“Альфа-Банк Україна” примножує капітали руками озброєних тітушок

Газові гранати, розтрощені вікна та побиті журналісти замість “калькулятора”: так виглядає боротьба банку за мільярдні прибутки. Український філіал російського “Альфа-Банку”, використовуючи тітушок, влаштував у Києві справжній погром.

Нещодавно “Альфа-Банк Україна” влаштував спробу рейдерського захоплення комерційного об’єкту. Величезний майновий комплекс знаходиться під арештом і переданий в управління національному агентству АРМА. Проте “Альфа-Банк Україна” зявляє на нерухомість свої права і вважає цілком припустимим використовувати насильство і озброєних людей в балаклавах.

Що це за об’єкт, навіщо стільки галасу, як він опинився під арештом, чому на нього претендує “Альфа-Банк” та яким боком до цього довірена особа президента-втікача Януковича – розбирались наші журналісти.

“Автодім Столиця” – саме цей майновий комплекс і намагаються захопити тітушки “Альфа-Банку”. Автосалон належить групі компаній “АІС”, яку свого часу заснували харків’яни Дмитро Святаш та Василь Поляков. Обидва – “екс-регіонали”. А Святаш навіть був довіреною особою Віктора Януковича під час президентських виборів 2004 року.

Свого часу Святаш і Поляков понабирали в українських банків захмарних кредитів, які повертати не збиралися. У 2007 році “АІС” заклав під кредити нерухомість по всій Україні, взявши кредит в “УкрСибБанку”. Поручителями виступили особисто Святаш і Поляков, однак, вже як фізичні особи. Адже на той момент поплічники вже пролізли у Верховну Раду. Тож бізнес, як водиться у “пристойних” політиків, переписали на родичів. А у 2009 році, коли прийшов час віддавати кредити, Святаш із Поляковим вийшли зі складу засновників і начебто продали свої активи.

Протягом кількох наступних років “АІС” змінював юридичних власників, тож неповернуті кредити зависли, а закладене під іпотеку майно відійшло до начебто нових власників. Стягнути борг з групи компаній “АІС” вже було неможливо: компанії заявили про банкрутство, а “нові” власники майна успішно відбивались від кредиторів у судах.

У 2012 році банки, які понесли через Святаша збитки, навіть звернулись до тодішнього уряду Азарова, аби той якось вплинув на ситуацію. Тоді банки заявили про сумарну цифру – 250 мільйонів доларів.

2013 рік. Святаш підписує з “Альфа-Банком Україна” так званий меморандум про реструктуризацію боргів і віддає завод в Кременчуці. А у 2014 від імені “нових” компаній “АІС” надає під заставу вже заставлені і арештовані “УкрСибБанком” майнові комплекси. Таким чином, штучно створюється конфлікт між банками. Починаються судові процеси, а Святаш з Поляковим умивають руки. Починаються масові арешти власності “АІСу”. Майно передається в управління Агентству з розшуку і менеджменту активів.

Невдовзі російський фінансист Олександр Луканов, президент “Альфа-Банку Україна” заявляє, що жодних претензій до Дмитра Святаша ні у нього, ні у банку немає. За словами Луканова, вони “давно домовилися і взаємно виконують всі свої зобов’язання”. Щоправда, російський банкір не пояснив, як вони цих домовленостей і зобов’язань дійшли.

У жовтні минулого року Святаш разом із Поляковим наносять візит керівництву “Альфа-Банку Україну”. Але невдовзі обом врешті оголошують підозри. Полякова і Святаш відпускають під особисте зобов’язання, що дає їм можливість втекти за межі України. Святаша вже оголосили в розшук.

Уже цього року одній з “нових” компаній “АІСу” за допомогою скандально відомого київського судді Мазура, який вже заплямував свою репутацію походами в правління “Альфа-Банку”, особистою дружбою зі Святашем та зв’язками із окупантами, вдається зняти арешт з майнового комплексу “Автодім Столиця” у Києві на Балтійському провулку. Наразі проти Мазура порушено кримінальну справу про зловживання владою та неправомірне судочинство.

Ось тут і почалась вистава за участы тітушок, найнятих “Альфа-Банком”. Що цікаво, молодиків, які трощили майновий комплекс, найняли з харківських приватних охоронних структур. Окрім того, що тітушки трощили будівлю, постраждало два журналіста: одному з них зламали ногу та відібрали камеру із відеозаписом цього погрому. Номінальним засновником “охоронних компаній” виступає такий собі Сергій Павлушко. За нашими джерелами, він близький друг та партнер Сергія Вербицького – начальника управління фізичної охорони “Альфа-Банку України” та одного із кінцевих бенефіціарів вищезгаданих охоронних структур. Керує цим шабашем Віктор Крайтор – полковник СБУ, якого відсторонили за розстріл майданівців у Хмельницькому. Полковник знаходиться під судом, однак на свободі, бо був відпущений слідчим під особисте зобов’язання. Очевидці подій стверджують, що саме Крайтор керував тітушками, даючи їм вказівки.

Постраждалим в цій ситуації виявилось “ЖК Воздвиженка”, яке керує нерухомістю згідно договорів із АРМА, сплачуючи  в державний бюджет гроші.

Зазначені події підтверджують заяви народного депутата Олександра Дубінського про те, що вже неодноразово заплямований російський банк, разом з Дмитром Святашем, якого переслідують за шахрайство, без перешкод реалізують брудні схеми виведення з під арешту майна. А також переміщують територією України воєнізовані загони, які контролюються “Альфа-Банком Україна”.

Цікаво, використання воєнізованих загонів тітушок – це “новий формат банківських інструментів роботи з активами”? А приріст прибутків зростає за рахунок використання озброєних тітушок? Адже за останній рік прибуток “Альфа-Банку Україна” виріс більш як на 25% і становить 1,591 млрд гривень.

Таким чином, Святаш, який є власником найбільшого в Україні автомобільного бізнесу – групи компаній “АІС”, намагається повернути собі заарештовані комерційні будівлі і кинути банки за допомогою російських олігархів. Адже екс-регіонал Святаш вважає, що має всі права на майно, придбане за гроші кредиторів.

Поліція відкрила кримінальну справу щодо рейдерського захоплення тітушками, а майно заарештували повторно. Проте, не виключено, що якщо суддя Мазур завтра отримає вказівку від керівництва “Альфа-Банку” і черговий конверт від друга-регіонала Святаша, “кривавий полковник” Крайтор та проросійські тітушки знову влаштують в Києві криваву бійню.

Проте через напад на журналістів поліція провадження так і не відкрила. Хто понесе відповідальність за побиття журналістів та викрадення відеокамери із фіксацією рейдерського захоплення? Хто відшкодовуватиме журналісту лікування зламаної ноги? Адже після показового затримання тітушок поліцією, вони вже давно на волі: “Альфа-Банку” фізична сила ще потрібна. Притягувати до відповідальності ні за побої, ні за викрадення відеодоказів, ні за проникнення на приватну територію та пошкодження будівлі, ніхто нікого не збирається.

Своєю чергою, хочемо нагадати колегам-журналістам про легальні засоби самооборони, які слід застосовувати при виникненні загрози життю або здоров’ю під час виконання професійної діяльності. Адже в Україні незалежні журналісти, які працюють в екстремальних умовах, на відміну від провладних видавництв і телеканалів, завжди ризикують собою, аби показати людям правду.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment