Як у білохалатного Горгана будуть озолочувати забудовників і заощаджувати на лікарях

Київська обласна державна адміністрація і Київоблрада нарешті домовилися, на що буде витрачено мільярд гривень бюджету розвитку в 2018 році. Пріоритетні напрямки – капітальне будівництво, фізкультура і спорт. При цьому, соціально важливі галузі, такі, як медицина, будуть весь рік страждати від безгрошів’я. В обласній раді столичного регіону стверджують, що новий бюджет розвитку далекий від прозорості, а основні його витрати можуть бути розписані під особисті інтереси топ-менеджерів Київської облдержадміністрації.

На позачерговому засіданні сесії Київської обласної ради депутати колегіального органу Київщини прийняли рішення про зміни в рішення від 14.12.2017 «Про обласний бюджет Київської області на 2018 рік». Це рішення визначило бюджет розвитку Київщини на 2018 рік у сумі 1 млрд. 179 млн. 644 тис. гривень.

rishennya

Найбільшу частину бюджету спрямують на капітальне будівництво. Так, половина цього мільярда – 585 млн. гривень – це капітальні вкладення: програма будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київщини в 2018 році (491, 5 млн. гривень), програма «Питна вода» (36 млн. гривень) і програма енергозбереження (42 млн. гривень).

Районами- “лідерами” за кількістю фінансування капітальних вкладень у 2018 році стали Обухівський, Васильківський, Бородянський райони, а також місто Біла Церква. Найбільша частина суми програми – 155 млн. гривень – піде на облаштування освітньої інфраструктури області, 91 млн. гривень – на ремонти доріг.

Друге місце за кількістю вкладень займає управління фізичної культури та спорту Київської ОДА. Цьому структурному підрозділу перепаде майже 130 млн. гривень. 10,9 млн. гривень визначені на проведення спортивних заходів в Київській області в 2018 році, 9 млн. гривень – на фізкультурно-спортивну реабілітацію людей з інвалідністю, 44,6 млн. гривень – на розвиток резервного спорту, 54 млн. гривень – на закупівлю обладнання і утримання футбольних полів.

В розпалі активних кадрових ротацій Київської облдержадміністрації було ліквідовано управління молоді та спорту, а замість нього з’явилося 2 окремих структурних підрозділи: управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання та управління фізкультури і спорту КОДА. Спортивну галузь очолив колишній бізнесмен і громадський працівник Сергій Тимофєєв, чия компанія за три минулих роки перемогла в трьох десятках багатомільйонних тендерів на обслуговування спортивних установ в столиці й у Вишгороді.

Третє місце за кількістю витрат займає медицина. Охорона здоров’я жителів Київщини в 2018 році буде коштувати обласному бюджету 121 млн. гривень. Зокрема, 87 млн. гривень витратять на програму «Здоров’я Київщини», яка передбачає закупівлю обладнання і медпрепаратів для обласної мережі установ. 34 млн. гривень будуть спрямовані на програму «Удосконалення екстреної медичної допомоги в Київській області в 2016-2018 рр.» (облаштування диспетчерських і закупівля автотранспорту для швидкої допомоги).

Майже 88 млн. гривень спрямують на департамент освіти і науки Київської ОДА (програма розвитку системи освіти Київської області на 2016-2018 рр.), зокрема, на придбання інвентарю, поточні ремонти та пожежну безпеку установ.

Департамент соціального захисту Київської ОДА в цьому році може витратити близько 86 млн. гривень. 73 млн. гривень передбачається направити на програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, сімей загиблих воїнів АТО і героїв Небесної Сотні, 10,7 млн. гривень – на програму підтримки людей з інвалідністю. Програма «Турбота» в цьому році фінансується на суму близько 2 млн. гривень.

Профтехзаклади на Київщині масово закриваються з подачі ГСЧС через відсутність пожежних сигналізацій і вогнегасників. Власник цих профліцеїв – Міністерство освіти, відмовилося їх фінансувати і підтримати в суді.

Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА розпорядиться половиною сотні мільйони в рамках реалізації двох своїх програм – програми раціонального використання природних ресурсів на 45 млн. гривень і програми по створенню заповідників «Київщина заповідна» на 5 млн. гривень.

Служба сім’ї та дітей отримає в розпорядження 23,8 млн. гривень. Більша частина цього бюджету – 20 млн. гривень – піде на оздоровлення дітей, які постраждали в внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС – 20 млн. гривень. Інша частина грошей – прошивки і заходи Служби сім’ї та дітей.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment