Як комунальників начальник і мочалок командир плює на рішення суду

Наша «відповідь чемберлену» з КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва», а точніше виконуючому обов’язки директора цієї «капешки» Сергію Лавриненку

bezymyannyj

bezymyan2

Нешановний пане Лавриненко, ви нам занадто дорого обходитесь, аби погодитись з тією маячнею, яку ви тиражуєте на службових бланках. Ваші «записки» гідні більш широкого оприлюднення. У вас, Лавриненко, є бодай якась освіта? Принаймні початкова? Читати вас вчили? Якщо не навчили, зверніться до юриста, який вам роз’яснить, що посилання на ст. 265 КАСУ абсолютно недоречне. Адже у даному випадку нормативно-правовий акт, а саме – розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 06.06.2017 №668 щодо встановлення тарифів на утримання будинків та прибудинкової території рішенням суду визнано протиправним та скасовано!!!

Судом встановлено, що тарифи необґрунтовані та дискримінаційні. І ви, Лавриненко, безпосередньо причетні до фальсифікації даних, на підставі яких за цими тарифами з громадян незаконно стягувались кошти. Це не лише зобов’язує вас повернути фактично вкрадене, а й тягне кримінальну відповідальність. Питання часу.

«Наша версія» ще раз і спеціально для тугодумів (чи зрадофілів з КМДА, які ллють воду на млин московських агресорів, аби зчинити народний бунт у столиці України, а потім і в усій країні?) нагадує про скасування Розпорядження КМДА №668 від 06 червня 2017 року…

ВГО «Спілка власників житла України» надає зразки заяв та звернень від споживачів до керуючих компаній з метою захисту законних прав споживачів житлово-комунальних послуг, а також забезпечення виконання рішення суду про скасування Розпорядження КМДА №668 від 06 червня 2017 року.

Крім цього, Спілкою власників житла України висловлена правова позиція щодо ситуації, яка склалася у зв’язку зі скасуванням Розпорядження КМДА №668 від 06 червня 2017 року рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.07.2018, що набрало законної сили 20.12.2018.

Зразки звернень до керуючих компаній щодо виконання рішення суду

З метою захисту законних прав споживачів житлово-комунальних послуг, а також забезпечення виконання рішення суду про скасування Розпорядження КМДА №668 від 06 червня 2017 року, ВГО «Спілка власників житла України» надає зразки заяв та звернень від споживачів до керуючих компаній.

screenshot_1

Вказані заяви стосуються споживачів з будинків, для яких послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надають комунальні підприємства — керуючі компанії з обслуговування житлового фонду районів міста Києва, за тарифами, затвердженими розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №668 від 06 червня 2017 року, що було скасоване.

Перелік таких будинків міститься у додатку до зазначеного розпорядження, яке опубліковане на офіційному інтернет-порталі Київської міської державної адміністрації.

Правова позиція

Рішенням від 06.07.2018 Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/8441/17 за адміністративним позовом Всеукраїнської громадської організації «Спілка власників житла України» до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було задоволено частково адміністративний позов, зокрема, визнано протиправним та скасовано розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №668 від 06 червня 2017 року «Про встановлення тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та внесення змін до деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)».

20.12.2018 колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва, розглянувши апеляційну скаргу відповідача у справі №826/8441/17, постановила залишити її без задоволення, а рішення від 06.07.2018 Окружного адміністративного суду міста Києва — без змін.

Згідно з частиною 2 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частиною 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, з 20.12.2018 набрало законної сили рішення від 06.07.2018 Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/8441/17, яким визнано протиправним та скасовано розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №668 від 06 червня 2017 року «Про встановлення тарифів […]».

Крім цього, пунктом 3 скасованого Розпорядження №668 від 6 червня 2017 року було визнано таким, що втратило чинність розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 квітня 2015 року № 442 «Про встановлення тарифів […]».

Отже, скасуванням та втратою чинності Розпорядження КМДА №668 від 6 червня 2017 року, з 20.12.2018 фактично поновлюється дія Розпорядження № 442 від 30 квітня 2015 року «Про встановлення тарифів […]», втрата чинності якого також скасовується.

