Крапку у мукачівському вбивстві поставить Святошинський суд?

ФОТО-2

«Резонансна справа про вбивство російського кримінального авторитета Олексія Планкіна в Мукачеві – тест для всієї суддівської системи України», – про це заявив на прес-конференції в УКРІНФОРМ адвокат Аркадій ГАРДА.

 Аркадій Гарда

Аркадій Гарда

За словами адвоката Аркадія Гарди, справа незаконно обвинувачених у цьому злочині учасників Євромайдану, киян В’ячеслава Шовколюка та Олега Білика набула в Україні величезного розголосу. Навіть в Харківській юридичній академії викладачі дискутують зі студентами, чим же все має закінчитись.

«Відверто кажучи, я не бачив такого свавілля проти громадян за 20 років незалежності, – розказав журналістам організатор прес-конференції, координатор офіцерської громадської ініціативи «Чисті погони» Ігор Рудич. – Такого зухвалого фальшування доказів, такого тиску на суддів з боку прокуратури, МВС Закарпатської області та Мукачева зокрема, важко усвідомити. Але це ганебна реальність сьогодення».

Ігор Рудич

Ігор Рудич

З прес-релізу організаторів прес-конференції журналісти дізнались, що почалася ця історія кілька років тому, коли у Мукачеві без жодних дозволів, порушуючи норми законодавства, нелегально оселився громадянин Росії Олексій Планкін, якого підозрюють у зв’язках із ФСБ.

Невдовзі після приїзду він одружився із місцевою жінкою Катериною Яворською (Планкіною). Цей пан контролював кілька місцевих кафе, відверто та брутально конфліктував з людьми, постійно демонстрував свою антиукраїнську позицію, та нажив за короткий час багато ворогів.

Катерина Яворська (Планкіна)

Катерина Яворська

Як розповіла Катерина Яворська, одразу ж після весілля її чоловік показав своє справжнє садистське обличчя. Моральні знущання, побиття, тортури стали жахливою буденністю жінки. Звернення до міліції нічого не давали, бо справи проти чоловіка одразу ж закривались у звичайний спосіб за допомогою хабаря, а життя його дружини ставало ще більш нестерпним. Насильство продовжилося й після розлучення, аж доки у січні 2014 року Паланкіна не знайшли мертвим удома із вогнепальними пораненнями.

Як відзначив адвокат Аркадій Гарда, мукачівська прокуратура зробила цю справу своїм пріоритетним завданням, й будь-що прагнула в короткий термін знайти винних. За відсутністю справжніх вбивць, винних вирішили призначити. Ними стали чоловік сестри Катерини Яворської, заступник директора поліграфічного підприємства В’ячеслав Шовколюк (як замовник) та його приятель, колишній співробітник МВС Олег Білик (як виконавець). За мотив взяли те, що як родич, В’ячеслав неодноразово закликав покійного припинити знущання над дружиною, а відтак мав підстави замовити вбивство. А Білика «призначили» кілером, зважаючи на його колишню професію та рівень фізичної підготовки.

І все – жодних прямих, чи непрямих доказів, жодних свідчень, що могли вказати на причетність цих людей, у слідства не було. Тим не менш, звинувачених заарештували та посадили у СІЗО. Слідством були сфальшовані кілька експертиз та побудовано лінію обвинувачення, яка не витримала б жодного суду. Матеріали слідства, звичайно ж, приховуються.

«Судіть самі — прокурор викликає адвокатів підозрюваних у СІЗО повісткою на 9 вересня, а сам приходить до СІЗО 8 вересня із кишеньковими адвокатами та намагається вручити підозрюваним обвинувальний акт! Добре, що в нього нічого не вийшло, але рівень зухвальства просто вражає! Прокурор почав доказувати свою правоту в судовому порядку, але програє апеляцію і його усувають від цієї справи! Через рік незаконного перебування у СІЗО суд, згідно із законодавством, відпускає Білика та Шовколюка за відсутністю доказів та відсутністю акту обвинувачення. Та вже дуже багато покладено на важелі, й прокуратура починає чинити на суддів величезний тиск, проти них порушуються кримінальні справи, в місцевій пресі виникають дивні статті про те, що судді начебто заохочені та у змові із злочинцями. Але дякуючи консолідованій позиції захисту, справу передають у Київ, до Святошинського суду. Та фарс продовжується, коли на судове засідання в Києві не приходить жоден із п’яти призначених прокурорів! Наступне засідання відбудеться 10 серпня об 11 годині. Ми запрошуємо всіх журналістів прийти та прослідкувати, щоб не відбувалось жодних порушень», – виклав свої адвокатські враження Аркадій Гарда.

