«Вважаю дуже важливою проблему розповсюдження недостовірної інформації в ЗМІ за умови відсутності відповідальності за такі дії» – Сергій Тупальський (Фейсбук)

Після публікації «Таможня дає… накази для ЗМІ» у соцмережі вирішив сказати своє слово публічно в.о. начальника Київської міської митниці та начальник митного поста «Столичний» Сергій Тупальский. Редакція НВ вирішила розмістити його думку про роль тієї чи іншої інформації у формуванні громадської думки…

tupalskij

У 2016-му видавництво Oxford University Press назвало словом року «post-truth» (або постправда). Це слово описує обставини, в яких об’єктивні факти менш важливі для формування громадської думки, ніж звернення до емоцій і особистих переконань. У 2017-му словом, яке відображає ситуацію в світі, The Collins dictionary обрав «fake news» (фейкові новини).

Комусь може здатися, що фейкові новини та розповсюдження недостовірної інформації не несуть в собі ніякої загрози. Але це не так. Ми всі бачили, як ворожа пропаганда впливає на наше суспільство, і досі відчуваємо на собі її вплив. Недостовірна інформація викликає хвилювання в населення, шкодить окремим підприємствам й економікам країн, може навіть викликати війну та бути по суті зброєю.

Багато хто намагався боротися з поширенням фейкових новин. А Європейська комісія навіть створила спеціальну експертну групу для розробки дієвої стратегії по боротьбі з розповсюдженням фейкових новин і недостовірної інформації. Але найбільшу загрозу, на мою думку, фейкові новини несуть самим ЗМІ і справжнім журналістам. Бо саме через них довіра до засобів масової інформації постійно знижується. А відсутність довіри ЗМІ – одному зі стовпів демократії – пряма загроза існуванню цивілізованого суспільства. Однак журналісти або краще сказати, працівники ЗМІ, чомусь ігнорують ці загрози.

Чому я про це зараз пишу? – Одразу після того, як очолив Київську міську митницю, на мене одна за одною почали здійснюватися інформаційні атаки. Хто та чому це робив, на мою думку, не треба повторювати. Від цих осіб і неможливо було очікувати чогось іншого. Але мене здивувало те, що в цих атаках приймали участь ЗМІ, які я до цього вважав порядними. Той же самий телеканал «1+1», про взаємовідносини з яким я неодноразово тут писав.

Як державний службовець, я вкрай обмежений у засобах протидії подібним інформаційним атакам. Це, до речі, стосується не тільки мене, а й будь якого держслужбовця України. То ж я обрав не найпростіший, але, на мою думку, найбільш ефективний шлях, – позов до суду. І хоча мене багато хто відмовляв від судового процесу зі ЗМІ, мовляв, буде тільки гірше, я пішов цим шляхом.

За півроку я зміг довести, що викладені майже всі факти з сюжету телеканалу «1+1» – брехня. На жаль, телеканал досі не виконав рішення суду про спростування цієї інформації, хоча вони вже вступили у законну силу. Але й з цим будемо працювати.

Справа в іншому. Маючи рішення суду про визнання недостовірними фактів, я підкреслюю, фактів стосовно мене, я направив до низки сайтів листи з вимогою видалення відповідної недостовірної інформації про мене, яку вони розповсюдили. Говорячи юридичною мовою, я намагався врегулювати ситуацію у досудовому порядку. І значна частина ЗМІ, до речі, видалила цей бруд зі своїх ресурсів.

Але була й інша реакція. Наприклад, деякі вирішили вимагати з мене гроші за видалення інформації. Відповідний принт-скрин одного з таких листів ви можете побачити нижче.

skrin

А ще були такі, хто вважає, що рішення стосується лише телеканалу «1+1», а їх – ні. Дозвольте, але ж недостовірними були визнані ФАКТИ! Чи додає достовірності цьому факту те, що ви передрукували його з посиланням не на телеканал «1+1», а на інший сайт? Або навіть на народного депутата? До речі, народний депутат Андрій Немировський, який на прес-конференції «викривав» мене, також посилався на «розслідування» програми «Гроші».

І от сьогодні ще одне ЗМІ – @Наша версія вирішило публічно заявити про погрози з мого боку. І має намір вийти разом з паном Немировським на прес-конференцію, щоб повідомити про це. Що тут можна сказати? – Я чекаю на цей захід. Адже вважаю дуже важливою проблему розповсюдження недостовірної інформації в ЗМІ за умови відсутності відповідальності за такі дії. Сподіваюсь, що прес-конференція дозволить привернути увагу до проблеми розповсюдження фейків, нехтування журналістами своїх обов’язків щодо перевірки інформації, тощо.

Джерело: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=827046534146604&set=a.262368953947701.1073741827.100005237954865&type=3&theater

Від редакції НВ:

Пане Сергію, а Ви неуважно прочитали публікацію в НВ. Адже ми чітко заявили, що про суд і достовірні факти ми дізналися від Вас. А ще хочемо повторити, що готові «спростувати недостовірну інформацію» відносно Вас, тому ми і публікуємо вищеподане зі сторінки ФБ.

skrin-2

До речі, цей матеріал (з Вашим «Зверненням») потрапив до топ-новин Укрнету, також його размістили ще кілька інтернет-ресурсів. Цього разу Ви вирішили відписатися у Фейсбуці. Ми знову надали Вам слово.

Щодо публікації від 21.04.2017 (http://n-v.com.ua/nachalnik-ki%D1%97vsko%D1%97-mitnici-tupalskij-provernuv-korupcijni-sxemi-na-270-mln-griven-nardep-nemirovskij/), то вважаємо, що ми донесли до читачів «Нашої версії» і Вашу точку зору, розмістивши на сайті НВ уже два матеріали відверто спростовуючого характеру.

Але ж ми вважаємо, що, по-перше, ще не вечір, а тому почекаємо як будуть розвиватися події в подальшому, адже може розглядатися касаційне оскарження, по-друге, ми не повинні  реагувати на безпідставні примхи героїв публікацій.

Sharing is caring!

Send a Comment