Соратнику Яценюка інкримінують злочини за чотирма статтями

1720668

Детективи Національного антикорупційного бюро України від 9 січня відкрили колишньому голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і НАЕК «Енергоатом».

Як повідомляє прес-служба НАБУ, Мартиненко підозрюється у скоєнні злочинів, кваліфікованих за:

— ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великому розмірі»);

— ч.1 ст.255 КК України («Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництво такою організацією, участь у ній і в злочинах, вчинюваних такою організацією»);

— ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України («Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великому розмірі»);

— ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України («Організація відмивання злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, в особливо великому розмірі»).

Крім того, серед інших підозрюваних у виробництві — діючі керівники ДП «СхідГЗК», Державного концерну «Ядерне паливо», НАК «Нафтогаз України», ВАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» і структурного підрозділу НАЕК «Енергоатом».

Як повідомляв «Обозреватель», раніше детективи НАБУ почали розслідування за фактом заволодіння коштів НАЕК «Енергоатом» розміром 6,4 млн євро і за фактом заволодіння коштами ДП «СхідГЗК» у розмірі 17 млн доларів.

У Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі ухвалили рішення про об’єднання двох зазначених кримінальних проваджень в одне.

Зараз у цьому об’єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, з яких 5 перебувають у розшуку.

Зазначимо, що близький соратник Арсенія Яценюка і спонсор «Народного фронту» Микола Мартиненко був змушений скласти повноваження народного депутата через численні звинувачення в корупції.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *