Альфред Кох: Сумно, коли таке колись авторитетне та солідне видання як NYT звалюється у ганебне алармістське болото

Минув один рік і двісті один день війни. Сьогоднішні мапи ISW показують, що на Маріупольському напрямі ЗСУ продовжують просування на південь від Роботино у бік Новопрокопівки. Також видно, що на південь від Бахмута, українськими військами звільнено більшу частину Клещіївки. Більше нічого, що кардинально відрізняється від вчорашніх мап я не побачив.

Сьогодні всі обговорюють статтю в The New York Times, в якій розповідається історія про величезні успіхи російського ВПК з виробництва снарядів, ракет і танків і про те, що Росія зараз виробляє боєприпасів і танків більше, ніж виробляла напередодні війни.

Цю статтю вже переказали і ВВС, і Медуза і ще десятки інших популярних видань. І все це з максимально алармістським посилом: все зникло, гіпс знімають, клієнт їде, настав час здаватися.

Але по суті NYT переповіла ту саму інформацію Reuters, яка тиждень гуляє по мережі і яку я вже коментував. І там, і там фігурують 2 млн. снарядів, і там, і там пишуть про 200 танків і т.д.

Це все з серії «склянка наполовину повна або наполовину порожня». Тобто із безпристрасної статистики завжди можна зробити зовсім протилежні висновки. Все залежить від завдання, яке ставить перед собою автор матеріалу.

Можна, наприклад, побачити, що до війни Росія виробляла 100 танків на рік, а тепер виробляє 200 і отже її виробництво зросло вдвічі. Відповідно: жах-жах, настав час просити у Путіна пощади.

А можна подивитися на цю ситуацію так, що за даними проекту Oryx, «за дев’ять місяців повномасштабної війни Росія втратила 1579 танків: 921 знищено, 65 пошкоджено, 59 просто залишено (?) і 534 взято ЗСУ як трофеї».

Отже, якщо до війни баланс по танках у Росії був позитивний: +100 танків на рік, отже +150 танків за півтора роки, то тепер він став негативним: +300 (за півтора року) – 1579 втрачених танків, що дорівнює – мінус 1279 танків.

З урахуванням того, що на початок війни Росія мала 3,5 тисячі танків, то навіть з урахуванням виробництва 200 танків на рік, Росія, за такої інтенсивності війни, втратить всі свої танки в найближчі два роки. У той час, як Україна, втрачаючи близько 500 танків на рік, лише за рахунок трофеїв поповнила всі свої втрати. А значить ті 200+ танків, які їй постачають союзники – це чистий плюс.

Та сама історія з боєприпасами. До війни Росія їх не витрачала та поповнювала свої резерви. А тепер, витративши 11 млн. снарядів із резервів, її артилерія сидить на голодному пайку. Втім, я вже про це написав минулого разу і повторюватися не бачу необхідності.

Зауважу лише, що в оригінальній новині Reuters було сказано, що Росія «протягом кількох років вийде на виробництво 2 млн. снарядів на рік», а зараз вона виробляє лише близько 1,5 млн. снарядів. Але минуло кілька днів і вже в NYT фігурує цифра в 2 млн. без жодних застережень. Чому? Та тому, що так страшніше!

Для підтвердження своїх слів NYT не знайшла в США жодного генерала чи чиновника з Пентагону. Тому не вигадала нічого кращого, ніж процитувати канцлера міністерства оборони Естонії (!?) Кусті Сальма, який заявив, що 2 млн. снарядів, які виробляються Росією, це в сім разів більше, ніж усі потужності країн НАТО.

Звідки цей чорт узяв таку цифру – нікому невідомо. Наприклад, місяць тому офіційний представник Пентагону Патрік Райдер заявив: «Ми також забезпечили швидке зростання виробництва 155-міліметрових снарядів приблизно з 14 тисяч на місяць станом на лютий 2022 року до приблизно 24 тисяч».

Не важко порахувати, що таким чином лише США виробляє стільки, скільки говорить пан Кусті Сальм. Причому йдеться лише про 155-мм снаряди. А разом з рештою калібрів (наприклад, танкових) – і того більше. Адже є ще такі країни як Німеччина, Франція, Нідерланди, Швеція тощо. Або, наприклад, та ж Болгарія, котра, як і раніше, виробляє велику кількість саме радянських калібрів (152-мм і 122-мм). Нагадаю, що країни ЄС взяли на себе зобов’язання до кінця цього року поставити ЗСУ 1 млн. снарядів і лише за перше півріччя цього року вже поставили близько 300 тисяч.

Сумно, коли таке (колись авторитетне та солідне) видання як NYT звалюється у ганебне алармістське болото. Але, мабуть, конкуренція з боку соціальних мереж не шкодує навіть таких стовпів журналістики. І тому вони також з метою виживання шукають хайпа.

Втім, може, це й добре. Налякати американців зовсім не зайве: можливо, злякавшись, вони почнуть тиснути на свій уряд сильніше, і Байден таки поставить Україні далекобійні ракети та літаки. Я, наприклад, вірю, що американці не хочуть програти дві війни поспіль. (Сподіваюся, що вони ще не забули ганебної втечі з Афганістану).

А що стосується вказаного вище естонського канцлера, то піднявшись по інтернету, я виявив, що це надзвичайно балакучий молодик (чисто естонський Буданов), який за обов’язком служби зацікавлений у нарощуванні державних інвестицій в естонський оборонний сектор. Він уже давно всіх лякає російською загрозою і цей його коментар ще не найстрашніший.

Тож не ведіться на газетний хайп. І не забувайте, що наша боротьба справедлива, ворог буде розбитий, перемога буде за нами.

Слава Україні!

Sharing is caring!

Send a Comment