«Швидка» відтепер не забиратиме хворих дітей з високою температурою

Лікарі і пацієнти критикують гучну заяву в. о. міністра охорони здоровя України Уляни Супрун

bezymyannyj1

Непрофільні виклики – це ті, які не вимагають надання швидкої медичної допомоги. До них Уляна Супрун віднесла підвищений тиск і температуру у дитини. У своєму інтерв’ю в. о. міністра МОЗ повідомила, що немає сенсу викликати карету швидкої допомоги, якщо дитину залихоманило або піднявся тиск.

«Непрофільні виклики – це проблема, яка існує багато років в Україні … Ми заохочуємо людей, щоб вони мали своїх сімейних лікарів, тому сподіваємося, що буде менше таких викликів. Підвищений тиск або температура у дитини – це не є підставою для виклику екстреної медичної допомоги», – сказала Супрун.

Варто відзначити, що ще до «оновлення» медреформи швидка відмовлялася приїжджати на виклик, коли у дитини висока температура.

– У минулому році у малюка трьох років температура піднялася до 41 градуса. У швидкої сказали: самі збивайте, причин для виклику немає, – розповідає мешканка столиці. – У підсумку, я не знайшла іншого виходу, як зателефонувати в міністерство і поскаржитися на поліклініку – тут же і карета приїхала, і лікарі вибачилися. А тепер дзвони не дзвони в міністерство – толку не буде.

– У службі екстреної медичної допомоги – парамедики, а в невідкладної медичної допомоги – лікарі, – пояснила прес-секретар в. о. Міністра МОЗ. – Так було завжди, просто мало хто про це замислювався. Парамедики виїжджають на екстрені виклики – ДТП, скажімо, а лікарі в «невідкладній» – на виклики будь-якого іншого характеру, що вимагають медичної допомоги.

На питання: «Коли реформа запрацює в повну силу, куди дзвонити, якщо у дитини піднялася температура?» – прес-секретар Уляни Супрун відповіла:

– Підвищений тиск і температура є підставами для звернення в невідкладну медичну допомогу лише в разі, коли у вас немає свого сімейного лікаря. У ситуаціях, коли медичну допомогу необхідно надати дитині – є дитяча «швидка». Але спочатку після звернення на станцію батька консультують і розпитують про симптоми захворювання дитини. І якщо розуміють, що є ризик для його життя – виїжджають лікарі.

Є думка: Температуру запускати не можна

Лікар-педіатр Ігор Максименко вважає, що запускати процес гарячки у дитини не можна.

– 37,8 градуса є критичним показником температури у дитини і приводом до виклику швидкої допомоги, – каже лікар-педіатр. – Не можна запускати цей процес – почнеться гарячка, зневоднення, судоми, і все це загрожує плачевним результатом. Те ж саме стосується підвищеного тиску. Хіба мало дитина вдарився, впав, а батьки цього не помітили, і у дитини пішла носом кров і піднявся тиск – струс, наприклад, але візуально батьки цього не помітять, а от лікар після огляду цілком може поставити такий діагноз.

bezymyannyj2

Компетентно: Функцію швидкої ніхто не скасував

Головлікар Київської міської станції швидкої медичної допомоги Анатолій Вершигора повідомив, що на сьогоднішній день і підвищений тиск, і температура у дитини є підставою для виклику екстреної медичної допомоги.

– Поки що існують законодавчо-нормативні документи, які не скасовують роботу лікарів швидкої допомоги. Температура у дитини є підставою для надання екстреної медичної допомоги, і ми як лікарі зобов’язані виконувати свій обов’язок з порятунку людського життя. Підвищена температура – процес, який запускати небезпечно, за ним іде ряд наслідків, які можуть привести до летального результату. І не дай бог дитина помре в кареті швидкої – вина ляже на лікарів. І що потім – доводити в прокуратурі, що Уляна Супрун, даючи інтерв’ю, сказала такі виклики не брати, так як вони не є підставою для виклику екстреної медичної допомоги ?! В законі України є нормативи, чітко прописує процедуру швидкої, і поки їх не скасували – ми виїжджаємо на виклики і надаємо медичну допомогу, – каже Анатолій Вершигора.

Сказано

«Щоб гарантувати можливість надати допомогу всім, нам потрібно розвивати систему невідкладної допомоги первинної ланки. Тоді співробітники екстреної медичної служби зможуть ефективніше розділяти виклики на ті, які вимагають приїзду бригади екстреної допомоги з наступною госпіталізацією пацієнта, і на ті, де досить приїзду лікаря невідкладної допомоги, яку здійснює лікар першої ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр), або ж його консультації по телефону. Діти з високою температурою, люди з високим тиском і станом, який не загрожує життю в даний момент, не залишаються без допомоги! До них приїде і проконсультує лікар, але не екстреної, а невідкладної допомоги», – написала в Фейсбуці в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Джерело: https://m.kp.ua/kiev/politics/593003-medytsynskaia-reforma-za-kem-teper-ne-pryedet-skoraia-pomosch

 

Sharing is caring!

Send a Comment