Унікальні автомобілі для контролю над вуличними заворушеннями виготовили в Україні

І цілком ймовірно, що незабаром «орли Авакова» застосують цю «чудо-техніку» на вулицях столиці. Чи не так?

Нічого подібного в Україні ще не робили. Відомий український виробник пожежної техніки — компанія Tital — виготовила партію унікальних автомобілів для контролю над вуличними заворушеннями.

Це так звані авто Retriever Barricade, які являють собою водомети, оснащені хитромудрим загороджувальним обладнанням.

«Кожен має право на свободу мирних зібрань та на свободу об’єднання з іншими… Реалізація цих прав не підлягає ніяким обмеженням, крім тих, які передбачені законом і необхідні в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки і громадського порядку, з ціллю попередження заворушень і злочинів…», — Європейська конвенція з прав людини.

Саме для виконання державою цих функцій призначені ці спецавтомобілі — для оперативного перекриття вулиць та контролю над масовими заворушеннями.

До останнього входять розсувні гратчасті екрани, що висуваються спеціальною гідравлічною системою, яка встановлена на «кормі». До речі, як базу використані добре відомі в Україні шасі вантажних автомобілів Ford Trucks колісної формули 4х2.

Машини також укомплектовані спеціальним кузовом фургоном, в якому знаходяться не тільки пульти управління всією цією розсувною конструкцією і водометом, але ще і місця для 10-12 чоловік зі спорядженням.

На даху фургона монтується водяна гармата — лафетний ствол, здатний подавати від 20 до 40 л в секунду через насос продуктивністю 2000-3000 л в хвилину. Залежно від типу шасі застосовується резервуар для води від 4000 до 10 000 літрів. Також встановлюються баки на 100 л для піноутворювача, барвника і рідини подразнюючої дії.

Втішає одне, що грізні автомобілі для контролю над вуличними заворушеннями виготовлені компанією Tital на експорт.

А ось Володимир Големба не погоджується з подібною думкою: «Це на експорт ? Куди, в скоторосію, чи таки для рідного міністерства вишколених садистів (МВС)? Нічого подібного в Україні ще не робили. Відомий український виробник пожежної техніки — компанія Tital — виготовила партію унікальних автомобілів для контролю над вуличними заворушеннями. Саме для виконання державою цих функцій призначені ці спецавтомобілі — для оперативного перекриття вулиць та контролю над масовими заворушеннями. На даху фургона монтується водяна гармата — лафетний ствол, здатний подавати від 20 до 40 л в секунду через насос продуктивністю 2000 – 3000 л в хвилину. Також встановлюються баки на 100 л для піноутворювача, барвника і рідини подразнюючої дії», пише блогер.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment