Вкладники ПриватБанку можуть втратити до 30% своїх коштів?

І це відбудеться не з причин націоналізації. Про це в коментарі «Нашій версії» розповів фінансовий аналітик Владислав Михайлишин

privatbank

«Не знаю, кому вигідно розхитувати ситуацію навколо «ПриватБанку», але я вважаю, що нестабільність банкової системи багато в чому спровокована саме тенденцією незаконного вилучення вкладів клієнтів банків. Тільки в одному «ПриватБанку» за останні два роки, за моїми даними, є кілька сотень вкладників та власників рахунків, які з незрозумілих причин недорахувались значних сум на своїх рахунках, і не можуть їх повернути. Можливо, це така стратегія керівництва банку – поповнювати свої фонди за рахунок клієнтів? Як би там не було, але ці люди й організації абсолютно незахищені, і навіть судові рішення на їхню користь не означають, що гроші будуть повернуті. «ПриватБанк» просто ігнорує закон. Але така позиція «ПриватБанку» шкодить йому набагато більше, ніж та сумнівна вигода, яку банк отримує, вилучаючи кошти клієнтів. Взяти недавню гучну історію з ТОВ «Брівер», у якого з рахунків було вкрадено більш як 4 млн. гривень. Частину вдалося повернути через суд, але близько 30% так і зависла, й банк не збирається їх повертати. Напевно, це така система, їхній розрахунок – вкрасти все, а потім віддати половину, чи навіть дві третини – і клієнт буде задоволений, що хоч щось вдалося повернути», – зазначив фахівець. За його словами, таке можливо лише в Україні.

«За наслідки такої політики стає страшно. Бо дуже багато в нашій державі залежить від стабільності «ПриватБанку». Але люди не сліпі, і масовий відтік грошей з банку може розпочатись не з причин націоналізації, а саме через непорядність його керівництва. А це, в свою чергу, може розхитати фінансову систему всієї країни», – розповів фахівець.

Масла у вогонь підливає і незрозуміла ситуація з державною виконавчою службою, яка не в змозі забезпечити своєчасне і повноцінне повернення коштів клієнтам «ПриватБанку», а, навпаки, чинить перепони.

«В даний час склалася парадоксальна ситуація, що у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про виконавче провадження», одночасно стало діяти 2 реєстри виконавчих проваджень. Але до другого реєстру у сторін немає доступу, що напряму порушує принцип гласності, передбачений ст. 2 нового Закону України «Про виконавче провадження». Це, в свою чергу, призводить до зловживань з боку службовців ДВС, які користуючись необізнаністю позивачів, вносять будь-які документи в новий реєстр, про які позивач не може дізнатись», – розповів адвокат Вадим Чунжин.

«З ТОВ «Брівер» відбулась саме така ситуація. Частину коштів вони повернули, а далі – стіна. Навіть суд зараз не може отримати матеріали виконавчого провадження, бо його номер не ідентифікується по базі! А справа тим часом, за вказівкою начальника Департаменту ДВС України Поліщука, поїхала з Києва у Дніпропетровськ, а де-факто – втрачена та неможливо нічого оскаржити. І це хвалена реформа ДФС, про яку нам обіцяли у Мін’юсті! Ошуканим клієнтам «ПриватБанку» залишається лише молитися, щоб націоналізація не списала судові зобов’язання перед клієнтами», – прокоментував ситуацію адвокат.

 

Sharing is caring!

Send a Comment