У Білій Церкві незабаром буде міжнародний аеропорт

Незабаром в Україні з’явиться ще один міжнародний аеропорт, на цей раз в Білій Церкві. Відповідний інвестиційний проект підготувало Міністерство інфраструктури України. Будівництво планують завершити вже до 2020 року, але зазначені терміни залишають багато питань.

На даний момент під питанням залишаються джерела фінансування масштабного будівництва. У міністерстві хочуть залучити для цього не тільки кошти міського, обласного та держбюджету, але і підшуковують відповідні гранти міжнародних організацій та запрошують приватних інвесторів. Попередньо вартість будівництва аеропорту з усією необхідною інфраструктурою становить 52 млн. євро. У цю суму закладені повна реконструкція аеродрому та будівництво перону. Окремим рядком витрат йде будівництво сучасного пасажирського терміналу та вантажно-логістичного комплексу.

Проект планують завершити вже до 2020 року, але зазначені терміни залишають багато питань, адже всього за 2 роки потрібно не тільки звести приміщення за всіма європейськими стандартами, а й закупити необхідне обладнання, зокрема світлосигнальну систему, радіотехнічне обладнання, систему сигналізації і все необхідне для технічного обслуговування літаків. Так як держава планує фінансувати вказаний проект частково, без проведення тендерів на закупівлю не обійтися.

Сьогодні аеродром «Біла Церква» займається обслуговуванням важких транспортних літаків. Виживає підприємство фактично від оренди приміщень – здають чотири ангари авіакомпаніям.

Втілення проекту Міністерства інфраструктури чекають з нетерпінням, готові працювати і розвивати аеродром. Комунальне підприємство «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» протягом року активно працювало над залученням інтересу міністерства до регіонального аеродрому.

Результат – проект унікального мультимодального комплексу. Подібних аеропортів в нашій країні поки немає. Його особливість буде в об’єднанні трьох перехресних шляхів: автомагістралі, залізниці і власне аеропорту. У світі подібна практика широко відома. У нас же першопрохідцем стане Біла Церква. За аналогічним сценарієм транспортники планують розвивати Гостомельський, Ніжинський і Житомирський аеродроми, щоб використовувати їх в тому числі для лоукост-перевезень.

Крім будівництва нового аеропорту в Білій Церкві, міністерство має далекосяжні плани з регулювання роботи інших регіональних аеропортів. В ідеалі вони повинні почати самостійно вести свою фінансову діяльність і встановлювати тарифи на переліт.

Першим в черзі на реконструкцію аеродрому стоїть Вінницький аеропорт. У міністерстві хочуть збільшити пасажиропотік до 6 млн. у рік, а кількість рейсів – у 6 разів. На це знадобляться 13 млн. євро. Ще 54,46 млн. євро необхідні для будівництва нової злітно-посадкової смуги і пасажирського терміналу в Одесі. У Херсоні також хочуть відремонтувати злітну смугу, але за 26 млн. євро. У Сумах та Запоріжжі реконструкція коштуватиме відповідно 25 і 23 млн. євро.

Поки що всі зазначені розрахунки залишаються на папері. Про реальних інвесторів мова не йде. З огляду на обсяг інвестицій, умови фінансування будуть обговорюватися довго. Але місцеві жителі області сподіваються, що Київська область зуміє значно розширити можливості вантажних і пасажирських авіаперевезень.

На фото: Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс

Джерело: http://experttur.com/avia/201802/pod-kievom-postroyat-eshhe-odin-aeroport.html

Sharing is caring!

Send a Comment