«Я все ще в Україні, не звільнений з посади, обшуки дійсно мали місце» — очільник столичної митниці Сергій Тупальський

«Наша версія» чекає від київського митаря відповіді на два запитання…

На ФБ-сторінці Державної фіскальної служби у м. Києві з’явилося спростування інформації, що з’явилася в ЗМІ стосовно в.о. керівника Київської міської митниці ДФС Сергія Тупальського — https://www.facebook.com/sfs.kyiv/?hc_ref=ARQjzzQZ3o4j8frBbtGoVW-QzYM8ukdVVtkm6UwmLSD9gTkT5pWL0sIK1Vk_7JR9dpM&fref=nf&pnref=story.unseen-section

Зокрема фіскали заявили, що «Сергій Тупальський продовжує виконувати обов’язки керівника Київської міської митниці ДФС».

Не забарився з відгуком на своїй сторінці ФБ і пан Сергій Тупальский:

«По-перше, обшуки дійсно мали місце. Ще у листопаді я казав в інтерв’ю виданню «РБК» (https://daily.rbc.ua/rus/show/sergey-tupalskiy-kievskaya-tamozhnya-vremya-1510241134.html), що ми їх очікуємо. І от вони відбулись. По-друге, обшуки дійсно відбувались з метою розслідування можливих схем ухилення від сплати митних платежів та податків. Правова кваліфікація цих дій та визначення підозрюваних — це компетенція слідства.

Тож я не можу а ні підтверджувати те, що оприлюднили сайти, а ні спростовувати. Але ті, хто цікавиться якістю інформації, що з’явилась у ЗМІ, можуть порівняти сьогоднішні дописи з тими, що друкувались влітку минулого року.

Сьогодні: http://news.bigmir.net/ukraine/1794594-Na-Kievskoj-gorodskoj-tamozhne-raskryta-shema-massovogo-oformlenija-importnyh-avtomobilej

Влітку: http://news.bigmir.net/ukraine/1080950-Nachal-nik-Kievskoj-tamozhni-Sergej-Tupal-skij-reshil-bezhat–iz-Ukrainy

Як бачите, я все ще в Україні. Тепер щодо мого звільнення. Станом на сьогодні я залишаюсь в. о. начальника КММ ДФС. Якщо ситуація зміниться, я одразу повідомлю вам про це», — резюмував очільник столичної митниці Сергій Тупальський.

Що ж ми згодні — лише слідчий має право визначати, які подробиці можливо повідомити без нанесення шкоди оперативно-слідчим діям. А пан Тупальський, як він пише, «не може а ні підтверджувати те, що оприлюднили сайти, а ні спростовувати».

Давайте уважно ознайомимося з розповсюдженою українськими ЗМІ інформацією.

Як повідомило джерело «КП в Україні» на митниці, «Обшуки пройшли в робочих кабінетах заступника голови митниці Юрія Коваленка, у відділі по організації митного контролю в Сергія Джулая, Костянтина Руденка, а також у держінспектора управління адміністрування митних платежів Юрія Савчука. У Савчука був зафіксований контрольнийа хабар».

При цьому, за словами джерела, поки невідомо, чи затриманий Савчук.

«У свій час Савчуку, який працював на митниці в період президентства Віктора Януковича, пред’являлася підозра у хабарі в 2,5 млн. дол., через що він був відсторонений від посади. Однак Сергій Тупальський, який очолив Київську міську митницю в минулому році, повернув Савчука на роботу в митну систему», — розповіло джерело.

Отже, ще раз погодимося з головним митником Київщини і не будемо наполягати, аби він втручатися у «компетенцію слідства». Але ж, пане Тупальський, Ви могли б пояснити суспільству, по-перше,за які заслуги повернули Юрія Савчука на посаду держінспектора управління адміністрування митних платежів? По-друге, чи не хочете спростувати той факт, що за часів президентства Віктора Януковича цьому спецу-митнику висувалася підозра у хабарі в кілька мільйонів доларів?

Сподіваємось, на вичерпну відповідь, а не на чергові погрози закрити сайт «Наша версія»…

Стас ЧЕРКАС, спецкор НВ

Sharing is caring!

Send a Comment