Тому з 20.12.2018 року для будинків, послуги для яких надають комунальні підприємства — керуючі компанії з обслуговування житлового фонду районів міста Києва, має застосовуватися тариф у розмірі, визначеному Розпорядженням КМДА № 442 від 30 квітня 2015 року «Про встановлення тарифів […]».

Вимога щодо застосування іншого розміру тарифу

З урахуванням викладеного, вбачається, що з 20.12.2018 року мав почати застосовуватися інший (попередній) розмір тарифу, затверджений Розпорядженням КМДА № 442 від 30 квітня 2015 року, а отже сукупний розмір застосованого тарифу у рахунках-повідомленнях за грудень 2018 року мав змінитися (фактично — зменшитися).

У той же час, за інформацією та зверненнями, отриманими від громадян у першій половині січня 2019 року, у рахунках-повідомленнях на сплату за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за грудень 2018 року досі зазначається та повністю застосовується той же тариф, що і в попередні місяці 2018 року, тобто затверджений Розпорядженням №668 від 6 червня 2017 року.

Таким чином, вважаємо, що громадянам, як індивідуальним споживачам послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій необхідно особисто звернутися до комунальних підприємств — керуючих компанії з обслуговування житлового фонду районів міста Києва із вимогою щодо застосування з 20.12.2018 іншого розміру тарифу.

За допомогою нашого сайту є можливість автоматично згенерувати/заповнити таку вимогу та отримати її на електронну пошту — через форму для підготовки звернень.

Також зразок вимоги у форматі .doc доступний для завантаження за посиланням:

Завантажити «Вимога зміни розміру тарифу – СВЖУ» Vymoga-zminy-taryfu-SVZHU.doc – 29 KB

Запит про суму здійснених платежів

До Спілки власників житла України надходить значна кількість звернень та запитань щодо можливості здійснення перерахунку на підставі зазначеного судового рішення.

Повідомляємо, що згідно з нормами чинного законодавства вбачається можливість відшкодування особам збитків, завданих за час дії протиправного нормативно-правового акту, тобто надмірно сплачених коштів.

У той же час, звертаємо увагу, що у випадку нездійснення виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальними підприємствами — керуючими компаніями з обслуговування житлового фонду районів міста Києва такого відшкодування/перерахунку у добровільному порядку, вбачається що єдиним способом захисту споживачами своїх прав буде подання ними індивідуальних судових позовів з відповідними вимогами.

Враховуючи викладене, Спілкою власників житла України продовжується ретельне опрацювання юридичних аспектів даної ситуації, з метою надання споживачам виключно виважених рекомендацій щодо можливих дій.

На даний час, за доречне вбачається подання індивідуальних запитів від споживачів до керуючих компаній з метою отримання інформації про платежі, здійснені за весь час з моменту набрання чинності Розпорядженням КМДА №668 від 6 червня 2017 року, що надасть змогу визначити розмір фактичної «переплати» споживачів за час його скасування.

За допомогою нашого сайту є можливість автоматично згенерувати/заповнити такий запит і отримати його на електронну пошту — через форму для підготовки звернень.

Крім цього, завантажити зразок запиту у форматі .doc можливо за посиланням:

Завантажити «Запит про суму платежів – СВЖУ» Zapyt-pro-sumu-platezhiv-SVZHU.doc – 28 KB

Щодо порядку подання заяв

Заяви можливо подавати як особисто до відділів діловодства (канцелярій) відповідних керуючих компаній, так і надіславши їх письмово поштою.

У випадку подання заяви особисто, наполегливо рекомендується мати другий її примірник (копію). На вимогу, на першому аркуші копії одержувач має проставити штамп із зазначенням найменування організації, дати надходження і вхідного номера звернення, та повернути її (згідно з пунктом 2 Інструкції з діловодства за зверненнями громадян […], затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348).

У випадку надсилання заяви поштою, рекомендується надсилати заяву рекомендованим листом, оскільки для нього видається розрахунковий документ, що підтверджує факт відправки та містить ідентифікатор для його відстеження.

Перелік керуючих компаній з адресами доступний на сайті департаменту КМДА.

Стосовно отриманих відповідей

Повідомити ВГО «Спілка власників житла України» стосовно отриманих відповідей можливо через форму зворотного зв’язку на сторінці контактів.

Джерело-1

Джерело-2

Sharing is caring!

Send a Comment