Спостереження за справою Мільмана та YouControl

Навесні минулого року СБУ повідомила про викриттякомерційної структури, яка, ніби, здійснюваланезаконний збір та продаж інформації, що “має обмежений доступ та є власністю держави”. Звичайно,там були натяки і про зв’язки підприємців з країною-окупантом.

27.12.2017 року чекісти оголосили підозру бізнесмену Сергію Мільману, засновнику і директору онлайн-сервісу YouControl. Сутність підозри змінилася і полягала у тому, що пан Мільман начебто втручався у роботу комп’ютерних мереж, не маючи відповідної санкції.

011

Правоохоронці навіть порахували збитки від діяльності YouControl на рівні 6 млн. грн. До речі, відповідна сума фігурувала у клопотанні прокурора про обрання запобіжного заходу для пана Мільмана. Одразу скажемо, що 02.01.2018 року суд, вивчивши сумнівні експертизи і решту сбушних “доказів”, зменшив розмір застави майже у 100 (!) разів.

Security UA не має наміру захищати YouControl якбізнес. Це блискавично зроблять юристи, які побачили у справі порушення принципу правової визначеності, тобто непередбачуваність застосування правових норм, яка, на переконання Конституційного суду, неминуче призводить до свавілля.

Але захисту потребує ідея (!) YouControl, яка полягає увільному використанні відкритих даних та допомоги громадянам швидко виявляти можливі корупційні прояви у діях тих чи інших осіб та організаційЗдається, що саме ця ідея стала причиною масованої атаки з боку СБУ та прокуратури.

014

Теоретично, можна було б погодитись з аргументами влади щодо комерційного використання відкритих даних. Але хочеться спитати можновладців: “А ви готові надати людям якісну послугу з аналізу та презентації відкритих даних?”. Прогнозуємо, що відповідь буде: “Так, готові”. Проте немає сумнівів, що на практиці така послуга не надаватиметься, оскільки почнуть працювати “телефонне право” та відомі кумівські зв’язки.

013

До речі, саме тому у розвинених країнах аналіз відкритих даних надається приватним компаніям. А держава має забезпечувати можливість їхньої роботи, у тому числі, технічну.

Вважаємо, що справа Мільмана має стати поштовхом для врегулювання інформаційної політики і інформаційних відносин у країні. Нарешті, це є базовою умовою для побудови цивілізованої країни.

Автор: Олександр Краснопьоров

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment