У Березані, що на Київщині, вміють уникати земельного аукціону за допомогою фальшування судового рішення

Не встигла громада м. Березань Київської області оговтатись від афери  із земельною ділянкою площею 0, 37 га, яка  (за сприяння депутатів Березанської міської ради) без аукціону перейшла в користування  на правах оренди ТОВ «Сіті Стар Груп» (http://n-v.com.ua/zemlya-ta-groshi-dlya-svoyih/), як виник черговий скандал…

ПП «Березань сіті груп»? А що це за ПП?

Цього разу під приціл пильної уваги березанців потрапила ч. 3 Рішення Березанської міської ради Київської області № 47-47-VІІ від 26.04.2018 року «Про розгляд питань по врегулюванню земельних відносин»:

bezymyannyj1

Відповідно до поданої заяви депутати надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПП «Березань сіті груп» орієнтовною площею 0,7112 га по вул. Шевченків шлях, 94-Б для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, категорія земель: землі житлової та громадської забудови, що знаходиться у його власності. І ось тут у громади виникло багато запитань на кшталт, хто засновник цього ПП «Березань сіті груп», коли саме воно було засноване та хто наразі його власник? І основне – за яких саме обставин об’єкт незавершеного будівництва за адресою: м. Березань вул. Шевченків Шлях, 94-Б потрапив у власність ПП «Березань сіті груп»?

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ПП «Березань Сіті Груп» зареєстроване 18.04.2018. Засновником, бенефіціарним власником та підписантом ПП «Березань сіті груп» значиться одна й та сама особа – Шарапов Олег Вадимович. А реєстрація приватного підприємства була проведена державним реєстратором Студенківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області:

bezymyannyj2

База даних та система аналітики публічних закупівель ProZorro інформує, що 24 квітня 2018 р. за два дні до сесії Березанської міської ради (на якій мало вирішуватись питання про надання земельної ділянки в оренду), у ПП «Березань сіті груп» відбулася зміна власника. Власником приватного підприємства стала Кузьменко Тетяна Петрівна, яка у 2016 році позивалася до Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області щодо визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.

bezymyannyj3

Саме це судове рішення стало основою для внесення до нього завідомо неправдивої інформації.

Як збільшити спадок за допомогою судового рішення

Як стало відомо, 12 березня 2014 у Кузьменко Тетяни Петрівни помер чоловік. Внаслідок його смерті відкрилася спадщина у виді права на земельну частку (пай), розміром 4,59 гектара, що розташована на території Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, яку він успадкував після смерті 13.09.2004 свого брата, відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України.

Кузьменко Тетяна Петрівна є спадкоємицею першої черги за законом майна померлого 12.03.2014 та прийняла спадщину шляхом спільного проживання із спадкодавцем на момент відкриття спадщини.

Проте, після смерті чоловіка виявилося, що правовстановлюючі документи на право на земельну частку (пай) розміром 4,59 гектара, що розташована на території Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, які належали брату, на своє ім’я чоловік Тетяни Петрівни не переоформив.

Крім цього, виявилося, що оригінал правовстановлюючого документа на право на земельну частку (пай) розміром 4,59 гектара, що розташована на території Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області втрачений.

Розглянувши всі обставини справи, суд виніс рішення задовольнити позов Кузьменко Тетяни Петрівни. Визнав Кузьменко Тетяну Петрівну в поряду спадкування за законом після померлого чоловіка право на земельну частку (пай) розміром 4,59 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, яку він успадкував після смерті свого брата.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/62352305

І ось тут починається головна інтрига. Текст судового рішення у справі № 544/1078/16-ц дивним чином видозмінюється. У новому варіанті Кузьменко Тетяна Петрівна після смерті чоловіка успадковує не лише земельну ділянку, розташовану у Пирятинському районі Полтавської області, але й об’єкт незавершеного будівництва у м. Березань за адресою: вул. Шевченків Шлях, 94 Б!

bezymyannyj4

bezymyannyj5

bezymyannyj6

Як бачимо, копія цього новоствореного «судового рішення» не завірена печаткою відповідного суду, а його зміст суттєво відрізняється від того, який викладений у Єдиному реєстрі судових рішень. Однак, це не стало на заваді прийняття депутатами Березанської міської ради рішення про надання ПП «Березань сіті груп» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,7112 га в оренду поза процедурою проведення земельного аукціону. Ще б пак, коли у їхній власності перебуває об’єкт незавершеного будівництва, який розташований на цій земельній ділянці!

А 05 червня 2018 року у ПП «Березань сіті груп» знову все повернулося на свої місця і підприємство… знову перейшло у власність Шарапова Олега Вадимовича. Навіщо були потрібні такі складнощі? Як з’ясувалось, заради одного – аби поза аукціоном отримати земельну ділянку в оренду, що в подальшому дозволить її приватизувати на цілком законних підставах!

Наталія КИРИЛЕНКО, власкор газети «Наша Версія»

Sharing is caring!

Send a Comment