Crime-as-a-Service. Ведмежа послуга суспільству

Економічні злочинці сьогодні – це вже не гангстери з цигарками і пістолетами в кишенях. Це добре забезпечені та організовані злочинні угруповання здатні вкладати значні прибутки в легітимну економіку, а також у власну злочинну діяльність.

Саме так вони гарантують безперервність свого «бізнесу» і подальше розширення свого впливу. Така «робота» небезпечна не лише з огляду втрати значної кількості податків. Саме злочинні «бізнесмени» зазвичай накопичують грошові фонди, які потім ідуть на фінансування діяльності, пов’язаної з міжнародним тероризмом.

Про це пишуть у своїй статі «Фінансова безпека. Як подолати ворога, багатшого за транснаціональні корпорації?» співавтори Концепції фінансової безпеки України Вадим МЕЛЬНИК та Вячеслав НЕКРАСОВ.

«Усе більше злочинців сьогодні діють окремо – як суб’єкти підприємницької діяльності, пропонуючи «злочин як послугу» (Crime-as-a-Service), – пишуть експерти. – Інтернет-торгівля незаконними товарами і послугами надає змогу декому з них управляти власним злочинним бізнесом без потреби підтримувати зв’язки із «традиційними» організованими злочинними угрупованнями».

В Україні існує два найбільш криміналізовані напрями економіки, в межах яких будуються кримінальні технології, схеми, способи вчинення протиправних дій.

Перший – це стягування податків, другий – розподілення бюджетних коштів.

З позиції ризиків бути викритими правоохоронними органами другий спосіб найнебезпечніший, оскільки окреслює коло суб’єктів, причетних до розподілення бюджетних коштів і відповідно зловживань у цій сфері (тобто легко простежується корупційний зв’язок). Перший же, навпаки, має нижчу ймовірність викриття корупційної причетності до кримінального перерозподілу результатів злочинної діяльності (прихований корупційний зв’язок) і тим самим дозволяє уникнути кримінальної відповідальності.

Кожній із зазначених вище злочинних технологій притаманні спільні риси. А саме – потреба балансувати між тіньовою та легальною економікою, між рухом готівкового та безготівкового капіталу.

Без таких ланцюгів кримінальні схеми існувати практично не здатні. Контроль за місцями конвертації готівкового та безготівкового капіталу, так званими фіктивними фірмами («конвертаційними центрами»), надає фактично необмежені можливості корупційного контролю за тіньовою економікою. У такому разі рух готівки, отриманої внаслідок протиправних операцій, тим більше її розподіл, простежити майже неможливо.

Докладніше: http://n-v.com.ua/yak-podolaty-voroga-bagatshogo-za-korporatsiyi/

Sharing is caring!

Send a Comment