Альфред Кох: «У Залужного є підстави вважати, що ситуація наступного року має покращитися»

Пройшов один рік і триста чотири дні війни. Судячи з карт ISW ніяких радикальних змін лінії фронту за минулі дні не відбулося. Росіяни продовжують повільно і криваво просуватися в Авдіївці, а Шойгу доповів Путіну, що нарешті він узяв Мар’їнку. Але це все настільки незначні успіхи, що в мене навіть мова не повертається назвати їх хоча б тактичними. Це просто якесь «мистецтво для мистецтва», лише на військовий лад. Безглузде знищення величезних ресурсів задля досягнення мізерних успіхів, які вже не мають сенсу. Особливо з урахуванням сплаченої за них ціни.

Сьогодні чи не вперше з початку війни Валерій Залужний дав прес-конференцію. Вона була коротка і, власне, нічим, крім її факту, не здивувала і не втішила. Залужний був спокійний, впевнений у собі та вміло обходив гострі кути.

В основному він говорив про закон про мобілізацію, який розглядається в Раді та про своє ставлення до нього. Не дивлячись на всі його дипломатичні реверанси у бік громадянської влади, та дистанціюванні від законодавчого процесу, ясно, що він цей закон загалом підтримує і, як він висловився, «буду дуже радий, якщо через деякий час побачу в армії» тих військовозобов’язаних українців, які виїхали за кордон.

Проте, якісь висновки з того, що він сказав, можна зробити. Наприклад, він чітко заявив, що новий, 2024 рік, сильно відрізнятиметься від того, що йде. Навряд чи Залужний став би робити таку заяву, якби йшлося про те, що новий рік відрізнятиметься від старого на гірший бік. У цьому випадку він не став би педалювати цю тему. Значить, у нього є підстави вважати, що ситуація наступного року має покращитися. У всякому разі, я саме це почув у його словах.

В інтернеті пишуть, що українці вперше використовували ЗРК «Patriot» проти російських літаків та вуалю: результат не забарився. Схоже, що Росія вкотре втрачає панування на небі. А з урахуванням того, що в Україну починають надходити винищувачі F-16, ситуація для путінських соколів лише погіршуватиметься.

Все це означає, що зусилля Заходу щодо зміцнення української ППО не пройшли марно і кількість починає переходити до якості. Тепер головне – щоб ці зусилля продовжились. І є всі підстави вважати, що так воно й буде.

Ще вночі українці крилатими ракетами (або Storm Shadow, або Scalp), випущеними з літаків, знищили ще один корабель Чорноморського флоту РФ. Цього разу це трапилося у Феодосії, а потоплений був, не багато не мало, великий десантний корабель «Новочеркаськ» (112 м завдовжки).

Росіяни відразу заявили, що корабель був лише пошкоджений, зате у відповідь вогнем російських сил ППО вдалося знищити українські літаки (Су-24), які випустили по ньому ракети. Але українці відразу відповіли, що це брехня і жодних українських літаків росіяни не збивали, а ось корабель – повністю знищений.

Щодо літаків я не знаю, а от «Новочеркаська», схоже, вже справді немає. Судячи з поширеного в мережі відеоролику, там був такий вибух і детонація боєзапасу, що послідувала за ним, що корабель просто розлетівся на шматки. До речі, офіційні речники Міноборони РФ теж говорять про «детонацію» на кораблі. Ну а якщо так, то важко собі уявити, що корабель міг після цього зберегтися.

Ось і фотографія того, що від нього залишилася, красномовно свідчить, що ці головешки від «Новочеркаська» ніяк не вкладаються в поняття «пошкодження корабля». Я, до речі, думаю, що і з екіпажем трапилося те саме, що й з кораблем. І незабаром путінські адмірали повинні це визнати, а не розповідати казки про одного вбитого і чотирьох поранених.

Тож все не так похмуро, дорогі українці.

Альфред Кох

Sharing is caring!

Send a Comment