8 найдивніших у світі фобій, про які ви ніколи не чули

Фобія — це ірраціональний страх перед будь-яким об’єктом, ситуацією чи живою істотою. У той час як страх є природною реакцією на небезпеку, фобії, як правило, виникають у відповідь на щось, що не завдасть реальної шкоди. У деяких випадках людина, яка має фобію, відповідатиме діагностичним критеріям, визначеним для тієї чи іншої фобії, яка є своєрідним тривожним розладом. Індивід відчуватиме сильний страх і тривогу при зіткненні з джерелом безпідставного страху, яким може бути кров, висота або деякі тварини, наприклад собаки.

Багато хто з нас чув про такі поширені фобії, як страх висоти (акрофобія) або страх павуків (арахнофобія). При цьому існує безліч менш відомих, дуже дивних фобій. Ось вісім ірраціональних страхів, про які ви ніколи не чули.

Пентерафобія (страх тещі або свекрухи)

“Пентера” (penthera) у перекладі з грецької означає “свекруха / теща” або “свекор / тесть”, а “фобія” (phobia) – “страх”. Причини, що лежать в основі цієї фобії, можуть змінюватись від людини до людини. Наприклад, формування цього страху здатні вплинути такі чинники, як минулі сімейні травми, негативний досвід чи страх невдачі. Крім того, пентерафобію також можуть викликати страх перед прихильністю чи побоювання щодо відмови від своєї незалежності.

Арахібутирофобія (страх прилипання арахісової олії до неба)

Хоча феномен прилипання арахісової олії до неба в якийсь момент траплявся з усіма, люди з арахібутирофобією дуже бояться цього. У різних людей цей розлад може виявлятися з різним ступенем тяжкості. Одні, незважаючи на фобію, можуть з’їсти невелику кількість арахісової олії, тоді як інші повністю уникають вживання цього продукту або схожого за консистенцією.

Арахібутирофобія – це рідкісний стан, який може бути наслідком більшого страху перед липкими предметами або боязні нестачі повітря. Розлад також може бути спричинений будь-якою подією, що травмує, таким як задуха від арахісового масла або алергія на нього.

Оптофобія (побоювання відкривати очі)

Цей страх може бути надзвичайно згубним, оскільки людині важко здійснювати повсякденну активність, не розплющуючи очей. Люди з оптофобією можуть віддавати перевагу залишатися в закритих приміщеннях або тьмяно освітлених просторах. Ця страх часто пов’язана з генералізованим тривожним розладом. Як і багато інших фобій, нерідко є результатом події, що травмує.

Гіпопотомонстросескіппедаліофобія (страх довгих слів)

Забавно, що слово, що означає страх перед довгими словами, водночас є найдовшим словом англійською. Інша назва цієї фобії – сесквіпедалофобія. Вважається, що патологічний страх довгих слів виникає через збентеження щодо неправильної вимови багатолітерних поєднань. Цей стан може виникати у дітей, наприклад, під час читання вголос перед класом. Фобія також поширена серед людей із дислексією.

Омфалофобія (страх пупка)

Люди з таким розладом не можуть бачити навіть свій пупок або торкатися його. Мало того, омфалофоби часом закривають западину на животі пов’язкою. Іноді ті, хто відчувають такий страх, уникають місць, де їх пупок може бути відкритий, наприклад, пляжу.

Погонофобія (боязнь бороди)

Цей специфічний страх зазвичай викликаний якоюсь тривожною подією, пов’язаною з бородатою людиною, або виникати у того, кому не подобається, що борода приховує обличчя. Люди з погонофобією уникають бородатих людей і можуть відчувати тривогу, бачачи людину з бородою навіть на фотографії. Погонофоби, як правило, заводять дружбу з бородатими і вкрай нервують при спілкуванні з власником волосяного покриву на обличчі.

Ергофобія (страх роботи)

Ті, хто страждає ергофобією схильні надмірно турбуватися з приводу свого робочого місця і трудового середовища. У той час, як одні можуть боятися ручної праці або індивідуальної роботи, інші — працевлаштування. Усі ці випадки класифікуються як ергофобія.

Страх перед роботою може спричинити напади занепокоєння і погіршити здатність людини до виконання своїх професійних обов’язків. Це може мати великий вплив на життя людини, оскільки більшість людей доводиться продовжувати працювати для добування коштів для існування. Ергофобія може бути наслідком професійного вигоряння, коли людина стає настільки напруженою та стомленою роботою, що більше не відчуває в собі сил її виконувати. Розлад також часто пов’язаний з деякими іншими фобіями, такими як соціальна фобія, страх публічних виступів або страх критики.

Деіпнофобія (боязнь застіль)

Часто проявляється у вигляді побоювання спільної трапези з іншими людьми і може бути викликана страхом перед розмовами за вечерею чи необхідністю вести розмову під час їжі. В основі цієї патології може бути соціальна фобія. У більшості випадків деіпнофобія виникає під впливом травматичних подій з минулого людини, таких як форма вживання їжі в дитинстві або висміювання за невідповідність належного етикету за обіднім столом.

Побоювання є разом з іншими людьми також може бути пов’язана зі страхом людини стати об’єктом критики за те, як вона їсть. Людина з деіпнофобією може почуватися ніяково при вживанні їжі в присутності інших людей і, як наслідок, уникати цього. Деіпнофоби, як правило, схильні є на самоті або при необхідності розділити трапезу з іншими людьми вважають за краще робити це мовчки.

Sabah , Туреччина

Sharing is caring!

Send a Comment