«Законослухняному бізнесу виживати важко. А той, хто вирішив вижити, починає вдаватися до тіньових схем» – Вадим Мельник

Нещодавно в УНІАНі на прес-конференції, яку провела «Асоціація комбатантів України» на тему: «Реформа силових відомств за умови присутності професіоналів – розвиток Великої України», присутнім була презентована концепція нової структури фінансової безпеки, яка за задумом авторів має бути тим містком, який виведе український бізнес з тіні, а економіку з фінансової кризи. Журналісти і представники громадськості з великою цікавістю слухали, а потім спілкувалися з співавторами даної концепції – Вадимом Мельником і В’ячеславом Некрасовим.

presuxa

Учора один з активних учасників ФБ-спільноти Влад Кисельов виклав в Ютубі відео з фрагментом виступу Вадима Мельника, де він розповідає про те, як за їх з Некрасовим концепцією потрібно зламати хребет тіньовій економіці.

melnik

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=z2TckvX5n3Q&feature=youtu.be

Пропонуємо також текстовий варіант цього фрагменту відео з виступом Вадима Мельника:

«Що стосується тіньової економіки. На сьогоднішній день за оцінками різних експертів, її процент складає десь 55-60 %. Я вже казав і зараз повторюю тезу, що правильно оцінити відсоток тіньової економіки дуже складно – на те вона й тіньова. Але що ж воно таке – тіньова економіка?

Вона – надзвичайно великий біч для економіки держави. Чому? Тому що, по-перше, така економіка працює в тіні сама по собі, не сплачуючи жодних податків. По-друге, вона створює нерівні умови для ведення бізнесу, а тим самим інші 40-45 % підприємців, хто прагне працювати в «білу», заганяє в тінь. Чому? Тому що умови, які створили тіньовими, більш життєздатні на ринку, адже вони менше платять податків. Ось тому законослухняному бізнесу важко виживати. А той, хто вирішив виживати, починає, на жаль, вдаватися до тих самих тіньових схем. Тобто ще одна проблема від тіньової економіки полягає в тому, що вона заганяє легальний бізнес у незаконні схеми.

Ще слід сказати, що тіньовий бізнес не працюватиме без корупційної складової. Це всім дуже добре відомо, що тіньова економіка і корупція працюють в парі. Перша з них саме і мотивує корупційні дії чиновників, так званий корупційний сегмент. Чому саме на цьому ми зупинилися? Бо як раз завдяки нашій концепції, в якій ми розробляємо певний механізм організації з вивчення злочинних фінансових схем, ми показуємо, що при виявленні і розумінні цих схем обов’язковим буде дослідження всієї інфраструктури скоєння злочину. Якщо ми кажемо, що досліджуємо весь сегмент і всю інфраструктуру, то до неї входить і та корупційна складова, яка видає незаконні преференції учасникам тіньової схеми – тобто дає відповідні дозволи Тому аналітично відпрацьовуючи ці злочинні схеми, ми вирахуємо цей сегмент і в обов’язковому порядку будемо проводити слідчі дії відносно корупційних складових даного сегменту, який дає схематозні преференції».

Більш докладно про вищезазначену прес-конференцію читайте тут: «Нова Служба фінансової безпеки дасть змогу бізнесу працювати чесно – експерти»http://n-v.com.ua/nova-sluzhba-finansovo%D1%97-bezpeki-dast-zmogu-biznesu-pracyuvati-chesno-eksperti/

Sharing is caring!

Send a Comment