших обертів…

У селищі Затока напередодні виборів терміново прописали новоприбульців

22 жовтня о 4 годині ранку було винесено рішення по 350 нових виборців, котрі терміново прописалися в Затоці. Це при тому, що дорослих жителів у цьому селищі проживає трохи більше тисячі чоловік. Таким чином, на електоральний вибір місцевих жителів вплинула здатність зареєструвати критичну кількість «потрібних» людей.

 S

На фото: 22.10.2015 р. в Білгород-Дністровському міськрайонному суді розглядалася справа «про терміново прописаних 700 виборців» і о 4 годині ранку року прийнято рішення – відмовити позивачам і дати право голосу прописаним.

Так звана «політтехнологія» дійшла до своєї шахрайської досконалості. Зокрема, було встановлено, що в селищі Затока представники деяких кандидатів у депутати приходили додому до малозабезпечених людей і пропонували їм гроші в обмін на голос. За кого саме доведеться голосувати, зловмисники не говорили, але просили у громадян паспорт. Одразу після зняття з реєстрації за місцем проживання людям платили 500 грн., ще стільки ж обіцяли після голосування.

Це гірко говорити – коли одному хлопцю зателефонували і запропонували просто прописатися і проголосувати, а потім, мовляв, отримаєш дивіденди. Бідність, що дійшла вже до злиднів, так напружує людей, що вони готові приймати всякі пропозиції політичних аферистів – аби платили. А ще та ніша, яку зробила ВР в законодавстві, дозволяє сьогодні кардинально змінювати електоральний вибір жителів цілих населених пунктів.

Про подібні парадокси йшлося ще в 2014 році на виборах у Київській області, де я як журналіст і громадський активіст брав участь в акції «За чесні вибори в Ірпені». Тоді я називав це «додатковою суб’єктністю» – коли деякі люди могли дозволити собі створення безмежної кількості юридичних осіб. І ми бачили наслідки: група Аделаджі зробила півтисячі громадських організацій і зайняла половину місць в громадських радах ключових міністерств та виконавчої влади великих міст.

Тепер, ця «суб’єктність» стала масовою пропискою людей в квартири і будинки. Випадок, який кореспондент «Нашої версії» розслідував в Затоці, напевно, не виняток. Але люди, звичайні люди вже сьогодні хочуть почути відповідь: як з цим боротися? Чому господарі готелів і турбаз, а також володарі комерційної житлоплощі можуть отримувати електоральні преференції? Невже це не підпадає під 160-ту статтю Кримінального Кодексу?

Отже у жителів курортного селища Затоки виникли небезпідставні побоювання, що зареєстровані незадовго до виборів люди зможуть суттєво вплинути на результат волевиявлення місцевих мешканців. Але 22 жовтня позов активістів Затоки, які вимагали скасувати реєстрацію 350 осіб, Білгород-Дністровський міськрайонний суд відхилив. Тоді активісти подали апеляцію до Одеського суду. Колегія суддів Апеляційного адміністративного суду Одеси частково задовольнила апеляцію щодо вилучення зі списку виборців Затоки більше 300 людей. Якщо бути точним, то з 350 громадян, нещодавно прописаних у Затоці в приватних квартирах, магазинах, базах відпочинку, складах, 323 людини вилучені з виборчих списків. Решта 27 осіб мають змогу 25 жовтня проголосувати в цьому виборчому окрузі, оскільки вони справді живуть за заявленими адресами.

Лже-повідомлення або «листи щастя» поширили, аби зірвати вибори голови селищної ради?

S

Лже-повідомлення або «лист щастя» 

Майже кожному жителю і потенційному виборцю (а це порядку 1000 осіб) селища Затоки персонально (вказано прізвище й ініціали) принесли папірець повідомлення, в якому зазначено, що нібито троє кандидатів на посаду голови селищної ради відкликали свої кандидатури. Тому, мовляв, «будьте уважні під час голосування, інакше ваш голос не буде зараховано». Активісти Затоки назвали ці записки «листами щастя» і згодом було встановлено, що печатка на лже-повідомленні була підроблена. Та й підписана записка не прізвищем справжньго голови селищної виборчої комісії, хоча стояв підпис людини, яка дійсно проживає в Затоці.

печать

Кореспондент «Нашої версії» завітав до виборчкомів Затоки і Білгород-Дністровська за коментарем з цього приводу. Ситуацію про «листи щастя» в Затоці коментують голови Затокської селищної виборчої комісії Тетяна Погорєлова та Білгород-Дністровської міської виборчої комісії Тетяна Рачицька.

Погорелова

Тетяна Погорєлова 

Рачицкая

Тетяна Рачицька

Дивіться відео: https://youtu.be/MH0KfjLuUZs

 Ищенко

Віталій ІЩЕНКО, власний кореспондент «Нашої версії» в Одеській області

 

Sharing is caring!

Send a Comment