Агенти КГБ торгують скарбами Київської Русі

Здається, знайшли вкрадені колекції Лаври і Національного музею історії…

Аукціони США можуть суттєво просунути історичну науку України. В біржових каталогах регулярно оприлюднюють фотографії справжніх скарбів, які вітчизнянні вчені вважали давно втраченими.

У грудні 2016 року, оприлюднено цікаві для українців лоти гривні і срібників Київської Русі для торгів у січні 2017 року в Нью-Йорку. Довкола них починається інтрига, що має всі ознаки міжнародної спецоперації.

В музеях України є лише 39 офіційно описаних срібника, введені в науковий обіг. Однак, в середовищі “чорних” копачів і нелегальних дилерів культурних цінностей, артефактів періоду Київської Русі набагато більше. Саме звідси налагоджено контрабандні поставки скарбів на антикварні ринки Росії, Німеччини, Англії, Канади, США.

В редакції журналу “Музеї України”, який першим оприлюднив світлини гривні і срібників Київської Русі з аукціонів Нью-Йорка, переконані, що зазначені лоти повинні бути негайно проаналізовані музейниками, скажімо, Національного заповідника”Софія Київська”, Лаври, Національного історичного на предмет їх оригінальності.

-Ми повинні бути впевненими, що маємо справу не з підробками! – сказав головний редактор журналу “Музеї України” Віктор Тригуб, – Адже, для історичної науки України, музеїв, оригінальні речі князівської доби є безцінні! Особливо срібники, на яких вперше було детально зображений тризуб, що став основою державного герба! Тому треба зробити все, аби якимось чином повернути колекцію до Києва і виставити у Національному музеї. Це символічні речі для кожного українця, які засвідчують нашу тисячолітню історію! Адже, в Києві губили срібники, коли Москви ще не було!

Журналісти не вірять, що знайдеться якийсь патріотично налаштований олігарх, здатний викласти десь 20 тисяч доларів за всі лоти і передати колекцію державному музею. Все піде у приватне зібрання і за кілька років буде перепродане.

Часопис офіційно звернувся до очільника Уряду В.Гройсмана, МЗС, Мінкульт, СБУ, Службу зовнішньої розвідки України, Посольство України в США з проханням терміново створити міжвідомчу групу для організації повернення незаконно переміщених через митний кордон країни культурних цінностей. Достатньо отримати інформацію від власників аукціонів про прізвища господарів лотів, експертів, документи про легальний перетин митного кордону США.

Є великі сумніви, що виставлені речі мають легальне походження. Швидше за все були вкрадені, підмінені з колекцій державних музеїв, або незаконно знайдені “чорними” копачами, а відповідно нелегально, контрабандними шляхами, доставлені в США. Публічний продаж через аукціон є методом легалізації краденого.

Що за законами як України, так і США є тяжким злочином.

Віктор Тригуб переконаний, що при осмислених, скоординованих діях МЗС, Посольства, Мінкульту, СБУ, СЗР, можна елементарно “переконати” власників лотів і аукціонів добровільно і безкоштовно передати Україні скарби Київської Русі. Як знак доброї волі… І більше ніколи не виставляти на продаж незаконно вивезені з України культурні цінності, аби не стимулювати чорних копачів, дилерів, контрабандистів…

Власники подібних аукціонів і покупці звикли працювати у тиші, без уваги преси. А увага буде!

-Якщо дехто ще не зрозумів, найближчим часом засвітяться імена кримінальних злочинців, що у свій час були стукачами КГБ УССР в Києві з погонялами Морковка і Князь! – попередив Віктор Тригуб, – Вони вчасно втекли до США і до них є питання про викрадення срібників, єфимків з ознакою, ікон з Лаври і Національного історичного музею України. Знахабніли наскільки, що в каталозі опублікували срібник з Лаврської колекції, описаний в книзі, де сказано про його місце зберігання! Те саме з єфимками з ознакою, вкрадені чи підмінені у Національному музеї історії України. Нині їх намагаються банально легалізувати через два аукціони. Дивує мовчанка співробітників музеїв Лаври і Історичного. Ви так погано знаєте свої колекції? Негайно зробіть інвентарізацію! І порівняйте з виставленим в Нью-Йорку!

Взагалі, такі злочини – викрадення, незаконне переміщення, торгівля культурними цінностями – не мають терміну давності і за кількома актами ООН і ЮНЕСКО жорстко караються як в США так і в Україні. Від 20 років з конфіскацією.

Тож Князю і Морковке варто добровільно занести вкрадені колекції в Генеральне консульство України в Нью-Йорку і “подарувати” назад.

Далі все елементарно. Якщо не зрозуміють. Піде офіційний запит до Митної служби США, яка підтвердить, що не оформлювала викрадені в державних музеях України культурні цінності. Іде запит в поліцію і ФБР США. До речі, ФБР давно спостерігає за нашими героями… Знає про контакти в Росії… Спрацюють миттєво. Фінал зрозумілий.

Розвиток цієї епопеї прийдеться якраз на перші тижні діяльності нового Президента США Д.Трампа. Активісти Республіканської партії конкретні у таких ситуаціях… Це повинні розуміти в Уряді України. Маємо гарний шанс.

Двох старих стукачів КГБ УССР навіть жалко…

А.Авдєєв, “Сурма”

images3-cdn-auctionmobility-com1images3-cdn-auctionmobility-com22images3-cdn-auctionmobility-com2211images3-cdn-auctionmobility-com3311images3-cdn-auctionmobility-com888-300x3008888

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment