Що зупинить відтік робочих рук з України…

Податок на виведений капітал: чому це зараз ключова реформа

screenshot_1

На роботу в Польщу за 2 останні роки перекочували 1,3 млн. українців. Але їм потрібні ще люди! Їх уряд пішов на допомогу, і польським роботодавцям вже не потрібні спеціальні дозволи при прийомі на роботу українців. Але бізнес зростає, інвестори інвестують, людей потрібно все більше, зовнішньої реклами та інтернету їм вже не вистачає.

Що придумали поляки? Зустрічають на нашій же прохідний!

Наприклад, в Чернігові, прямо перед входом до швейних підприємств роздають флаєри з запрошенням на роботу. Пишуть там, зрозуміло, дуже райдужні і привабливі умови і зарплати.

Що почала цього року робити Латвія? Прийняли з 2018-го податок на прибуток 0% у разі, коли прибуток реінвестується в бізнес (на виведений капітал при цьому стандартні 20%). І ніякі відмовки про МВФ, що заважає ліберальній реформі, їх президенту і депутатам чомусь не завадили! І ось вже емісари з Латвії активно приходять на всілякі зустрічі бізнес-асоціацій і пропонують реєструвати бізнеси у них, наочно показуючи наскільки простіше там працювати!

Цього року основна проблема наших швейних підприємств – катастрофічний брак фахівців. Схожа ситуація і в інших галузях

Цього року основна проблема наших швейних підприємств – катастрофічний брак фахівців. Схожа ситуація і в інших галузях. Дуже багато прикладів переманювання персоналу хедхантерами. Вчора почув від власника великого текстильного підприємства, як чітко і адресно чехи переманили п’ятьох його висококласних спеців. Які не були ображені ні умовами, ні зарплатою. Просто персонально їх вирахували, кожному особисто зателефонували, запропонували житло і круті зарплати. Все просто!

Хто винен і що робити з нашим найнижчим в Європі ВВП на душу населення, продуктивністю і зарплатами? Може співробітники наші всуціль криворукі і нездатні творити? Може це з роботодавцями Україні не пощастило? Жлобляться платити нормальні гроші людям і не можуть конкурувати собівартістю продукції з сусідами і з Китаєм? Так ні ж. Адже ті, хто їде в ту ж Європу працювати за наймом або вести свій бізнес, як правило, нормально влаштовуються і назад не повертаються. Тільки друзів агітують в нові краї.

Податок на виведений капітал б’є не по наслідку, а по причині корупції і поганого інвестклімату. І повинен стати основною ланкою в ланцюжку наступних за ним інших реальних реформ. Або українці продовжать від’їжджати

А у нас тим часом за обговоренням арешту Наді Савченко всі знову забули про податкову реформу і закон про податок на виведений капітал, який президент пообіцяв підписати і ввести спочатку з 1.01.18, потім з 1.01.19. От 10 днів тому знову пообіцяв тиждень «на подумати» і «перевірити розрахунки». Пройшов тиждень.

Чому до цього, здавалося б, невинного закону стільки уваги і протидії? Тому, що він б’є не по наслідку, а по причині корупції і поганого інвестклімату! І повинен стати основною ланкою в ланцюжку наступних за ним інших реальних реформ. Або українці продовжать від’їжджати. Поки ті, хто залишився, не зрозуміють: зв’язок між інвесткліматом і від’їздом з країни людей і капіталів дуже короткий.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment