Аргументи спілкування копів Київщини – кулак, газобалончик, кайданки, пістолет, куля…

Нагадаємо, що 10 липня 2016 року на дорозі, що пролягає Чернечим лісом під Києвом після третьої години ночі сталася дорожньо-транспортна пригода

фил_м__2__6

Автівка на зустрічній полосі таранила скутер. Постраждали двоє: 22-річна Валентина Терина і Богдан Юркевич, 18 років. Водій «Опеля» і двоє його пасажирів залишилися неушкоджені.

Screenshot_1

Патрульні, які приїхали на ДТП, постраждалими не цікавилися, водія не допитали, місце ДТП не огородили, стояли і палили на узбіччі. Така бездіяльність дратувала друзів і односельців потерпілих. Більшість свідків вважають, що патрульні перебували у стані наркотичного сп’яніння. Останню краплю в обуренні молодих мешканців додала бригада швидкої, яка ретельно не оглянувши на місці постраждалих, стала грубо і небезпечно вантажити їх до машини. І, що не виключно, завдала шкоди, крім нестерпних страждань, дівчині з відкритим перелом ноги.

Screenshot_3

Неадекватні поліцейські повели себе відповідно, вдавшись до насильства, замість того, щоб поговорити і заспокоїти людей. Лейтенант Корж здійняв стрільбу з табельної зброї, а його напарник Євген Кулик зламав щелепу жителю Ходосівки Дмитру Вечірку. До того ж неадекватні копи викликали іншу патрульну машину під надуманим приводом, немов «їх тут вбивають». Зі свого боку мешканці теж телефонували до поліції і просили прислати адекватних копів.

фил_м__2_1

Приїхали ще два патрульних екіпажі, а швидка тим часом, відвезла постраждалих до лікарні № 17 Києва. Ганна Самойленко фільмувала події вже після того, як копи прийшли до тями. Побитий Іван Колісник, який в першу годину ДТП виявився найближчою людиною для потерпілих і відчував свою відповідальність за спасіння їх життя, виявився прикутий кайданками до поліцейського Євгена Куліка.

Мент вяжет

На зап’ясті Івана залишилися рани після кайданок.

Серед цих емоційних голосів не чути одного дуже важливого голоса, автора цього кривавого проекту – Володимира Стінкового, водія «Опеля». Куди він подівся?

Screenshot_1

На вимогу друзів потерпілих в ДТП поліцейські помістили водія “Опеля” Володимира Стінкового у надійне місце

Від дому Володимира Стінкового на вулиці Виноградній у Лісниках до місця скоєння ДТП, де він таранив на зустрічній смузі скутер, всього 500 метрів. Їхав він з двома пасажирами з Лісників у напрямку Ходосівки. Скутер навпаки: з Ходосівки у Лісники. Опель з’явився перед скутером несподівано і близько, раптово осліпив Валю і Богдана щойно включеними фарами.

фил_м__2__8

Їхав «Опель» на великій швидкості, таранив скутер і лише потім став гальмувати.

Анатолій Юркевич, батько потерпілого Богдана, з товаришами сина заміряв гальмівний шлях. Добре помітну вибоїну, мітку, залишив збитий скутер після свого приземлення. Гальмівний шлях досить великий, що дає право стверджувати: «Опель» мчав зі швидкістю більш ніж 100 км на годину.

фил_м__2__15

Але водій все заперечує, говорить, що їхав у своєму ряду, із швидкістю 60-80 км, фари горіли, а у скутера навпаки не горіли, і у всьому звинувачує потерпілих Валю і Богдана…

Але ці твердження заперечують свідчення одного з пасажирів, що знаходився в салоні Опеля під час ДТП.

Окрім того у скутера моделі «Yamaha jog» фари загоряються автоматично, одночасно з включенням генератора, не залежно від того, на дворі день чи ніч. Водію залишається лише вибрати, скористатися ближнім чи дальнім світлом. А от в автівці «Опель вектра», згідно з інструкцією, фари умикаються особисто водієм за його бажанням, або дальні, або ближні, або ніякі.

фил_м__2__18

Отже, стабільні данні у цій ДТП, такі:

скутер з увімкнутими фарами їхав по своїй полосі зі швидкістю 30-40 км. «Опель» же – у протилежному напрямку, по зустрічній полосі, тобто у зоні руху скутера. Водій автівки був напідпитку. З його волі фари на автомобілі не горіли. Він увімкнув їх за декілька метрів до зіткнення. Водій і пасажир скутера від удару по інерції перелетіли через автівку і впали на узбіччя у напрямку свого руху. Понівечене крило автівки, її довгий гальмівний шлях, відстань, на яку відкинуло потерпілих, свідчать, що швидкість «Опеля» була надвелика. Конкретику з’ясує слідство.

Копи

Стосовно конфлікту поліцейських і місцевих жителів. У нас добра новина: лейтенант Корж приніс громаді вибачення, а Євген Кулік дав оцінку бригаді медиків.

Ну, що тут скажеш: респект і браво. Якби копи раніше розповіли людям про мету приїзду, свої права, обов’язки і завдання, то вдалося б уникнути поламаних щелеп. А зараз мусимо констатувати: поліцейські навіть не мають уяви про ввічливе спілкування. Спілкуються лише на низькому рівні: кулак, газовий балончик, кайданки, пістолет, куля…

А вищий рівень спілкування, відповідно до технології, – це дія словом. За такого спілкування не б’ють Іванів, не ламають щелеп Дмитрам, а говорять: хлопці, ми вас розуміємо, у нас з вами одна мета, врятувати і розібратися, відновити зруйнований порядок речей, відвернути біду… На цьому рівні управляють ситуацією і керують людьми. Для чого, крім знань і навичок з технології, треба мати відкрите і сміливе серце, повагу до будь-якої людини і тварини… А ще, звичайно, волю і розум, щоб реально оцінювати обставини і контролювати їх…

Журналісти “Нашоі версії” продовжують слідкувати за обігом подій біля цього резонансного ДТП та прововодять своє розслідування.

До вашої уваги відео: Неадекватні копи на ДТП під Києвом 10.07.2016, фільм-2

Sharing is caring!

One thought on “Аргументи спілкування копів Київщини – кулак, газобалончик, кайданки, пістолет, куля…”

  1. “потерпевшие” ведут себя конечно корректно, вежливо и культурно. Плохие только полицейские. В штатах девку, которая верещала, ударили бы разок по морде и желание орать исчезло бы до конца жизни.

Send a Comment