Громадський активіст судиться з главою держави через ненадання публічної інформації

Президент розповів про роздруківки щодо акції «Ні капітуляції», але в ОП відмовились надати ці записи

Після заяви юристів платформи «Свої люди», Верховний суд України відкрив провадження щодо ненадання публічної інформації президентом України журналісту і громадському активісту Дмитру Сінченку.

Нагадаємо, Володимир Зеленський під час зустрічі з ветеранами та волонтерами в ОП заявив, що має роздруківки телефонних розмов активістів акцій «Ні Капітуляції». Активіст Дмитро Сінченко звернувся з офіційним запитом до президента з проханням надати йому роздруківки записів.

Проте в ОП відповіли відмовою. Та виявилось, що «журналіст + юрист = дотиснуть справу навіть проти Президента».

Отже журналісту Дмитру Сінченку в ОП відповіли: ніт. Що ж, на ніт і суда ніт — але це в тому разі, якщо немає професійного юриста. Дмитро Сінченко скористався платформою «Свої Люди» від Bihus.Info, і знайшов юриста, який допоміг йому з позовом до суду.

В результаті Верховний суд України відкрив провадження щодо ненадання публічної інформації журналісту. Водночас, роздруківки розмов становлять суспільний інтерес, адже стосуються масових протестів, а сам факт наявності такої інформації у Зеленського, за відсутності законних підстав її набуття, може свідчити про порушення законодавства.

«Свої люди» — це мережа юристів по всій країні, які допомагають журналістам і активістам. Якщо вам потрібна безкоштовна юридична допомога, знайдіть її на платформі #CвоїЛюди (svoi.bihus.info).

bihus.info

Sharing is caring!

Send a Comment