На питання журналістів, чому саме його звинуватили у цьому злочині, Вячеслав Шовколюк, інтелігентна людина, який на вигляд мухи не скривдить, відповів так:

В’ячеслав Шовколюк-2

В’ячеслав Шовколюк

– Як чоловік, який не може терпіти знущання над жінкою, я неодноразово закликав небіжчика припинити знущання над Катериною. Напевно, тому став його ворогом та мішенню. Якось його дуже сильно хтось побив, думаю, охочих було дуже багато. Проте він написав заяву саме на мене, хоч я взагалі був дуже далеко від нього. Оця заява й стала тим фактором, за яким слідчі та прокурори вирішили призначити винним мене. Ілля Ільчук та Данько Оксана – ці працівники закарпатських правоохоронних органів зробили все, щоб засадити нас, але в них нічого не вийшло.

Другий підслідний – Олег Білик пояснив своє звинувачення тим, що був дуже зручною кандидатурою для ролі кілера, тому що мав мисливську рушницю і добру фізичну підготовку.

Олег Білик

Олег Білик 

– Розумієте, розкрити таке резонансне вбивство для міліції та прокуратури – це гарний шанс начепити чергові зірочки на погони, виписати собі великі премії. Вони звикли, що справи можна легко шити, фальсифікуючи докази. Коли знайти реальні докази не вдалося, вони звернулись до мого батька та пропонували, що відпустять мене за 150 тис. доларів!

На останок, Ігор Рудич закликав журналістську та правозахисну спільноту не дати системі зжерти чесних людей та допомогти, щоб ця справа не залишилась без уваги громадянського суспільства та була розслідувана згідно із законом.

 

 

Sharing is caring!

5 thoughts on “Крапку у мукачівському вбивстві поставить Святошинський суд?”

  1. Уявити страшно, що два майданівці незаконним і необгрунтованим кримінальним переслідуванням провели за ґратами цілий рік, втратив зв’язки із суспільством. Ганьба і сором мукачівським прокурорам і ментам. Хабарницька Свинота пузата. Скільки ви можете знущатися з своїх же громадян? На цей раз вам не вдасться засадити невинних!!!

  2. Жінку катував, знущався садист Планкін, його попросили не поводитись так з жінкою; за неї просто морально заступилися небайдужі люди і що в результаті? Виходить система побудована так, що заступився за когось, якщо колись з ним щось трапиться де б ти не був у цей час, все ти під прицілом, ти засвітився. Правоохранителі своїх законів сфальсифікують, підтасують так, що зі добродія, людину зроблять злочинцем. Чи за це була “революція гідності”? Правоохоронці керуються допотопними методами хто більше дасть або швидше це комусь пришити і получити підвищення. Працюють не на якість, а на кількість розкритих справ. Бридкі нелюди.

  3. стыдно должно быть тем людям,по вине которых незаконно обвиненные люди пробыли год в местах лишения свободы. Мы всю жизнь боремся за справедливость, а в результате получаем все больше и больше корумпированную систему которая не занимается раскрытием дел,а только занимается фальсификацией и набитием карманов. Это прокуроров и милицию надо судить,за то, что не принимали мер и не защищали женщину от садиста.

  4. Я ніколи не бив жінку і вважаю, хто піднімає своє цапало на неї – той гідний смерті! Лайна на землі й так багато! А якщо це мурло ще й кремблядським агетом виявилося – то взагалі хтось правильно зробив. Але щоб вбивали майданівці, які самі життям ризикували? звісно, повісили на них це діло, бо свої ж дупи і прикривають. Тому надія лише на суд, що вчинить саме ПО ЗАКОНУ!

Send a Comment