У Дніпрі суддю Леонова заарештували за хабар, а замість нього відряджають колегу з Чернівецької області

7 червня на засіданні Вищої Ради правосуддя вирішували долю судді Бабушкінського районного суду Дніпра Андрія Леонова в зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності. А ще вирішували питання – хто буде відправляти правосуддя в Бабушкінському суді замість судді Леонова.

Ще 4 квітня 2018 року детективи НАБУ почали досудове розслідування в кримінальному провадженні, в рамках якого 24.05.18 суддю Бабушкінського районного суду Андрія Леонова затримали на хабарі 15 тис. доларів. 29 травня судді оголошено про підозру за ч. 4 ст. 68 КК України – неправомірна вигода.

bezymyannyj1

«Зазначені рішення стосуються кримінального провадження за обвинуваченням Іванченко В.М. у протиправному заволодінні майном і долями засновників фермерського господарства «Дар» з метою захисту прав і законних інтересів його засновників, судовий розгляд якого здійснює суддя Леонов А.А.», – сказано в прес-релізі Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя розглянула клопотання керівника САП Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді від роботи. І вирішила, що оскільки суддя Леонов може знищити, заховати або спотворити матеріали справи і може впливати на учасників процесу і колег-суддів, від роботи його необхідно усунути до 29 липня 2018.

Крім того ВРП прийняла рішення, знову ж за клопотанням Холодницька, взяти Андрія Леонова під арешт.

Хто ж прийде на зміну Андрію Леонову…

У той же час на засіданні ВРП вирішувалося питання про те, хто буде працювати в Бабушкінському суді замість Андрія Леонова. Було вирішено, за поданням Президента України, відрядити до суду главу Хотинського районного суду Чернівецької області Анатолія Івановича Руснака.

bezymyannyj3

Дніпро не чужа місто для цього судді. До свого призначення в Хотинський суд Чернівецької області в листопаді 2013 року, Анатолій Руснак працював суддею Красногвардійського районного суду в Дніпропетровську. Приїхав в Хотин – і відразу потрапив у халепу.

З приводу Анатолія Руснака сайт «Буковинська правда» опублікувала забавний прес-реліз Революційного комітету Хотинського району, який був створений з ініціативи Правого сектора. Справа стосується захоплення невідомими людьми в масках з палицями і наручниками трьох районних судів в Чернівецькій області – Кільменецкого, Хотинського та Кіцманського. Інцидент стався 24 лютого 2014 року. Люди в масках змусили голів цих судів написати заяву про звільнення. Які ж були претензії до суддів? По-перше, суддя Руснак «з донецького регіону», тобто з Дніпропетровська. По-друге (цитую прес-реліз): «Ця особа, з перших днів своєї появи на посаді голови суду, поводиться зарозуміло і нагло, ходить по службовому приміщенні тримаючи показово руки в кишенях брюк, як« фраєр », фактично тероризує працівників міліції , через керівника апарату суду пропонує послуги якого вже свого адвоката. З огляду на, що «він працює тільки 10 днів», ми бачимо в цьому занадто швидку розвиток корумпованої схеми між новоспеченим головою суду і якимось своїм адвокатом». Загалом, революційний комітет зажадав від судді надати в триденний термін докази нападу на суд, а інакше погрожував кримінальною справою за наклеп. Судячи з усього, ця історія закінчилася для судді благополучно.

У 2017 році Анатолій Руснак претендував на місце у Верховному суді, але не склалося.

Судячи з декларації, яку Анатолій Руснак подав у березні 2018 роки за 2017 рік, в Хотині сім’я має кімнату в гуртожитку площею 12 кв. м (декларує суддя), а в Дніпрі – будинок площею 89,4 кв. м (декларує чоловіка). Дружина декларує також право користування автомобілем марки Honda Jazz 2008 року випуску.

Анатолій Руснак декларує зарплату 302 025 тис. грн., а дружина соціальну допомогу 37 840 грн.

У сім’ї немає заощаджень в банку, готівки теж немає.

Якщо Анатолій Руснак погодиться, то його відряджають до Бабушкінського районного суду Дніпра терміном на рік. На думку ВРП, цей крок «дозволить частково врегулювати судові навантаження і забезпечити належні умови для доступу до правосуддя в цьому суді». До речі, в Хотинському суді залишиться всього два судді.

Нещодавно була інформація, що в Царичанському суді Дніпропетровської області нікому судити підозрюваного в корупції чиновника – закінчилися судді.

До речі, управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя в трьох прес-релізах назвали  місто Дніпро Дніпропетровськом. Може вони щось знають?

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment