У Києві активісти привезли під будинок ВР двометровий унітаз зі «злитими» cправами ТОП-корупціонерів

Сьогодні громадські активісти встановили під стінами Верховної Ради двометровий унітаз. В нього учасники протестної акції, вдягнені в маски Президента Петра Порошенка, генпрокурорів Віталія Яреми, Віктора Шокіна та Олега Махніцького, «зливали» кримінальні справи високопосадових корупціонерів.

DSC03996-min

Таким чином громадські активісти хотіли наочно продемонструвати народним депутатам, як «зливатимуться» розслідування корупційних злочинів високопосадовців, які вестиме Антикорупційне бюро. Вони закликали народних обранців не підтримувати законопроект № 2667 в редакції Юрія Луценка, що робить нову Антикорупційну прокуратуру, яка вестиме справи Антикорупційного бюро, залежною від Президента.

DSC04005-min

Антикорупційна прокуратура – новий спеціалізований підрозділ Генеральної прокуратури, створений виключно для процесуального супроводу справ Антикорупційного бюро.

«Ми спеціально прописували в законі про Антикорупційне бюро створення нової прокуратури, розуміючи, що якщо справи Бюро далі вестиме Генеральна, то їх можна відразу і ховати, – пояснює Віталій Шабунін з Центру протидії корупції. – Саме тому, цей орган має бути повністю незалежним, як від політиків, так і від Генеральної прокуратури, яка за останні півтора року не посадила жодного високопосадового корупціонера», – додає він.

 IMG_8332-min

Слід зазначити, що Антикорупційну прокуратуру неможливо було створити поза Генеральною прокуратурою, адже це заборонено Конституцією України. Саме тому, був запропонований механізм, який міг зробити її незалежною від впливу Генерального прокурора, незважаючи на те, що вона працюватиме в тій самій вертикалі влади. Тим не менше, лідери президентської фракції в парламенті вирішили змінити це та зробити Антикорупційну прокуратуру повністю залежною від Генеральної, а відповідно і від Президента.

 Порох

DSC_0363-minВраховуючи, що Антикорупційний прокурор відповідатиме за всі розслідування Антикорупційного бюро, яке займатиметься виключно ТОП-посадовцями 1 та 2 рангу, то це буде ключова людина в країні по боротьбі з корупцією у вищих ешелонах влади.

«Саме Антикорупційний прокурор, а не Генеральний, буде відповідати за результати розслідувань корупції політичної еліти – суддів, депутатів, міністрів, та тих же прокурорів. Абсолютно неприпустимо, щоб на нього мав вплив Президент чи Генеральний прокурор, що призначається Президентом. Нам потрібна на цій посаді незалежна людина, яка буде рвати корупціонерів, а не управлятися ними», – застерігає Єгор Соболєв, народний депутат, голова Комітету з протидії корупції.

IMG_8320-min

Автори законопроекту № 2667 пропонують таку модель формування Конкурсної комісії з обрання Антикорупційного прокурора, в якій більшість членів будуть підконтрольні президентській команді: 5 осіб призначатиме Генпрокурор (підконтрольний Президенту), 5 осіб – Парламент, де Президент має найбільшу фракцію, і один з п’яти призначенців точно буде від нього. Окрім того президентська партія пропонує варіант, коли Антикорупційний прокурор не зможе призначати сам собі заступників, а це робитиме Генеральний прокурор.

IMG_8312-min

Натомість представники інших фракцій та громадські активісти пропонують більш незалежну модель обрання Конкурсної комісії. Вони наполягають на зменшенні кількості членів в Комісії від Генпрокурора з 5 до 3, а інших 7 – пропонують делегувати від Парламенту. Таким чином вплив президентської вертикалі буде значно меншим. Також експерти наголошують на необхідності призначення своїх заступників особисто Антикорупційним прокурором через проведення відкритих конкурсів.

DSC04009-min

Як відомо, створення незалежної антикорупційної прокуратури є вимогою західних кредиторів України – Міжнародного валютного фонду та Європейської Комісії.

Видео 1: https://www.youtube.com/watch?v=5toAxoEtBRQ

Митингующие на Банковой попытались ворваться в резиденцию Порошенко

Люди принесли под Администрацию президента трехметровый унітаз

Безымянный-1

Участники акции протеста принесли на Банковую «унитаз Порошенко». Фото 24tv.ua

В правительственном квартале столицы во время проведения митинга его участники пытались прорвать милицейское оцепление и попасть в здание администрации президента Украины. Об сообщает отдел по связям с общественностью Главного управления МВД в Киеве.

Безымянный-2

«Участники мероприятия в ходе проведения акции протеста пытались прорвать милицейский кордон и попасть в администрации Президента. В результате инцидента между митингующими и стражами правопорядка возникла конфликтная ситуация, которую быстро урегулировали.

Никто из присутствующих не пострадал и не обращался с соответствующими заявлениями в правоохранительные органы», – говорится в сообщении. Сейчас работники милиции продолжают обеспечивать охрану общественного порядка на указанной территории.

 Безымянный-3

Также в ГУ МВД Киева уточнили, что для поддержания правопорядка в центральной части Киева задействовано достаточное количество сотрудников структурных подразделений органов внутренних дел и Национальной Гвардии Украины.

Отметим, что протестующие, к которым присоединились активисты «Антимайдана», требуют снижения тарифов и свободы слова.

Видео 2: https://www.youtube.com/watch?v=0PNCMTcwYN4

 

 

Sharing is caring!

Send a Comment