Варфоломій зробив історичну заяву: «Москва панувати не буде!»

В Константинополі не визнають і ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. Як передає прес-служба Вселенського патріархату, про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій, підкресливши, що Константинополь не дозволяв «передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовному згадці Вселенського Патріарха».

«Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії та залежних від неї православних Церков Литви і Польщі і їх приєднання до Московської Церкви, що було здійснено проти канонів і не були дотримані права Київського митрополита, який носив титул Екзарха Вселенського Престолу», – сказав він.

За словами Патріарха, Вселенський Престол бажає, щоб «розділене в Україні церковне тіло було відновлено».

«Його Святість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковних питань в інтересах народу Божого і збереження Всеправославної єдності, і сьогодні бореться для врегулювання церковних справ в Україні», – сказано в повідомленні прес-служби.

Раніше Патріарх Філарет заявив про передачу Києво-Печерської та Почаївської лавр Українській церкві.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment