Столичні Вітряні Гори – «Край ежей, бомжей и гаражей»

За останні роки осатанілої забудови міста – Київ стало не впізнати. Забудовується все! Забудовуються парки та сквери, історична місцевість, та дніпровські пагорби. Навіть численні демонстрації та багатотисячні петиції киян, не можуть цьому завадити. Як, наприклад, відбувається на Осокорках, де було зібрано більше 11000 підписів за створення екопарку. Однак міський владі плювати на людей. Будівництво бетонних монстрів та знищення озер йде повним ходом.

І таке відбувається по усьому місту, окрім одного місця. Назва йому – Вітряні Гори. Про це йдеться на Фб-сторінці «Врятуй від вирубки ПАРК Крістерова Гірка».

Цілком можливо, гори мають свою особливу енергетику, яка лишає відбиток на людях, бо щось подібне зараз відбувається і у Подільскому районі Києва, а саме – на Вітряних Горах. Не зважаючи на не дуже високу щільність населення, (тут забудовано переважно «хрущівками» та приватними будинками) на будь-яке зазіхання з боку забудовників, місцеві мешканці відповідають наймасовішими, та найуспішнішими акціями протесту. Ось кілька прикладів:

screenshot_2

1) Парк «Гірка Крістера». Ще у 2008 році приватний забудовник відхопив від парку значну ділянку землі, почавши масштабні земляні роботи та знищення зелених насаджень. Результат – повалений паркан. Будівництво перманентно зупинено.

kin-grust

2) 2012рік, парк «Кинь грусть». Забудовник почав підготовчі роботи прямо у парку, біля центральної алеї. Підготувався добре: встановив бетонний паркан та виставив охорону. Та одного дня силами місцевої громади паркан було звалено, роботи зупинені. Потрощений бетонний паркан лежить там і зараз.

bezymyannyj1

3) ЖК «Белла Віста» по вул. Сошенка, 33. 2012 рік… Забудовник зазіхнув на невеличкий сосновий скверик у приватному секторі селища Шевченко. Результат – громада повалила паркан. Будівництво зупинено.

bezymyannyj2

4) Провулок Квітневий. Спроба звести бетонного монстра просто у дворі багатоповерхівки. Результат – будівництво зупинено місцевими мешканцями, навколо прибудинкової території встановлено паркан.

5) 2018 р., Гірка Крістера. Громада 4 рази власноруч зносить паркан. Останній раз – залізобетонний та добре укріплений. Результат – пошкоджена та знищена будівельна техніка, нанесені мільйонні збитки забудовнику, демонстрації, протести. Безпрецедентна боротьба триває з наростаючою силою.

Варто також зазначити, що вітряно-гірські активісти беруть також активну участь у протистояннях по всьому місту, і багато перемог було досягнуто саме завдяки їх активній участі.

Джерело: https://www.facebook.com/KyivKristerHill/posts/2013032572248796

Sharing is caring!

Send a Comment