Як освітянська чиновниця Київщини Віра Рогова приборкує непокірних директорів шкіл

Відтоді, як батьки відразу двох загальноосвітніх шкіл (Березанської ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 та Березанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2) м. Березані, що на Київщині, вийшли під стіни Березанської міської ради, відстоюючи право своїх дітей здобувати повну середню освіту у стінах рідних їм шкіл та вимагаючи скасування рішення виконавчого комітету Березанської міської ради, яким у дітей те право забирали, минуло трохи більше тижня. Цього часу виявилось достатньо, аби влада оговталась від отриманого удару у вигляді громадського супротиву та перейшла у контрнаступ, …використовуючи «важку артилерію» у вигляді очільниці Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віри Рогової…

З листом про допомогу батьки 9-класників звернулися до неї, щойно довідавшись про намагання влади припинити набір учнів до 10-их класів у школах, де навчаються їхні сини та доньки: «Ми хочемо почути реальні аргументи, чому нашим дітям не дозволяють продовжувати навчання у стінах рідних для них шкіл.

screenshot_2

Міський голова Березані Володимир Тимченко

Бо коли ми прийшли на зустріч до міського голови, де була присутня й начальник відділу освіти Тетяна Іванівна Шикіна, то почули, що таке рішення прийняте у зв’язку з тим, що випускники ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2 показали низький рівень знань під час складання ЗНО. З вуст чиновників такі слова лунають як глум і звучать непереконливо, адже ми також зацікавлені у тому, щоб наші діти отримували якісні знання, і нам та нашим дітям, як нікому іншому, хочеться, щоб вони були ґрунтовними та міцними. Але ж ми ДОВІРЯЄМО нашим педагогам. Ми хочемо, щоб нашим дітям дали можливість вчитись там, де вони хочуть».

Однак на ці настійні «Ми хочемо…» Віра Рогова відповідати не поспішала – перебувала з приватним візитом у Китаї разом з членами виконкому Березанської міської ради Київської області Олександром Павленком, Любов’ю Дегтярьовою, Ігорем Ломакою та Надією Слухай. Відреагувала лиш по завершенню поїздки – приїхала до Березані, за словами члена виконкому Березанської міської ради та депутата Київської обласної ради Олександра Павленка, для участі у координаційній зустрічі з керівниками міста у відповідь на звернення батьків 9-их класів. Як проходила та зустріч та чим завершилась, газета «Наша Версія» повідомляла: http://n-v.com.ua/zno-dlya-vlady-mista-berezan/

Розмова, до якої долучилися й батьки, велася на підвищених тонах і сторони ні про що конкретно не домовилися. Однак обіцянка з вуст посадовців провести перевірки у школах, де стався «заколот», прозвучала. Переконатися у тому, що Віра Рогова слів на вітер не кидає, громадськість міста змогла 12 квітня.

zhanna-osypenko

Заступник директора департаменту – начальник управління комунальних навчальних закладів Жанна Осипенко
 Саме того дня до березанських шкіл №1 та №2 завітала комісія у складі заступника Департаменту освіти і науки КОДА Жанни Осипенко, начальника відділу контролю за діяльністю навчальних закладів Департаменту освіти і науки КОДА Олени Коломієць та начальника відділу загальної середньої освіти та інтернат них закладів Департаменту Тетяни Балашової.

Наказом № 101 від 06 квітня 2018 року на членів комісії покладався обов’язок вивчення окремих питань діяльності Березанських ЗОШ №1 та №2. Як зазначається у наказі № 101 від 06.04.2018 р. «Про розгляд звернення», члени комісії прибули до школи …з метою розгляду заяви батьків учнів 9-их класів, а саме – мали провести вивчення окремих питань діяльності Березанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №2. Яких саме? В наказі про це ні слова. Але настрій, з яким гості переступили поріг школи, для педагогічного колективу школи та її очільниці не обіцяв нічого доброго. На адресу школи пролунала така характеристика – як «сарай». (До слова, на утеплення фасаду Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 витрачено понад 3 мільйонів гривень державних коштів!!!).

Батьки, яким директор школи Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ольга Ігнатій, доповіла про роботу комісії Департаменту освіти і науки КОДА, прийшли до одностайної думки, що так зване «вивчення окремих питань діяльності» школи, яке Віра Рогова ініціювала «з метою розгляду заяви батьків учнів 9-их класів Березанських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, №2» – не що інше, як банальна розправа над керівниками навчальних закладів за їх принципову позицію щодо відстоювання прав учнів.

Наталя КИРИЛЕНКО, власкор НВ

Sharing is caring!

Send a Comment