В Україні стартував «Форум громадянської освіти»

В УНІАН відбулася прес-конференція, присвячена старту Національного соціального проекту «Форум громадянської освіти за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду у співпраці з Українською студентською спілкою та Українським молодіжним форумом.

Якщо ви – активна, свідома, відповідальна людина, яка цікавиться суспільним життям, яка хоче вдосконалювати свій рівень, прагне нових знань та самореалізації, для вас це буде справжньою знахідкою!

форум1

 Що це за проект

 «Форум громадянської освіти» реалізується на базі соціальної онлайн-платформи «Академія Навичок» (www.skillsacademy.com.ua), що акумулювала в собі досвід кращих українських та міжнародних експертів та є своєрідним онлайн-університетом і соціальною мережею нового типу водночас. В рамках проекту учасники зможуть обирати освітній напрямок до вподоби і об’єднуватись за інтересами або покликанням.

Проект не має обмежень за віком, і чекає на кожного, хто має бажання творити власну долю та долю своєї країни.

Скажемо одразу, що нічого подібного в Україні досі не існувало.За своїм потенціалом «Форум громадянської освіти» може докорінно змінити систему відносин між державою і громадськістю завдяки тому, що цей проект орієнтований на підготовку людини нової, європейської формації.

Завдяки онлайн освітній програмі кожен бажаючий зможе навчитись дуже корисним навичкам. Зокрема таким, як методи боротьби із корупцією, створення ОСББ, власних стартапів, соціального підприємництва і багато іншому.

В оффлайн-режимі спеціалісти проведуть низку семінарів по темах самовдосконалення, принципах ведення бізнесу й побудови громадських інституцій. Крім цього, проектом заплановано низку освітніх телемостів між Україною та країнами ЄС, США, Канади, Австралії тощо за участі провідних експертів та лідерів громадської думки.

 Чому він такий важливий

 У рамках одного відгуку неможливо перерахувати усіх переваг та можливостей, які відкривають перед охочими громадянами «Академія Навичок» та «Форум громадянської освіти»! Деталі можна подивитись на сайті.

Мария богуслав

На прес-конференції координатор «Академїї Навичок» Марія Богуслав презентувала результати соціологічного дослідження 2015 року «Візія громадянської освіти України». За даними цього дослідження, в Україні після Революції гідності кількість активно налаштованих, прогресивних людей з 13% збільшилась майже до 40%. «Всі ці люди потенційно готові брати активну участь у розбудові держави, у розвитку громадянських інституцій та побудові європейського майбутнього. І саме для них була організована презентація Форуму, – поділилась своїм баченням із присутніми Марія Богуслав. – Поки що ми запланували річну програму, яка в подальшому буде розвиватись на постійній основі. Головна родзинка нашого проекту полягає в тому, що освітній контент базується на досягненні цілей, наприклад, знайти цікаву роботу, стати підприємцем, впливати на прийняття рішень. Тобто, окрім нових знань та необхідних навичок, ми намагаємось вчити молодь ставити собі конкретну мету та досягати конкретного результату. Зі свого боку, ми плануємо активно залучати роботодавців, інвесторів, які зможуть оцінити рівень наших «студентів» і допомогти їм із реалізацією своїх проектів. Ми створюємо базу інтелектуалів України, створюємо майбутнє нашої держави!».

Один із співорганізаторів Проекту, голова Українського молодіжного форуму Станіслав Куценко зробив акцент на важливій місії, яку має виконувати Форум громадянської освіти – бути основою, базою системи соціальних ліфтів для активної, талановитої молоді. «Ми будемо всіляко допомагати молоді реалізовувати свій потенціал у різних напрямках, зокрема, в розбудові громадянського суспільства. Це стосується будь-яких корисних ініціатив, починаючи із стартапів і закінчуючи повноцінною участю молоді у керівництві державою».

Про важливе значення Проекту свідчить участь в презентації таких поважних діячів, як голова Представництва Європейської комісії в Україні Ян Томбінський, який відзначив гостру актуальність подібних ініціатив: «Безумовно, проблематика, яку піднімає «Форум громадянської освіти» – напрочуд важлива для сучасної України. Мова йде про систему навичок та знань, якими має володіти відповідальна людина та активний громадянин, котрий прагне впливати на процеси, що відбуваються в Державі. Перед Україною наразі стоїть дуже гостре питання – створення потужного прошарку об’єднаних спільною метою, освічених людей, які знають, що і як треба робити. Щоб вирватись із щелеп старої пострадянської системи, українцям потрібно побудувати якісно новий пейзаж політичних сил.Створення суспільства нових європейських стандартів, впровадження системних змін – це складний процес, він має відбуватись кожен день. Для цього потрібні сучасна адміністрація, яка зможе втілити ці зміни, модернові контролюючі органи, які забезпечать дотримання стандартів, та консолідоване суспільство, що зможе контролювати розвиток демократії в державі. Для кращого втілення цих намірів повинно відбутися делегування повноважень у регіони, на місця. Головною рушійною силою таких прогресивних процесів мають стати перш за все молоді люди, які прагнуть змін. «Форуму громадянської освіти» в цьому сенсі дуже важлива та потрібна ініціатива – це інвестиції в молодь. Які знання та навички здобуде сучасна молодь – такою буде Україна через 10 років. Тож, важко переоцінити важливість такого проекту для майбутнього країни».

Ще один учасник прес-конференції, народний депутат Денис Силантьєв від імені депутатського корпусу висловив повну підтримку організаторам «Форуму громадянської освіти»: «Це дуже потрібна ініціатива, й організатори можуть розраховувати на дієву підтримку депутатського корпусу. Тим більше, в нас спільна мета. Ми створили у парламенті міжфракційне об`єднання «Здорова нація», до якої увійшли представники всіх фракцій. Мета цього об`єднання – консолідувати зусилля у напрямку відновлення спортивно-оздоровчої інфраструктури та заохочення молоді до спорту та здорового способу життя».

Державні структури представляв керівник департаменту з питань взаємодії з громадянським суспільством та політичними партіями Адміністрації президента України Олександр Ярема, який зазначив, що такі проекти, як «Форум Громадянської освіти», необхідні для розвитку України. «Я погоджуюсь з паном Томбінським, що дуже важливо якнайшвидше перейти до європейської моделі побудови суспільства, де громадянські інституції і влада діють не як вороги чи опоненти, а як партнери, об’єднані спільною метою. В Україні існує парадокс – ми вразили всю прогресивну світову спільноту своїм громадянським суспільством, і в той же час, в нас майже немає цивілізованих відносин, комунікацій між суспільством та владою. Цей проект має показати, яким чином свідомий громадянин може бути учасником державотворчого процесу. Важливо знайти найбільш прийнятний формат співробітництва громадськості і влади, і якраз такі проекти, як «Форум громадянської освіти», покликані вирішити ці питання».

Думки представників влади підсумувала Ірина Бєляєва, директор департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України. «Перш за все, хочу відзначити, що проект «Форум громадянської освіти» спрямований саме на залучення молоді,і це – ключовий момент, що дозволить сформувати поле для взаємодії молоді і державних структур. Зі своєї сторони наше міністерство зробить усе можливе, щоб підтримати цю ініціативу та втілити її переваги у реальні здобутки».

 Віктор КОСТЮЧЕНКО

 

Sharing is caring!

Send a Comment